Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Létezik, hogy tényleg teherbee...

Létezik, hogy tényleg teherbeestem, az alábbiak ellenére?

Figyelt kérdés

Ez most nem egy szokásos "lehetek terhes?" kérdés, ha oltogatni jössz, akkor kérlek állj is odébb.


20 éves vagyok, négy hónapja élek szexuális életet. Mindig óvszerrel védekezünk, és még sosem szakadt át.

Ma voltam a háziorvosomnál azzal a panasszal, hogy nagyon intenzív, erős hányingerem és émelygésem van. Erre hasraütésszerűen közölte, hogy "és mi van ha terhes vagy?" Mondtam neki, hogy kizárt, ám őt nem érdekelte. Nem kérdezett semmit (pl. hogy mi újság a menstruációmmal, vagy ilyesmi), beutalt holnap reggelre labórvizsgálatra, amit továbbküldenek nőgyógyászhoz, hogy kiderüljön, terhes vagyok-e.


Tudom, hogy hülyeség, de azóta rajtam van a félelem és az idegesség. Az első reakcióm az volt, hogy ez marhaság, nem vagyok terhes, de hazafelé már mindenféle őrült gondolatok jártak a fejemben, hogy mi van, ha mégis.


A menstruációmnak ma kellene megjönnie, de egyelőre semmi. A hányinger folyamatos, gyakran kell pisilnem, és rossz a közérzetem. A hasam napok óta görcsösen fáj, de ezt eddig a közelgő menstruációnak tudtam be.


Soha, egyetlen alkalomkor sem szeretkeztem a barátommal védekezés nélkül, mindig használtunk gumit, nem szakadt át (mindig ellenőrizzük szex után), arra is figyeltünk, hogy előváladék ne kerüljön belém. Ezek ellenére lehet esély arra, hogy mégis terhes legyek? Én egyszerűen nem tudom elképzelni, de ez a nagyon okos doki annyira megijesztett... nem értem, miért kell minden további nélkül kijelenteni dolgokat, el nem tudják képzelni, ezzel mit okoznak a betegnek...


Holnap labórvizsgálat, de addig megőrülök ettől az őrlődéstől. Kérlek titeket, segítsetek!


(bocsánat a hosszú monlógért, csak szerettem volna tisztázni a dolgokat, a félreértések elkerülése végett.)


2009. márc. 12. 20:06
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
40%
Dehogy vagy terhes! Csak szívatott.
2009. márc. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim válasza:
21%
Ezek alapján lehet, hogy teherbeestél. Nem tudom, mennyi idő tel el a szex óta, és hogy a terhesség melyik szakaszában (?legeslegelején?) jelentkeznek ezek a tünetek, de ha megtudod, hogy terhes vagy-e vagy sem, akkor írd meg ide légyszi :P
2009. márc. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
85%
ne idegeskedj, bármi miatt lehetsz rosszul, időjárás, meg ez a sok nyavaja! ha tudod hogy mindent betartottatok akkor nem kell félned! Holnap minden kiderül... addig meg próbálj nem ezen gondolkodni, bár vehettél volna egy tesztet hogy megnyugodj! tuti nincs para!!!!!
2009. márc. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
52%
3. vok tényleg írd meg!!! szorítok neked hogy ne legyen az!!! :)
2009. márc. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!


Harmadik válaszadónak: szerettem volna venni egy tesztet, de 7kor végeztem az orvosnál, és az itteni gyógyszertár (meg úgy általában szinte minden) ilyenkor sajnos már zárva van.

2009. márc. 12. 20:13
 6/37 anonim ***** válasza:
61%
Kizárt,hogy terhes legyél.
2009. márc. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Még vehetsz egy tesztet, hogy megnyugodj. Amúgy lehet ez akár mitől. Nem lett volna szabad a dokinak így bánnia veled. Kérhettél volna egy ultrahangot... nekem is azt csináltak, mert már a méhnyálka vastagságából is sok mindent meg tudnak állapítani. Szerintem vegyél tesztet ha tudsz, holnapig pedig próbálj nyugodt maradni, az is csak tovább ront a dolgon ha idegeskedsz.
2009. márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
hat nem akarlak elszomoritani, de egyik baratnom igy esett teherbe, ma mar 2 gyereke van, naluk sem szakadt ki, legalabbis nem vettek eszre. Most ahogy elmondod, nem valoszinu, hogy terhes vagy, mivel vedekeztetek, de eleg egy csepp is ahhoz, hogy teherbe ess, lehet, hogy valamit nem vettetek eszre, persze ez csak egy velemeny. tenyleg venned kellett volna tesztet, de igy varj holnapig akkor. A dokik mindenre azt mondjak, hogy terhes vagy, mert annyi felelotlen embert latnak es amugy is ezek a hanyingerek lehetnek jelei. Most varj holnapig, de szerintem a laborra is varni kellesz, nincs kesz rogton, utana en csinalnek tesztet. Majd ird meg mi lett, remelem, nem vagy terhes.
2009. márc. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Igen, az lesz, hogy holnap reggel elmegyek a vizsgálatra, aztán veszek tesztet is. Próbálok megnyugodni, csak tényleg ez tölti ki most minden gondolatomat. Már egy csomó mindennel próbáltam elvonni a figyelmemet.
2009. márc. 12. 20:21
 10/37 anonim ***** válasza:
84%
Tuti nem vagy terhes! A bajod pedig azért késik, mert idegeskedni kezdtél.
2009. márc. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!