Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek segített a ciklus.hu a...

Kinek segített a ciklus.hu a teherbeesésben, hogy tényleg akkor volt az ovulációja és betalált?

Figyelt kérdés

Mennyi erre az esély, ha már van fent vagy 10 görbém?

Mert ovuláció előtt mindenképp vagy 3-4 nap szünetet szeretnénk tartani, hátha így fog sikerülni! Hogy csináljuk, hogy ne késsük le? Bízzam a ciklus.hu-ban meg a kalkulátorokban? Mindenütt 29-ére teszik az ovulációmat és én úgy tervezem, hogy:

25., 26., 27. szünet

28., 29. Mindent Beleadunk!


2011. ápr. 21. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy ideig én is regisztráltam ott de aztán inkább elolvastam a babatervezok honlapját és ott tájékozódtam aztán saját görbét rajzoltam és úgy sikerült.


akkor még nem volt nyomtatónk és a rajzolt görbét el tudtam vinni a dokihoz is. ennyiből volt előnyösebb.


szerintem sokat téved de drukkolok Nektek!!

2011. ápr. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy korábbi, betegség miatti 8 nappal hosszabb ciklus miatt az ovulációt eleve 2 nappal arrébb tolta a valósnál, hiszen a nagy átlaggal dolgozik. Ha mindig azonos hosszúságú a ciklusod, akkor jó, de ha volt az elmúlt időszakban egy rendhagyó hónap, akkor már borul az egész.


Szerintem jobb az ovulációs teszt, nekünk az első hónapban sikerült a baba, most 8 hónapos :) A ciklus.hu-val elpocsékoltunk majd' egy évet.

2011. ápr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Jegyzem egy füzetben is a görbémet és orvos is látta és mondta, hogy tényleg akkor van ovulációm, amikorra én gondoltam és a ciklus.hu is jókor húzta be!

Valamint nézegettem ilyen kalkulátorokat is neten, és ott is minden stimmel és tényleg akkor vagyok a legtermékenyebb, amikorra a ciklus.hu is mondja, tehát mindenütt és görbe alapján is bizonyított. Tehát én úgy érzem, így sikerülhet. Az ovulációs teszt azért nem jó, mert abból még nem derül ki hogy meg is reped a tüsző, csak a peteérésről ad biztos választ tudtommal meg nincs is pénzem erre költeni. A hőgörbe szerintem viszont nagyon sokat segíthet, főleg így, hogy már van vagy 10 db! Ezek alapján nem nehéz következtetni. Na meg amúgy is kisfiút akarok, úgyhogy ha ovu előtt pár termékeny nap kimarad, az nem baj. :) A lényeg hogy konkrétan eltaláljuk az ovulációs napot, meg az előtte levő napot még! Hát majd figyelem a görbémet is hogy alakul, nehogy lekéssük véletlenül és korábban történjen meg az ovuláció...de nem lesz egyszerű az biztos. Egyenlőre így tervezem, hogy 28-án és 29-én már mindenképp szeretkezni kell! :)

2011. ápr. 21. 10:50
 4/5 anonim ***** válasza:

én még nem olyan rég használom a ciklus.hu-t, de egyetértek egy előttem szólóval, hogy ha nem minden ciklus ugyanannyi napos, akkor az előre kalkulált ovut és menzeszt nem érdemes figyelembe venni- én nem is szoktam, mert össze- vissza csúsznak a napok.

Ahogy vezetem a hőgörbémet abból következtetek. Bár az igaz, hoyg eddig a ciklus.hu mindig jó helyre húzta be az ovut a hő alapján (a ciklus diagramon).

2011. ápr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem sikerült. Az első ciklusomat csak a 2. felétől vezettem, de a 2. ciklusomat, mikor már konkrétan babát szerettünk volna "végigvezetem" immár lassan 9. hónapja. :) Íme:


[link]

2011. ápr. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!