Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mindennap érdemes szedni a...

Mindennap érdemes szedni a terhesvitamint vagy elég 2 naponta? (még nem vagyok terhes)

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! MOndjuk én nem tudtam, hogy terhes lettem, ezért nem is tudtam szedni előtte a vitamint. Amint kiderült, hogy terhes vagyok, minden nap szedtem, egészen a szoptatás végéig az orvosom tanácsára. De biztosan szedtem volna előtte is, gondolom, ha bőven kap vitamint és folsavat (pl. banánban is van) a szervezeted, akkor elég 2 naponta is. Minden jót és mihamarabbi babázást! Üdv, 16 hónapos kisfiú anyukája.
2011. ápr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én terhesség előtt is szedtem mindennap! Ezt tanácsolta a dokim is, hogy legalább másfél hónappal korábban kezdjem szedni naponta!
2011. ápr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is szeretnék babát,és 3.hónapja szedem a vitaminokat.(Femibion 800,folsav,Eurovit)Kárt nem okozhat,csak a leendő baba hasznára válhat!

2011. ápr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szia,szerintem is elég a 2naponta esetleg megspékelve folsavval annyi banánt meg spenótot nem tudsz enni amennyi a javasolt nem vagy nyúl a banánban írtó sok a szénhidrát. rec.nélkül kapsz.engem konkrétan leállított a doki a terh.vitaminról mert az első 4kiló felett született.
2011. ápr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kíváncsicska ***** válasza:
Nekem is inkább a zöldségeket gyümölcsöket javasolták az ismerőseim is akik nemrég szültek.Mert ugye egészséges szervezetről van szó.Persze nem mondom hogy kiegészítésnek ne szedje az ember a terhes vitamint,de egy biztos.Valamitől a mai babák átlag súlya 4kg körül van.Inkább csak kiegészítésnek kellene szerintem ajánlani.Azért gondoljunk bele ez micsoda üzlet,mert a kismama mindent megtesz,hogy egészséges baba legyen és az orvos mondta,miért is kérdőjelezné meg a fontosságát.Ez mindenkinek a maga döntése.
2011. ápr. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem vitatkozni szeretnék,de nekem ezt több orvos egybehandzóan javasolta,mikor elvesztettem a babámat és megkérdeztem őket,hogy mivel a lehető leghamarabb babát szeretnék,szedjek-e valami vitamint és ők mondták,hogy Femibion 800 és folsav!Az Eurovitot márcsak"szorgalomból"szedem,mivel nem eszek megfelelően,kell a vitamin!Ugyancsak ott mondták,hogy Elevitet ne szedjek,mert ATTÓL nagy lesz a baba!

Remélem segítettem!:)

2011. ápr. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Első válaszoló vagyok. Az Elevittel kapcsolatban megosztanám személyes tapasztalatomat. Én ugyanis a terhesség alatt végig szedtem, minden nap. (+ a szoptatás alatt is) A 41. hétre született a kisfiam 3140 g-mal és 51 cm-rel. Nekem nem tűnt annyira nagynak, de lehet, hogy csak viszonyítás kérdése :-) Most komolyan, nyugodtan kérdezzetek meg egy hozzáértőbb embert is, ő is hülyeségnek fogja tartani az ezzel kapcsolatos tévhiteket. Gondolj bele, egy vitamintablettától hogy lenne már óriási a baba. Csak ő is és a kismama is megkapja a szükséges ásványi anyagokat és vitamint, hogy pl. ne alakuljon ki vashiány, folsavhiány, vérszegénység, a babánál nyitott gerinc, és még sorolhatnám. Üdv mindenkinek.
2011. ápr. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocs!Nekem orvosok mondták!Velük nem vitatkozom!
2011. ápr. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!