Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A babavárásnál, tervezett...

A babavárásnál, tervezett babánál miben vegye ki részét párunk/férjünk?

Figyelt kérdés
Ha tervezitek a babát, "elvárjátok" a párotoktól, hogy egy picit azért érdeklődjön az ezzel kapcsolatos dolgokról? Ártsák legalább annyira bele magukat infokat szerezni a mikéntekről, mint akár a foci meccs eredményeiről? Túl sokat várok el?
2009. márc. 15. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Mivel apai ösztön nincs, és később alakul ki a kötődésük a babához, nem várható el tőlük semmi extra.

Jön az majd magától (ha jön)

2009. márc. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem első körben éppen elég, ha odafigyel magára a gyermektervezés időszakában: hogy ne szaunázzon, ne fürödjön forróban a tervezett aktus előtt, stb. HA ezeket betartja, már jelzi, hogy ő is tesz valamit a babáért, és odafigyel magára, tehát ő is akarja. A többi- ahogy az előttem szóló is mondta - kialakul majd magától.
2009. márc. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végülis, amire megkértem, megtette: cigit letette, sok vitaminosat evett (amit elé tettem), hanyagolta a kólát stb. Hát nekünk azért nagyobb áldozatokat kell hoznunk ezért talán elvártam azt is, hogy ha ezerszer orvoshoz megyek, érdeklődjön, néha nézzen utána az interneten, hogy miért nem sikerül, kérdezősködjön, mint ahogyan a munkahelyén minden már elnézést szarról tudnak beszélgetni intim témában... Amikor nem jött össze és be van lőve az az egy napocska, amikor sikerülhetne, akkor lógjon haza a céges bulis vacsoráról és ne részesítse előnyben... stb.
2009. márc. 15. 20:43
 4/10 A kérdező kommentje:
Miért lehetek ilyen maximalista?
2009. márc. 15. 20:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát az én férjem eléggé megrémült, amikor közöltem vele, hogy terhes vagyok, pedig tervezett baba volt. Csak akkor tudatosult benne, hogy nincs visszaút. A terhességi vizsgálatokra sem jött el velem, csak egyszer. De most már minta apuka. Viszont ha peteérésed van, illene ugrania, az tuti.
2009. márc. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg tök sok mindenbe be lehet vonni őket ugy hogy még lelkesek is tudnak lenni. Én úgy kezdtem hogy ő nézze meg a tesztet hogy tuti 2 csík e.... majd hogy menjünk dokihoz együtt,válasszon ő is neveket meg én is és egyeztessünk. Ami a legfontosabb hogy a szoba átalakítása az az ő feladat,és igen is magával ragadja őket a hév:D:D Nem egy nyálgép a pasim,de második babó várására sokkal tudatosabban készül mint az elsőnél. Mert ha vmit kihagyott az elsőnél és jöttek később a nagy események mesélése volt igen is hogy nagyokat hallgatott mert akkor még nem hatotta meg. Ezt most megnem engedné magának:D:D Találd meg a módját hogy hasznosnak és fontosnak érezze magát. Igaz ami igaz bababoltba én se viszem magammal,de azért mert tudom hogy egy gyerekmentes tescozás is kiborítja...hát még a szöszmötölés a babaruháknál. :D nem rég egyezkedtünk hogy bizonyos dolgokat nem veszek meg előre mert ha megszülök lesz kb 3-5 napja hogy beszerezze ha kell...vállalta szó nélkül. Sok sikert mindenkinek 31 hetes pocis
2009. márc. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne neheztelj rá, ha lazán fogja fel a dolgot. A férjem engem mindig leszúrt, hogy ne mindig ezzel foglalkozzak, mert csak stresszelem magam, és nem fog összejönni.

Szerintem mi, nők, hajlamosak vagyunk túltervezni ezt a gyerek-dolgot, legalábbis én ezt tapasztaltam magamon. Én is katasztrófaként éltem meg, ha nem jött össze a szex a kritikus napokon, és utána mindenféle csúnya dolgot vágtam a fejéhez (még most is úgy szégyellem magam miatta).

Addig fogd fel te is lazán, amíg teheted, mert mikor beszáll a nőgyógyász is, és elkezdődik a gyerekgyártás, na akkor stresszel csak igazán az ember lánya, legalábbis nálam így volt, már a második Closti-s hónapban öltük egymást, ill. én őt. Borzasztó volt...

2009. márc. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! A második válaszoló vagyok. Az én férjem számomra az álompasi, figyelmes, kedves, és még szó sem volt a konkrét gyermekvállalásról, ő már kikötötte, hogy mindent együtt fogunk megvenni a babaszobába, stb. Mikor terhes lettem, rendszeresen járt velem orvoshoz, mikor közölte a doki, hogy a magzat nem él, úgy sírt, mint egy gyermek. Tehát maximálisan mellettem volt. ezzel csak arra a mondatra akarok visszautalni, hogy „Ártsák legalább annyira bele magukat infokat szerezni a mikéntekről, mint akár a foci meccs eredményeiről?”. Például mindent meghallgatott, amit én mondtam neki, amilyen infókat én szereztem, de ha fejre állt, sem foglalkoztatta, hogy ő maga keressen infókat arra például, hogy miért vetéltem el, hanem továbbra is azért nem aludt éjszaka, mert azon rágta magát, miből fogjuk forgalomba iratni az újonnan vett személygépkocsinkat. Szóval - bocs, ha kicsit hosszú lettem - nem vagy maximalista, csak meg kell értenünk nekünk, nőknek, hogy a férfi agya nem úgy működik, mint a miénk. A pé napján meg parancsolj rá, hogy hazamenjen a céges buliról.
2009. márc. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak! Azon kívül, hogy "megnyugtattál", kicsit megmosolyogtattál, nagyon jól látod a helyzetet. És köszönöm minden válaszolónak a véleményét/esetleírását :-). Jó, hogy nem vagyok egyedül... :-)

Megbocsátok neki, mert azért hát szeretem!

2009. márc. 17. 19:55
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak! Megnyugtattál a "történeteddel" és nagyon világosan (optimistán) látod a dolgokat, ez azért erőt ad. :-) Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2009. márc. 17. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!