Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért az elsö 3 honap veszélye...

Miért az elsö 3 honap veszélyes? Csak az elsö 3 honapban lehetséges elvetélni vagy utàna màr nem nagy a lehetöség és mi okoz legjobban elvetéléstilletve a dohànyzàs, vagy a sulyemelgetés a veszélyesebb?

Figyelt kérdés
2008. júl. 10. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
sajnos a 3.hónapon túl is el lehet vetélni. természetesen nem ajánlják se a dohányzást, se az emelgetést. nekem a dohányzásról meglepően egyszerű volt leszokni, egyszerűen nem kívántam és kész. mivel az én esetemben veszélyeztetettség áll fenn, gyógyszert szedek, és nem is cipekedek. nagyon vigyázok. még nem telt le a 3 hónapom.
2008. júl. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nekemsem telt le,csak az a baj,hogy dohànyzom(ezelött napi egy doboz,most a terhesség alatt napi max 3.

sajnos nem tudtam még leszokni,ha nem cigizek,ideges vagyok,azt halottam az idegeskedés is vetélést okoz.nem tudom mit csinàljak

2008. júl. 10. 14:37
 3/7 anonim ***** válasza:
első vagyok: az már azért jó hogy levitted a napi mennyiséget! orvos nem mondott erre semmit? megkérdezted őt erről a dologról?
2008. júl. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

még nem is voltam orvosnàl,csak 6 hetes vagyok(kalkulàtor szerint)

még vàrok 1 hetet a dokival

2008. júl. 10. 15:43
 5/7 anonim ***** válasza:
pedig akkor jobb lenne tényleg letenni, és mondjuk elevitet vagy gravidát vagy vmi terhesvitamint szedni, mert ezek az első hetek tényleg fontosak a fejlődés és betegségek nem kialakulása szempontjából... nem akarlak ijesztgetni, de ezt gondolom. én 5 hetesen voltam először dokinál, sok minden jót mondott
2008. júl. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most még van esélyed felhagyni a dohányzással, azt hiszem, hogy minél tovább halogatod, annál nehezebb lesz. Talán könnyebb lenne, ha lennének reggeli rosszulléteid, az állítólag nagyon el veszi a kedvet a dohányzástól és a kávétól, aminek ugye fő kísérője a cigi.

Én is akkor szoktam le, amikor megtudtam, hogy baba lesz, nálam az elmaradt mensi napján derült ki, előtte közel napi egy dobozzal szívtam, másnap már csak napi két szálat. Ez ment kb. egy hétig, majd még egy hétig napi egy szálat két részletben. Reggel tejeskávéhoz egy felet és munka után egy másik felet. Nem bántam meg, mert tudom, hogy ez a két hét már nagy előrelépés volt és ha nem hagyok átmenetet, akkor valószínűleg nem sikerült volna elbúcsúzni tőle. Én semmit nem használtam pluszban, sem nikotin rágót, sem tapaszt, mert úgy tudom, hogy az veszélyes a babára nézve.

Ha szükséged van, akkor kérj segítséget az orvostól, védőnőtől és menj minél hamarabb, nézesd meg a babát, mert ha látod ultrahangon az sokat segít. Kitartás!

2008. júl. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket,megprobàlok helyesen cselekdni!
2008. júl. 10. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!