Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Itt miért "okos" vagy "nagyon...

Itt miért "okos" vagy "nagyon buta" mindenki? Minden terhesség más, még az sem biztos, hogy hasonló tünetek vannak, mégis közvetlen vagy közvetett minősítéseket lehet olvasni.

Figyelt kérdés
Ez az oldal nem a SZUVERÉN VÉLEMÉNY nyilvánításról szól? Amiben ugye nincs se jó, se rossz, mert EGYÉNI! Tényleg még a kismamák között is ennyi a rosszindulatú??? Vagy az "olyanok" nem kismamák/anyák? (mert ez elég szomorú)
2011. máj. 25. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát most úgy konkrétan te mire gondolsz? :)
2011. máj. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez a probléma sajnos az összes témakörnél jelen van.

Egyesek (azaz az emberek durván 70%-a) tényként kezelik a véleményüket...:-S

2011. máj. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igazad van. Akkor tovább haladva a gondolatmeneten, mondhatjuk, hogy a kérdező is egy teljesen egyedi hölgy. Eleve ott bukik a dolog, hogy ő is tudhatná,hogy a tünetek mások lehetne, ergo felesleges feltenni a kérdést. Mert senki nem pont olyan,mint ő! Érted? De ha már felteszi, akkor kalkulálja bele, hogy nem tudunk személyre szabottan, csak az ő teste működésére véleményt mondani, hiszen az lehetetlen.

Én inkább azt mondom, hogy reális vagyok. Soha, de soha nem fogok olyat írni, amiről nem gondolom,hogy úgy lehet, pusztán azért,hogy megnyugtassam a kérdezőt. Tehát arra a kérdés mondjuk,hogy neki fáj a lába, lehet-e terhes, nem fogom azt írni,hogy igen. Azt fogom írni,hogy ez nem igazi terhes tünet, és bármi lehet még (főleg két csíkos teszt), de ne nagyon élje bele magát! Én soha nem voltam ilyen önámító. Persze, az ember sok mindent képes elhinni, beképzelni, de úgy gondolom, hogy ésszerű keretek között.

2011. máj. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, konkrétan ez a zavaró, és erre gondoltam a kérdés feltevéskor, amit a 2. válaszoló írt, hogy csak az ő (az éppen aktuális válaszoló válasza) a jó, az igaz és még el sem fogadja a többit, inkább megtámadja/leminősíti.

Utolsóval kapcsolatban örülök, hogy vannak akik a realitások között maradnak!(úgy gondolom ez lenne a mérvadó)Mert igen, mindenki, a kérdés feltevője is egyedi, de sok válaszból már lehet tud valamit leszűrni a saját helyzetére.

De igazán az zavar, amikor valaki megírja a hozzászólását és azt véleményezik. Miért nem lehet elhinni és tiszteletben tartani, hogy az igaz???

És különösen a kismamák/anyák között, akiknek most életük legfőbb dolga a babájuk felett érzett öröm? Persze van aggódás is, anyaként bosszúság is, tudom én is, de ennyire keserűek a "mai" kismamák/anyák?

Én 2 éve jöttem erre az oldalra, amikor először terhes lettem és teljesen más volt a hangulata, az emberek hozzáállása... (tudom, itt már lassan szociológiai kérdés lesz ebből)

2011. máj. 26. 09:52
 5/11 anonim ***** válasza:

Én nem vonom kétségbe senki hozzászólását. Ha leírta én tényleg elhiszem,hogy VELE úgy történt. DE! Azt nem szeretem, amikor valami ritkaságot, olyan tényként közöl valaki,mintha bárkivel előfordulna. Gondolok itt arra,amikor kérdezik,hogy 5 mm-es a nyálkahártya, lehet-e terhes. 15-en nyilván azt írják,hogy nem, vagy nagyon kicsi az esély, és van, aki beírja,hogy igen. Persze, fordult már elő, de kb. 1000 nőből (vagy még többől) eggyel! Ilyenkor oda kellene írni,hogy velem megtörtént, de ez nagyon ritka!

