Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tervezett terhesség ELŐTT jót...

Tervezett terhesség ELŐTT jót tehet a fogyás a túlsúlyos kismama jelöltnek?

Figyelt kérdés

90 kg vagyok és 183 cm. Nem vagyok kövér, de van rajtem 15-20 kg felesleg (ez nem túlzás, mert ugyanilyen magas voltam 4éve és 72 kg, de eggyáltalán nem sovány, mások szerint sem)

Ma kezdtem el szedni a Femibion terhesvitamint és pár hónap múlva szeretnénk élesben próbálkozni a Férjemmel, hogy kisbabánk legyen. Előtte azonban leadnék legalább 10kg-t, hogy a terhesség végére ne legyek "viziló" Kérdésem, hogy ha reggel 20percet tornázom és esetleg heti néhány alkalommal szobabicajozom, ezentúl egészségesen étkezem, de nem éhezek(!!!) az így elért fogyás lehet negatív hatással a szervezetemre? Mert úgy tudom súlyfelesleggel sem jó nekivágni a babaprojectnek, de gyors fogyás után sem... Tehát ha normálisan étkezem és sportolok, így fogyok is, az jót tenne??


2011. júl. 24. 17:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A normál BMI-hez közeli testsúly megkönnyíti a teherbeesést. De egyébként egyáltalán nem biztos, hogy viziló lennél terhesen.
2011. júl. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha nem éhezteted magad, akkor még jót is fog tenni, hiszen javítja a vérkeringést és az állóképességet. Szerintem még hasznos is lehet babatervezés előtt.
2011. júl. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen. A teherbeesés szempontjából kifejezetten kedvező. Az nagyon jó, hogy nem koplalni akarsz, hanem sportolni. Tartós fogyást csak így érsz el, és ha egy picit átstrukturálod az étkezéseid. Minden jót.
2011. júl. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tehát abban biztosak vagytok, hogy a szervezetre nem lehet káros hatással, az, hogy veszítek a súlyomból? Nem eshetek majd nehezebben teherbe? És szerintetek is elég a 10kg fogyás? (Egyébként közben szedem már a terhesvitamint, az is segít, h minden beépüljön a szervezetbe, már időben, tehát a fogyás során biztos meglesz minden vitamin is.) Amúgy mentek a zöld pipák! :)
2011. júl. 24. 18:44
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

A napi 20 perc tornával semmire sem mész, mivel a zsírégetés csak 20-30 perc után indul be. Jobban jársz a heti 2-3 alkalommal és minimum 40 perccel. A szobabicikli nagyon jó erre a célra. A pulzusod mindig a zsírégető tartományban legyen, ez nagyon fontos!

Kevés szénhidrát, főleg edzés előtt min. 1 órával sok fehérje!

És egyáltalán nem biztos, hogy egy bálna leszel a terhesség végére. Én a 175 cm-rel és 98 kg-mal lettem terhes, 12 kg-ot híztam, és 97 kg-mal jöttem ki a kórházból.

Sok sikert a fogyihoz és a babához is!!!

2011. júl. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem akart összejönni a baba, de fogyóztam, fogytam és összejött. azt mondták közrejátszhatott
2011. júl. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én pont a terhesség előtt értem el a tervezett súlyomat, fogyóval meg étrendkiegészítővel:/ 72kg lettem. (ELőtte a plafon 88kg volt 181cmhez) de a magasságodhoz képest szerintem nem vagy molett se, az ideális minimum 75kg. (Lesd meg testtömeg indexes oldalakon) A babámmal az utolsó hónapban 100kg felett voltam és viziló lettem:) de ez szerintem adottság kérdése, mert pl az osztályon voltak olyan túlsúlyos emberek akikről azt hittem még csak készülnek szűlni....Szülés után fél évvel mikor már nem szopizott a babám heti 5ször eljártam edzeni (spinngre és alakformálóra 90-120perces edzésekre) és fél évig csináltam, normálisan ettem ezáltal a súlyom lement 65kg-ra és nem vagyok vézna, és a kilók sem jönnek vissza pedig már nincs időm sportolni. Szóval én a sportot és a normál étkezést tartom jó párosításnak. (Persze azóta is rendesen étkezem) Remélem segítettem:)
2011. júl. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Három év sikertelenség után a dokim már annyit mondott maradt a lombik ez van , döntsük el mást nem tud mit tenni értünk, de fogyjak előtte pár kilót mert lehet a gyógyszerektől picit megzavarodik majd a hormonrendszer és amúgy sem kis súlyom felfelé fog még mászni. Neki is vágtam az életmódváltásnak, átvariáltam az étrendemet és napi három órát nyúztam magam az edzőteremben, első hónapban nyolc kiló ment le, másodikban pedig négy, harmadikban pedig terhes lettem spontán, úgy látszott nálunk ez segített egyedül.
2011. júl. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 74 kilóval lettem terehs 2009-ben (178 magas vagyok)

De a versenysúlyom 62-65 kiló!Letettem a cigit, mert babát akartunk, de híztam is gyorsan 9 kilót :(

Majd a terhesség végére 95 KILÓ lettem :(A párom Anyahajónka hívott :)


19 hós a kislányom és sikerült visszafogynom 73 kilóra január óta!Attkins diétával esti t.diétával és mozgással! 14 kiló minusz :)

Szerettem volna tovább is fogyni, de babát tervezünk így abba hagytam, de megfogyadtam, hogy nagyon egészségesen étkezem a következő várandósság alatt :)Remélem ügyesebb leszek a kilók terén!


Sajna veszélyeztetett voltam az első babaánkkal, de remélem most ez is másképp lesz!Ott az 5. héttől feküdnöm kellett :(


Ja és még szoptatok is, de nekem az is inkább a hízáshoz vezetett mintsem hogy fogyjak!:(


De büszke vagyok, hogy ennyit is sikerült ladnom, és tényleg remélem, hogy most a várandósság alatt mozoghatok is majd!


Szerintem nyugodtan fogyózhatsz, jó hogy előre gondolkodsz ezen!Ha a fogyót vitamindúsan teszed (rentgeteg friss nyers zöldség, és sok fehérje) akkor nem káros a szervezetedre!

Remélem hamarosan sikerül a babátok is!

2011. júl. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jajj, nagyon aranyosak vagytok, köszönöm!!!! Akkor szerintetek az sem gáz, hogy pár hónapig szedem a foygózás alatt is a terhesvitamint? Az végülis addigis pótolja, ha vmi hiány van.. És ha elértem a kívánt súlyt, akkor belevágunk! Szóval remélem ez tényleg csak jót tesz majd a szervezetemnek! :))
2011. júl. 25. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!