Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Closty szedése után mikor van...

Closty szedése után mikor van a peteérés, mi is történik ilyenkor? Bármikor teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés
Elmagyarázta a nődoki de olyan vélemény érdekel akik már átestek ezen.Van menstruáció 30-33 naponta de a vérből vett hormonteszt alapján gond van és ezért kell gyógyszert szedni a 3. naptól 5 napon át.Ez most megtörtént elmúlt a menstruáció is.Várok és várok.....
2011. máj. 10. 11:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát ez engem is érdekelne.

Én is nem rég hagytam abba a Clostyt. Most várok, de próbálok számolgatni, általában középidőben van, csak az a baj hogy nem vagyok biztos benne hogy hány napos lesz a ciklus a clostytól.

2011. máj. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Manka68 ***** válasza:

Sziasztok!

Én is szedtem anno, nekem szabályos 28 napos volt előtte is a ciklusom, 14.-ik napi peteéréssel, a closti sem változtatott ezen. Annyit csinál, hogy az agyalapi mirigyben serkenti a nemi hormonokat szabályzó anyagok kiválasztódását. Igazából még csak nem is hormon.

Csak megadja a kezdő lökést a hormonjainknak, aztán megy minden a maga útján.

De gondolom a dokitok behívott ultrahangra, hogy kövesse, hogyan érik, érnek a tüszők tőle, és amikor elég nagyra nőtt(ek), akkor ad egy tüszőrepesztő szurit.

36 órával később szokták megcsinálni az inszemet, vagy mondják, hogy otthon mindent bele. :-)

2011. máj. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Na ez új nekem.Ilyenről szó nem volt még eddig szurit se kellet kapnom.Igazából nem ez az 1. closti hónapom hanem volt már.Ahány orvos annyi féle képpen gyógyít:)
2011. máj. 10. 18:41
 4/13 Manka68 ***** válasza:

Nekem meddőségiben csinálták így. De mindenhol azt olvahatod, hogy ultrahangon nyomon kell követni a peteérést.

Ha a Te dokid nem így csinálja, az eléggé felelőtlen hozzáállásra utal, mivel a meg nem repedt tüszőkből ciszták alakulhatnak ki. Ha jól tudom, ez még a betegtájékoztatón is rajta van.

Szerintem keress olyan dokit, aki valóban figyel rád.

2011. máj. 11. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A vizsgálat az rendben van mert nyomon követi a dolgokat de szurit még nem kaptam.És igazából pont a ciszták miatt kaptam a gyógyszert mert megvizsgált és azt mondta hogy sok cisztát lát elszórva a méhen aztán küldött vérvizsgálatra ahol ugye kiderült hogy a hormonokkal is baj van.De ha azt mondod hogy cisztákat okoz akkor ez most hogy is van???
2011. máj. 11. 10:41
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát igen. Cisztát okoz, de akinek sok cisztája van az is ezt a gyógyszert kapja. Hál Istennek nekem nem lettek cisztáim eddig tőle. Hugomnak viszont sok cisztája van és ő is ezt a gyógyszert kapja.Elvileg 6 hónapos kúra és felszívódik a doki szerint neki.
2011. máj. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem szóval ez a gyógyszer sok mindenre hatással van hát bízzunk a szerencsében.
2011. máj. 11. 13:32
 8/13 Manka68 ***** válasza:

Igen, sajnos ezt adják akkor is, amikor alapból cisztás valaki, pedig már évek óta tudják, hogy a cisztásodást a cukoranyagcsere zavara okozza, és diétával, mozgással és cukorcsökkentő gyógyszerrel lehet kezelni. :-)

Nagyon sajnálom azokat a nőket, akiket még meg is műtenek a ciszták miatt, pedig lenne más megoldás. :-(

Persze az nem lenne akkora biznisz a dokiknak. :-(

2011. máj. 12. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát tudod ez is érdekes mert valóban így van ahogy leírtad a problémát.Vegyünk engem aki 52 kg voltam,sovány ha még neki álok diétázni meg tornázni szerintem elfogytam volna mint a telihold.A cukor a normál értéken volt így döntött a dr a gyógyszer mellett,csakhogy olyan étvágyam lett amitől most már híztam 5-6 kg ami nekem jól jön mert végre van mit fogni rajtam de most lehet ez a viszályára fordul.Hát nem tudom mi a jó megoldás de az biztos ez nem normális hogy egy nő ennyit szenvedjen a teherbeeséssel a mai világban.Álmomban se gondoltam volna hogy ennyire nehéz míg sok nő fél attól hogy nem védekezik véletlen és máris terhes én meg hónapok óta nem és ennyi.
2011. máj. 12. 09:38
 10/13 Manka68 ***** válasza:

Az, hogy a cukrod rendben van, nem jelent semmit. Az nekem is jó. A túlsúlyomat is leadtam, amikor az első terheléses inzulin vérvételen voltam, már 3 hónapja keményen diétáztam és mozogtam. Ennek ellenére az inzulinom magas volt!

Azóta többször is nézték, és a gyógyszerek ellenére még rosszabb lett, pedig azóta is 50 kiló vagyok!

Szóval neked is lehet rossz az inzulinod, nem kell feltétlenül túlsúlyosnak lenni hozzá, az csak egy lehetséges tünet a sok közül. Ha még ezt neked nem vizsgálták, talán érdemes lenne.

2011. máj. 13. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!