Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi folsavat szedtek...

Mennyi folsavat szedtek naponta, ha nem terhesvitamint szedtek? Én a Béres csepp mellé-most váltok Gravidáról-Huma-folacidot vettem, de egy tablettában 5mg van, az pedig szerintem extra dózis.

Figyelt kérdés
A Huma-folacid tájékoztatón az áll,h 0.4 mg normál terhességnél.Hogy van ez most akkor?
2010. máj. 9. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor folsavat szedtem, az Eurovit Folsavból vettem be napi 1 szemet. Abban 4 mg folsav van. Az orvosom azt mondta, hogy a 18.hétig szedjem, addig szedtem. Utána már nem. ( Van amelyik orvos csak a 12.hétig javasolja a folsavat amúgy ).

Terhesvitamint nem szedtem, mert mindegyik kijött sajnos. Én a Hipp Natal szirupot ittam és iszom a mai napig is.


Tehát az az 5 mg folsav, amit Te írsz, az nem egy extra dózis szerintem. De azt úgyis csak a terhesség első trimeszterében fogod szedni.


Boldog babavárást!

35 hetes kismama

2010. máj. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én az elevittel kezdtem,majd a gravida,majd a hipp natal.

mindtől hánytam :-(

Aztán a fmibion hozott megváltást :-)

szerintem ez a alegjobb,megvan benne minden.

De hangsúlyozom,csak szerintem,lehet neked teljesen másfajta vitamit fog elfogadni szervezeted.

2010. máj. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A folsavat nem lehet túladagolni, kipisiled. Amúgy az első trimeszterben 0,8 az ajánlott napi mennyiség.
2010. máj. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is eurovit Folsavat szedek, npi 1 szemet. Eddig elevitet szedtem, de azzal leálltam (doki mondta).
2010. máj. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyél sok spenótot, meg mogyorót!
2010. máj. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!