Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha dohányzom még a terhesség...

Ha dohányzom még a terhesség elött, de ahogy kiderül, hogy babás vagyok abbahagyom, azzal jobban ártok neki (ezt mondták), mint ha fokozatosan szoknék le?

Figyelt kérdés
2008. febr. 17. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Én nem hinném, hogy jobban ártasz neki, sőt minél kevesebbet tölt füstmentesen, annál jobban fejlődik. Szerintem a legjobb ha rögtön leteszed a cigit.

Kitartást. Biztos nehéz lesz, de megéri:)

2008. febr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben leszoknék még előtte
2008. febr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha bármikor a terhesség előtt , vagy akár közvetlenül előtte le tudod tenni a cigit, akkor mindent megtettél, hogy egészséges babád legyen.Az igaz hogy kell idő neki hogy kiürüljön a szervezetből, de ha a terhesség alatt nem dohányzol, akkor Te már léptél valamit.
2008. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A terhességem előtt én is sokat cigiztem, de amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, rögtön abbahagytam. Illetve nem rögtön, hazudtam, egy szálat szívtam el "búcsúzóul", és kész. Nem esett nehezemre utána, pedig párszor a kezembe vettem a cigisdobozt, hogy "egy szál nem a világ, jobb lesz fokozatosan", de sosem jutottam el addig, hogy rá is gyújtsak, mert rögtön az a kép jelent meg előttem, hogy ahogy szívom a füstöt, az rögtön átszivárog a babához és fuldoklik szegény. Így aztán nem is cigiztem. És most van egy szép egészséges babám, már a szoptatáson is túl vagyunk, sajnos azóta már én is pöfögök, pedig nagy hülyeség volt visszaszokni, de mindegy, a lényeg az, hogy terhesen, meg szoptatás alatt nem szabad cigizni, még picit sem, mert azzal is ártasz a babának.
2008. febr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

mindegyik doki mást mond...dohányzás nehéz téma,sok mindennel árthatunk a babának, és nem tudunk róla..szomszédasszonyom 6 hónapos koráig szivta, én nem rég tettem le....de tedd le, mert nekem pár rémálmom volt miatta

17 hetes...

2008. febr. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szia! tényleg orvos függő a dolog. Az egyik ismerősömnek azt mondta, ha most drasztikusan leszokik róla, akkor többet árt, mert elvon magától egy olyan dolgot, ami eddig volt, és attól lesz stresszes.
2008. febr. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én már akkor letettem amikor még nem is késett,mert sejtettem,hogy babás vagyok.Ennek ellenére súlyos fejlődési rendellenességgel született a kisfiam,aki egy hónaposan meghalt.Hálát adok az eszemnek,mert így tudom nem rajtam múlt.Ártani csak akkor tudsz,ha tovább szívod.Ha leteszed csak nyersz.
2008. febr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igazából ez mindenkiben elég negatív érzelmeket vált ki.De aki télleg dohányos volt az nem tudja egyik pillanatról a másikra lerakni..Legalábbis én nem drasztikusan csökkentettem 1-2 szálra, majd 1-2 slukkra, végül elmaradt:)semmi baja nem lesz a babának ha nem karton számra szívod, elvégre akkor ennyi erővel ne menj a belvárosi utcákra sem, na de aki ott lakik nem vesz levegőt??
2008. febr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez szeritem csak akkor igaz, ha halál ideges vagy mert nem gyújthatsz rá. Én is dohányoztam, de amit megtudtam azonnal letettem a cigit. Nem volt nehéz. Az első pár nap egy kicsit furi volt, a szokások miatt, de aztán jött a hányiger és a cigi szagától is rosszul voltam. Szilveszterkor a páromnak meggyújtottam egy szálat, de elég szarul lettem tőlle.

Most már, hogy elmúlt a hányiger, néha eszembe jut, de rágyújtanék, de nem vinne rá a lelkiismeret, és igazából nem is hiányzik.

De ha valaki nagyon sokat ideges a cigi miatt, akkor én is úgy tudom, hogy napi 2-3 szál nem olyan ártalmas, mint a sok idegeskedés.

2008. febr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!