Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miután tavaly 3-szor veszített...

Miután tavaly 3-szor veszítettem 5 hetes magzatot meddőségi központba mentünk, 3 hét múlva, a karácsonyi időszakban spontánul terhes lettem. A 10. héten a magzat elhalt. vMost mit csináljak? Kihez forduljak?

Figyelt kérdés

A meddőségi centrumban azt mondják. nincs szükségem a segítségükre, semmi akadálya, hogy a köv.terhességem sikeres legyen.

Én viszont rettegek. És mostmár akkor is rettegni fogok, ha ismét lesz majd pozitív tesztem.

Nem vagyok már fiatal.

Még nincs gyerekünk.

És szeretném, ha kizárnának/kezelnének minden lehetséges okot, amely miatt ez történik velem.


2009. márc. 11. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt van egy pár központ, szerintem válassz egy másikat, mert ahova most jársz, ott túl sokra nem számíthatsz. Nem is értem, hogyan van bőr a képükön még nyitva tartani! Nagyon sajnálom, ami veled történt, remélem hamarosan valóban sikerrel jársz!

2009. márc. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem kell a meddőségi központ, mert azért sok problémát ki lehet zárni alapból az esetedben. Elég lenne egy nőgyógyász is, hormon (progeszteron) problémák kizárásra illetve a veleszületett trombózis hajlamnak sem ártana utána nézni. (főleg ha a közeli hozzátartozóid között volt trombózisos) Biztos van még más ilyenkor szükséges vizsgálat is, de nem vagyok orvos, ennyi jutott hirtelen az eszembe.
2009. márc. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Néztek már hormonokat? Progeszteront a ciklus 21. napján? TSH-t? (pajzsmirigy)

Kortizol? (mellékvese termeli)

Inzulint?

Ha ez mind jó eredménnyel zárul, akkor tényleg kellene egy másik meddőségi központot keresned!!

2009. márc. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hormont néztek, csak idáig jutottunk. Magas a prolaktin szintem, minden más(amit a vérből vizsgáltak), ideális. Azt mondta a doki, hogy egy hónap múlva nézessem meg újra. Semilyen más vizsgálatot nem végeztek.


Egy normális több gyerekes orvosban talán tudnék bízni.

2009. márc. 11. 22:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
hát elég nehéz kérdés!szóval énsem tudom már melyik dokihoz menjek!ez egyhelyben toporog 1 éve egyfajta gyogyszerel tőmköd! én helyedben keresnék másik meddőségi központot! valami okának kell lennie !!!!ezt nemszeretem a dokimban énsem hogy nemkeresi az okát hogy miért vékony a méhnyálkahárttya. nem lehet neked is vékony volt?és nemtudott kelőképpen beágyazodni? ismerősőmnek is az a baj hogy elment a baba mostmár nemjön neki ösze és a baba azért ment el mert a szervezet nemtudta a babéát táplálni.gondolom mit érzel!miota probálkoztok?
2009. márc. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Sajnàlom nagyon ami törtènt veled. A helyetekben elmennèk genetikai vizsgàlatra (mind a ketten, a pàrod is).


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

2009. márc. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szintén volt 2 vetélésem,5 hetesen.Fehér fagyőngyy teát kezdtem el inni.Maria Treben könyvében olvastam róla hogy jó meddőség ellen.Azóta van egy 13 hónapos kisfiam.Te is megpróbálhatnád hátha segít.
2009. márc. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Melyik meddőségiben voltál? Én tegnap kezdtem el a procedúrát a Róbert Károly magánklinikán. Igaz még nem tudok semmilyen véleményt mondani egy vizsgálat után. De tény hogy rögtön elkezdtek nézni sok mindent. Jövő héten is más megyek egy vizsgálatra. És én pont azt kérdeztem az orvosomtól(nem jön a baba, de én endometriózisos vagyok), hogy ha kiderülne a vizsgálatok után, hogy jöhetne a baba(tehát nincs elzáródásom, hormonok rendben stb), akkor lehetne-e spontán a babát létrehozni és csak abban segítenének, hogy uh-val nyomon követnék a ciklusomat vagy esetleg gyógyszeres segítséggel. És azt mondták minden további nélkül, ha azt szeretnénk. És a vizsgálat után már tud mondani biztosat is.

Szóval itt lehetséges, hogy segítenek annak ellenére, hogy nem kell vagy nem szükséges inszemináció.


Sok sikert.

2009. márc. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Annyi mindent összeolvastam már, innen tudom, hogy legalább 8 oka lehet annak, ha a magzat elhal.

1. a prolaktin magas szintje: ez nálam van

2. valaki írta, hogy trombózis hajlam: édesanyámnak 26 évesen, öcsém születése után volt mélyvénás trombózisa, de azóta soha, és nekem is volt olyan 5-6 éve, és azóta nincs panaszom, de azt hiszem ezt nézték a vérvételkor.

- Azt mondták, hogy megvastagodott a méhnyálkahártya,

- Az első két veszítés után azt mondták, hogy ilyen sok nővel előfordul, de észre se veszik, (csakhogy olyan vérzést és görcsöket amilyen nekem volt nem lehet nem észrevenni!)

Egyébbként a Forgács intézetben voltunk, és nekem nagyon szimpatikus volt a doki -bár csak 2-szer találkoztunk, benne bízni tudtam volna, de ő azt mondta amikor spontánul babás lettem, hogy mostmár keressünk másik dokit.

A "másik " doki viszont első perctól felületesen foglalkozott velem, de csak késón esett le a tantusz.

Most több kollegám is ajánlt orvost, de a férjem bosszus, hogy nagyon messze. Mi a XV. kerületben lakunk, az uzsoki korháztól 10-15 percre, és eddig is Erzsébetre, meg Budára jártunk, és magánrendelőkbe, és mégsem bízonyultak jó választásnak.

2009. márc. 12. 19:57
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
ne add fel!!!!!lényeg hogy meddő nem vagy!!!!!!!!!
2009. márc. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!