Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 42 évesen mennyivel veszélyese...

42 évesen mennyivel veszélyesebb gyereknevelésbe vágni, mint fiatalabb korban?

Figyelt kérdés
Szüleim szeretnének egy kisbabát, viszont félek, hogy komolyabb következményei lehetnek a kor miatt. Mint a kérdés adja, arra lennék kíváncsi, hogy milyen veszélyeket rejt/het a szülés ebben a korban.
2011. ápr. 26. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
42 éves korban már fokozottabban kell ügyelni a genetikai betegségek gyakoriságára. Ebben a korban már gyakoribb a beteg baba, viszont nem törvényszerű! Ha anyukád egészségesen él, nem dohányzik illetve iszik, nem idegeskedik, akkor semmi baja nem lehet. Az orvoshoz járkálás viszont sokkal gyakoribb, mint egy fele ennyi idős nőnél!
2011. ápr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem dohányzik, inni is nagyon ritkán, akkor is csak annyit, hogy egy centes csokilikőr vagy 1 pohár pezsgő. Ez is csak havi 1szer, ha megesik. Az étkezésre is odafigyel, sokat mozog munkájából adódóan.
2011. ápr. 26. 21:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Sokkal nagyobb a kockázata a down és Edward kórnak :( A genetikai vizsgálatokat sokkal komolyabban veszik.

Ha rágooglizol, találsz kalkulátorokat, amik megmutatják a kockázat növekedését a kor előrehaladtával.

Minden jót kívánok a szüleidnek!

2011. ápr. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítségedet. Utána néztem és a két kór kialakulására statisztikailag kicsi az aránya (5-6 oldalt olvastam el, közel azonos statisztika volt). Kicsit megnyugodtam, de attól függetlenül még van bennem rendesen idegesség. És köszönöm még egyszer mind a 2 hozzászólást.
2011. ápr. 26. 22:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez egy szép gondolat,és részedről is rendes hozzáállás,sok sikert anyukádéknak!
2011. ápr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok 40-es nő fittebb, mint a 20 évesek. Ezen kívül nyugodtabbak is a babaváráskor. A genetikai kockázat valóban magasabb, de ezért vannak a terhesség elején a szűrővizsgálatok. Én 39 évesen várok újra babát, és semmivel sem viselem nehezebben, mint 23 éves koromban. Orvoshoz sem kell sokkal gyakrabban mennem.
2011. ápr. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!:)
2011. ápr. 27. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!