Én azt veszem észre, hogy sokan már annyira pozitívak akarnak lenni,hogy teljesen elrugaszkodnak a realitástól. Kinek jó ez? Felesleges álltatni másokat? Én elhiszem,hogy jóindulatból teszi, de nem mindig az a jó,ha elhitetünk valami olyasmit a kérdezővel, ami ott sincs!

A babák témát még nem nagyon olvasgatom, mert még csak 10 hetes vagyok, tehát az még annyira nem aktuális!:))

2011. máj. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 sumergo ***** válasza:

Azért ha valaki 9 hetesen érzi a babája mozgását, vagy a 10 hetes magzata dudort csinál a hasára stb., azt azért ugye nem muszáj elhinni, és támogatni abban, hogy ez így van. Na ilyenekre őszintén le szoktam írni a véleményem, és egyáltalán nem érdekel, ha nem tetszik vkinek. Ha jobb hangulatom van, akkor legyintek, és egyáltalán nem válaszolok már az ilyenekre, mert annak mindig vita a vége. Sajnálom, de vannak kérdések és válaszok is, amiről azért egyértelmű, hogy baromság. Ez van. Ha nehéz elviselni, hogy vki más véleményen van, nem kell kérdezni ill. válaszolni. Ha eltér a vélemény, az még nem jelent rosszindulatot sztem.

16+3 hkm

2011. máj. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ma 10:03

Kiegészítésként, amikor valaki felrakja (elég sokan) az egyértelműen 1 csíkos tesztet, hogy mit látunk rajta, és sokan még arra is beírják páran, hogy igen, nagyon halványan látnak valamit... Pedig nem rosszindulat, de tényleg nincs ott semmi.

2011. máj. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, ilyen is sok van! És tényleg, nem akarom én letörni, meg szurkolok én mindenkinek, csak nem szeretem,hogy ha azt írom valakinek,hogy szerintnem nem terhes, akkor bunkó vagyok!
2011. máj. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

10.14-nek: Nem az a rosszindulat - szerintem- ha őszintén leírod abban a témában a meglátásaidat, hanem ha megtámadod a másikat! Ha tényleg irreális a képzete, és erről ez a véleményed, rendben, ez a te véleményed. Az hogy másnak mi, az meg már más véleménye.

Tény, vannak elrugaszkodottak, igen, hogy pl. az apa hasfalon kersztül hallja a magzati szívhangot 10 hetesnél, de lehet csak érdeklődik, no mindegy.

A rosszindulatot én abban látom, amikor már nem a kérdés a téma, hanem, hogy aki ír valamit (esetleg tényleg olyan, ami szinte meg sem történhet) és neki esnek. És van ilyen! Na ez szerintem rosszindulat! a úgy érzi bárki, hogy válaszolni akar egy kérdésre, mert van tapasztalata/érdekeltsége a témában, akkor hadd ne hallgassa el a hozzászólását amiatt, mert a "többség" már kifejtette a véleményét és az ő tapasztalata más, s hogy emiatt meglincselik.

Utolsó: gondolom te többször írtál, és igazat is adok, csak (lehet naivitás, így 28 éves fejjel) rosszul esik, amikor lehúznak egy nem rosszindulatú, szimplán realista hozzászólásért :(

Köszönöm a válaszokat és szép napot kívánok nektek! :)

2011. máj. 26. 14:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Értem, miről írsz, és tényleg sz@rul tud esni, mikor valakinek leírod a SAJÁT tapasztalataidat, erre jön egy válasz, miszerint ne terjessz már hülyeségeket... És le van húzva (jó, nem a pontok, százalékok számítanak, de nem értem, hogy egy konkrét dolgon mit lehet leértékelni...)
2011. máj. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!