Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miben különbözik az endokrinol...

Miben különbözik az endokrinológiai hormon vizsgálat a nőgyógyász által elvégzett hormonvizsgálattól?

Figyelt kérdés
A nőgyógyász is meg tudja kérni vérvételből azokat a hormonértékeket, amelyekből kderül, hogy miért nem esik az ember teherbe, vagy csak az endokrinológus?
2011. ápr. 25. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A hormonok világa egy külön tudomány. Tisztelet a nagyon kevés kivételnek de a nőgyógyászok zöme nem igazán ért hozzá. Többről, másról is szól a dolog, mint,hogy mennyi egyes hormonok mennyisége a referencia értékhez viszonyítva.
2011. ápr. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
valamint bizonyos hormonokat a nőgyógyász nem kérhet, csak endokrinológus. És nem is tudná elemzni az eredményt. A hormonok hatnak egymásra, együtt kell az egészet nézni, nagy gyakorlat kell hozzá
2011. ápr. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Sajnos tényleg nem nagyon értenek hozzá. :-(

Nekem is csak endodoki jött rá, hogy mi a bajom, nődoki nem. :-( Ugyanabból a laboreredményből!

2011. ápr. 26. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én endokrinológushoz járok és holnap megyek 3.-ik napi vérvételre.Barátnőm síma nődokihoz ment két hónapja és ő csak beutalót adott neki laborba azt sem mondta melyik ciklusnapon menjen!Eléggé fúrcsáltam mert a hormonok alakulásánál fontos,hogy hányadik ciklusnapon nézik plussz az én dokim nem az átlag tartományt nézi viszonyításnak!Neki ez a szakterülete tehát 100% tudja mit hogyan!

A sors fintora ami miatt most meg is vagyok zuhanva,hogy barátnőm múlt héten jelentette be,hogy terhes miközben én már készülök a jövőheti átjárhatóságimra amit szintén az endokrinológus dokim fog végezni!

Nem feltétlen kell endokrinológus de nem tudhatod a meddőség okát így lehet egy kevésbé szakképzett nőgyógyásszal csak felesleges köröket futsz miközben az idő telik!!!

Kívánok neked mielőbbi sikereket a babaáldásban mert tudom milyen várni!:(((

Egy négy éve reménykedő.

2011. ápr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én is voltam tavaly nyár végén a BMC-ben 3. és 21. napos vérvételen, mindent rendben találtak. De pl. a pajzsmirigy működésnél csak a TSH-t nézték, a T3-at és a T4-et nem. Nem tudom ennek van jelentősége? A TSH egyébként rendben volt.

Kedves Utolsó! Nagyon szurkolok neked, mi is már 3,5 éve várunk, 3 inszemen vagyok túl. Csak azt nem értem, ha eddig nem sikerült, akkor mégis csak valami hormon probléma lehet. De akkor azt egy meddőségi centrumban miért nem veszik észre?

Kedves Manka 68! Tudnál ajánlani Székesfehérváron endokrinológust? Ugye Te fehérvári vagy? Előre is köszi!

2011. ápr. 26. 21:00
 6/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Igen, Fehérvárhoz tartoznék, de én feljárok Budapestre a Mens Mentisbe.

Nekem nincs szerencsém a fehérvári dokikkal. :-(

2011. ápr. 27. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Válaszod előtti válaszoló vagyok!Én Komárom megyei vagyok és Tatabányára járok Dr Lollok Zoltánhoz aki szülész-nőgyógyász,meddőségi és endokrinológus szakorvos!

Nagyon rendes segítőkész körültekintő és vágja a meddőségi területeket!!!

Mindent pontosan el magyaráz nem sajnálja az időt a pácienseire és semmivel sem drágább mint bármelyik magán nőgyógyász!!!Van honlapja is ott meg tudod nézni.Közelebb van mint pest.

Én ma megyek hozzá 3.napi vérvételre köv.héten kedden vagy szerdán pedig hicosys-ra!Csak ajánlani tudom nekem ő minden reményem!

Sok sikert!

Szia!

2011. ápr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!