Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Febr.28-án felakartak mondani,...

Febr.28-án felakartak mondani, de elértem egy másik munkakört, persze, azért, hogy táppénzre mehessek. Ez a munkakör egy elég gennyes lett volna, főleg, hogy babát akarok. Ha felmondanék, akkor 2.5 év után részesülnék Gyedben?

Figyelt kérdés
2009. márc. 11. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A jelenlegi szabályozás szerint sajnos nem, mert a szülés időpontjában is rendelkezned kell munkaviszonnyal ahhoz, hogy GYED-et kapj.

Aztán, hogy most mit változtatnak rajta, az a jövő zenéje.

2009. márc. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia! A GYED-hez az igénylést megelőző 2 éven belül 180 nap biztosítotti időnek kell lennie. De nem én mondanék fel a helyedben, mert akkor hátrányosabb helyzetbe kerülsz.(nem jár munkanélküli) Az lenne a legjobb ha ők mondanának fel. Ezt elérheted ha nem egyezel bele a munkakör módosításba, mert a munkakört csak közös megegyezéssel lehet módosítani, és ha nem mész bele, akkor valószínű fel fognak mondani neked, vagy ha megtudod beszélni velük akkor közös megegyezéssel menj el.
2009. márc. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

szia, ha rendes felmondással vagy közös megegyezéssel szűnik meg a munkaviszony és nem találsz másikat, akkor ha munkanélkülire mész és azalatt szülsz bizonyos esetekben járhat passzív tgyás, gyed, ezt ott kell megkérdezni mikor lehet így

(az elsőnek abban nincs igaza, hogy munkaviszonynak kell lenni, hanem biztosítottnak kell lenni a szülés időpontjában a többi feltétel megléte mellett- ez nagy különbség)

2009. márc. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is így olvastam róla, hogy az a 180 nap... Esetlek hol járhatnék még utánna ennek?
2009. márc. 11. 11:20
 5/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok. A TB-nél utána járhatsz. Nekem is fennállt a lehetősége, hogy a szülés előtt megszünik a munkaviszonyom. Akkor utána jártam és nem elég a biztosítás. Gondoltam, hogy arra a pár hónapra elmegyek munkanélkülire, vagy fizetem magam után a TB-t, de akkor semmit nem kaptam volna csak a GYES-t, hiába volt meg a 180 nap. Meg van ez csavarva rendesen.

A legjobb ha felhívod a helyileg illetékes MEP-et. Sok sikert.

2009. márc. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Felhívtam őket!

A helyzet az,hogy mikor terhes vagyok akkor is vagy kell lenni egy munkahelynek,vagy munkanélkülinek. Ha addig amíg táppénzen vagyok nem sikerül a baba, és esetleg munkanélkülibe mennék, és az is lejárna,mire teherbe esnék,akkor viszont nem jár GYED!

2009. márc. 11. 11:37
 7/12 anonim ***** válasza:

Újra az első vagyok, találtam neked valamit:

Ki jogosult a gyed-re?

Gyermekgondozási díjra jogosult:


· a biztosított, gyermeket szülő anya, ha a szülést megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt,


· a biztosított szülő ha a gyermekgondozási díj igénylését megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt,


· a terhességi-gyermekágyi segélyben részesült anya, akinek a biztosítási jogviszonya a terhességi-gyermekágyi segély igénybevételének időtartama alatt szűnt meg feltéve, hogy a terhességi-gyermekágyi segélyre való jogosultsága a biztosítási jogviszony fennállta alatt keletkezett és a szülést megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt,


A lényeg ott van, hogy a TGYÁS folyósitásához kell a munkaviszony, akkor kaphatsz gyedet, vagy ha az alatt szűnik meg a munkaviszonyod.

2009. márc. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
11-18as vagyok, ezért írtam én is hogy kérdezd meg, mert minden eset más, első válaszoló- írtad az idézésed után hogy a tgyás alatt megszűnő munkaviszony kell, de a tv. biztosítást ír, nálad nem volt jó valami a te esetedben?
2009. márc. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem a TGYÁS alatti munkaviszony kell, hanem a TGYÁS folyósításához kell a munkaviszony és a TGYÁS előfeltétele a GYED-nek. De ha a TGYÁS folyósítása alatt szűnik meg a munkaviszony akkor jár a gyed. Ott van az utolsó mondatban.
2009. márc. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok! A GYED folyósításának nem az előfeltétele a TGYES. Amennyiben valaki mindkettőre jogosult választania kell hogy melyiket igényli. Ha valaki nem igényli a TGYES-t akkor a GYED kezdő időpontjaként a gyerek születésének napját veszik. A GYED-hez nem munkaviszonynak kell fennálnia hanem biztosítottnak kell lennie az igényléskor (ez egy sokkal tágabb kategória és ezt a Tbj.5§-a szabályozza: pl biztosított aki szakképzőiskolai tanulmányokat folytat, álláskeresési támogatásban részesül..stb) ezzel egyidejüleg fenn kell állnia annak a feltételnek, hogy az igénylést megelőző 2 éven belül 180 nap biztosítási időnek kell lenni. Tehát ha valaki jelenleg munkaviszonyban áll, de még nincsen 180 nap munkaviszonya (biztosítási ideje) nem jár neki a GYED, viszont ha valaki táppénz vagy álláskeresési támogatás alatt szül és ezt megelőző 2 évben 180 nap biztosítási ideje volt jogosult GYED-re. Viszont van méltányossági igény, ha valaki a 180 nap biztosítási idővel nem rendelkezik akkor kérheti,de erre egy fix keret van. Illetve ha valaki pl. álláskeresésin van a GYED összegét máskép számítják, ezért érdemes felkeresni az egészségbiztosítási pénztárt.
2009. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!