Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyesen vagyok . Felmondanék a...

Gyesen vagyok . Felmondanék a munkahelyemen mert máshova mennék dolgozni. Létezik hogy a munkáltató nem irja alá a közös megegyezést hogy ne kelljen kifizetni a bent maradt szab. napokat?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt akkor is ki kell fizetnie, ha te egyoldalúan mondasz fel. Miért nem jó neked a felmondás??? Veszitesz vele valamit? A bennmaradt szabikat akkor is kell fizetnie, meg nem eheti...

Egyébként én nem mondanék fel a helyedben egyenlőre, hanem elkezdenék dolgozni az új helyen, előbb tapasztald ki, gyes mellett dolgozhatsz máshol és nem kell felmondanod. Azzal ráérsz a gyes végén, ha még akkor is fel akarsz mondani..

2010. szept. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a leendö munkahelyem könyvelöje azt mondta a régi munkahelyemen fel kell mondani hogy be tudjon jejenteni
2010. szept. 28. 16:43
 3/5 A kérdező kommentje:
ugy tudtam ha egyoldalu a felmondás nem kell kifizetnie
2010. szept. 28. 16:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A bennmaradt szabadságot mindenképp ki kell fizetnie.

Bárki mondja fel amunkaszerződést.

A leendő munkahelyed könyvelőjével közöld finoman, hogy olvasson már utána, te úgy tudod, hogy gyes mellett BÁRHOL lehet munkát vállalni és attól állományban maradsz az eredeti munkahelyeden. Persze az új munkahely addig határozott idejű lehet csak, a gyes végéig. Ez igaz. Tehát ha határozatlanra vennének fel, akkor fel kell mondani, de próbáld megbeszélni, ha gondolod, hogy egyenlőre legyen határozott idejű a gyes végéig és ha mndenkinek jó, akkor módositjátok majd határozatlanra.

2010. szept. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

No, utánakerestem: ha rendes felmondással felmondasz, akkor a felmondási időre dolgoznod kéne, ezt a szabadságaid lefedezik, aztán ha maradt még szabadságod a felmondási idő végével, akkor azt ki kell fizessék. Mivel gyes-en vagy, igy papiron szabadságon leszel, eközben a felmondási idődet töltöd, tehát megkapod a szabadságodat kifizetve és nem dolgozol, teljesen jó. A munkáltató el is tekinthet a felmodási időtől, ekkor szimplán kifizeti a szabidat és kiadja a papirokat. A te szempontodból és az ő szempontjából sincs különbség, tehát neki is tök mindegy, hogy papiron hogyan rendezi a dolgot... Annyi a különbség, hogy egyik esetben csak 1-2 hónap elteltével szűnik meg ott a munkaviszonyod és kapod meg a papirokat. Az új munkahelyen ez semmit nem befolyásol, ott már dolgozhatsz ezalatt

.

Gyes alatt ha máshol is dolgozol, akkor az eredeti munkáltató felé bejelntési kötelezettséged van (és nem mondasz fel), őneki nincs joga ezt megtiltani. Bárhol lehetsz állásban, több helyen is egyszerre, ezt nem tiltja semilyen törvény.


"A szabadságaidat - már ami nem fér bele a felmondási időbe - ki kell fizetni, az nem veszhet el, nem tarthatják vissza.

- Egyszerre dolgozhatsz akár három helyen is, párhuzamosan."


"A törvény kivételesen megengedi a rendes szabadság pénzben való megváltását olyankor, amikor a tényleges kiadás nem lehetséges. A munkavállaló munkaviszonyának megszűnésekor, illetőleg sorkatonai vagy polgári szolgálatra történő behívásakor a munkáltató köteles a munkavállalónak még járó és ki nem adott szabadságot pénzben megváltani. A szabadságmegváltás ideje azonban nem hosszabbítja meg a munkavállalónak a munkáltatónál munkaviszonyban töltött idejét."

2010. szept. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!