Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A nőgyógyász mi alapján...

A nőgyógyász mi alapján állapítja meg, hogy terhes vagyok-e? Egy szimpla vizsgálat alapján meg tudja mondani? Hogy szokott ez lenni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nos legelőször 5 hetes korban érdemes menni, ez azt jelenti, hogy az elmaradt menstruáció után kb. 2 héttel. Ilyenkor már láthat valamit az ultrahangon, ha nem lát, vagy bizonytalan, van egy hetes késéssel mész oda, akkor elküld laborba, ahol HCG vizsgálatot csinálnak. A HCG a terheshormon. Vizeletből is lehet nézni, ezt otthon magadnak is meg tudod csinálni, illetve vérből.
2010. jan. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megvizsgálja a méh állapotát kívülről, kézzel, ugyanis terhesség esetén más az állaga.


Ultrahanggal ellenőrzi, hogy mi van belül: 5 hetesen (ekkor nem 2, hanem még csak 1 hete maradt ki a vérzés, előző válaszoló eltévesztette) valószínűleg petezsákot, szikhólyagot lát az orvos, szívpulzálást még nem.


Kétes esetekben végezhet vizelettesztet, vértesztet is. Engem csak megkérdezett, hogy miből gondolom, hogy terhes vagyok, és a leletemre is ráírta: otthonában végzet menoteszt pozitív.

2010. jan. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, 6 hetes kort akartam írni, és kihagytam az endometrium vastagságot is, azt is szokták nézni, az is egy támpont.
2010. jan. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Viszont 5 hetesen azért érdemes elmenni, hogy időben kizárhassák a méhenkívüli terhességet, annál kisebb a műtéti kockázat is. Szóval akkor már látszik, hogy jó helyre ágyazódott-e be.
2010. jan. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!