Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnék. Vérnyomáscsök...

Babát szeretnék. Vérnyomáscsökkentőt szedek. A terhesség előtt kell elkezdeni szedni a dopegytet, vagy elég, ha már tuti terhes vagyok? Orvos kerüli a témát.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 23:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én a babámmal mikor terhes lettem szednem kellett és mikor megszülett utána is.Sajnos maradt a magas vérnyomás és úgyanugy szednem kell vérnyomás csökkentőt és kénytelen vagyok a dopegytet szedni életem végéig pedig marha drága az olcsóbbaktól rosszul vagyok.Szerintem szedd mert hanem baj lehet belőle.Én is leálltam vele merthogy drága meg ugysincs semmi bajom addig amig a kórházba nem kötöttem ki 200/10 vérnyomással.Jól írtam per 10
2011. ápr. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
szerintem a gyógyszer szedését orvossal beszéld meg és ne az itteni válaszolókkal.főleg hogy már most is gyógyszert szedsz.
2011. ápr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia! Én is magas vérnyomásos vagyok, s a baba-projekten is rajta vagyunk. Pont múlt héten voltam (más ügyben) dokinál és mondtam, hogy szeretnénk már babát... addig tenaxumot szedtem, most egyből felírta a dopegyt-et, s azt mondta, ezentúl ezt szedjem. Szóval nekem már most azt kell szednem.

De tény, hogy erre az orvosodnak egyértelmű választ kellene adnia.

Egyébként mennyire magas a vérnyomásod?

2011. ápr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én cukorbeteg vagyok,+magas vérnyomás.Csak tervezett terhesség jöhet szóba,így én 1 éve bejelentettem az orvosaimnak.Először dopegytet kaptam,de olyan allrgotát kaptam tőle,hatalmas véres kiütések jöttek rajtam az egész testemen,alig tudtak belőle kikezelni,még mindig meg van a kiütések helye,és el sem múlik soha,barna hegek maradtak utána.Akkor a másik orvosom azonnal leállított róla,és kaptam az isoptin nevű gyógyszert.Attól székrekedésem volt,így megint csere,kaptam a lokrent,de nem vitte le a vérnyomásomat.Utána kaptam a coviogalt,kombinálva a pretanix-el,ez most jó.Amiket itt eddig fölsoroltam,mind lehet szedni terhesség tervezésekor,és alatt is.Nekem egy nagyon elismert orvosom van,nagyon figyel rám,főleg,mert nem vagyok már fiatal babavállaló.Azt mondta,az orvosok azért adják azonnal a dopegytet,mert az a legrégibb kismamáknak adható gyógyszer,de azóta már sokat fejlődött a világ,és mást is lehet szedni,csak sok orvos nem foglakozik vele sajnos.És főleg,nagyon sokan allergiások a dopegytre,attól még a vérnyomást csökkenteni kell másik gyógyszerrel.Ja,és majd elájultam,amikor először kiváltottam,7 ezer forintért,és nincs rajta semmi támogatás!
2011. ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
180/110 gyógyszer nélkül, tehát elég magas sajnos. Tensiomint szedem most, bár tudom az régi, de nálam eddig semmi mellékhatása nem volt.
2011. ápr. 11. 16:32
 6/14 anonim ***** válasza:
15:06 vagyok.Én erről a tensiomin-ról nem hallottam,bár elég sok féle szedhető vérnyomáscsökkentő van,nekem ezt nem mondta a felsoroláskor,de attól még szedhető.Mondjuk nekem van a cukorbetegségem is,inzulinos vagyok,és ezt is figyelembe kell vennie.Nekem alapból gyógyszer nélkül,240-et veri,de van hogy gyógyszerrel is 200-210.
2011. ápr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ma beszéltem a nőgyógyásszal, lehet szedni a tensiomint, de félidőben, azaz 4 hónap után át kell állni a dopegytre. Így jobb, ha elejétől kezdve azt szedem.

Neked miért ilyen magas?

2011. ápr. 11. 23:13
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálunk genetika elsősorban,családi halmozódás,az összes rokonomnak magas vérnyomása van.Nincs is olyan akinek normális.

Remélem Neked a dopegyt beválik,nekem nagyon nem vált be,mert ugye lett az allergiám tőle,de amíg szedtem majd egy évig,napi 3*2,alig vitte le a vérnyomásom,szinte semmit.Ez a max adag egyébként belőle,és iszonyat drága is,mert nincs rá támogatás!

2011. ápr. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mennyit szedsz a dopegytből?
2011. ápr. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És egy évig tudtad szedni? Akkor miért lettél rá allergiás? És ha úgy lesz valaki, allergiás, hogy babás?
2011. ápr. 12. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!