Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miert szeretnek tudni a...

Miert szeretnek tudni a szulok a gyerek nemet szuletes elott?

Figyelt kérdés
Nem az a legfontosabb h egeszseges legyen es a termeszet ugy is eldonti.mi megvarjuk a szuletest s akkor meglatjuk .mi a velemenyetek.
2011. máj. 30. 10:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Én speciel azért, mert nem szeretem az unisex dolgokat. Semmiben, sem színben, sem ruhában! Viszont, ha csak akkor tudom meg,hogy mi lesz, két választásom van. Vagy, minden cucc,amit megveszünk unisex színű, vagy utána kell mindent beszerezni. Az utolsótól az Isten mentsem meg. Egyáltalán nem az az álmom,hogy festékszagú szobába vigyem haza a picit, meg hogy apának kelljen napokig a cuccokért szaladgálni, mert anyuka örül,hogy él, nemhogy vásároljon. Persze, a legfontosabb,hogy egészséges legyen, de ha már van rá lehetőség,hogy megnézessük előre, akkor élünk vele!
2011. máj. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%

Én azért akartam tudni, mert ez a dokinak egy egyszerű (uh) szemrevételezéssel azonnal kiderül, akkor miért ne ossza meg velem is, amit ő már tud? :) Ha ez egy bonyolult eljárás lenne, és mondjuk szúrással, vagy több heti várakozással jár (mint az amniocentézisnél) akkor nem kértem volna, hogy mondja meg. De így?!


Ráadásul ki akartuk festeni a gyerekszobát, és azért én szerettem volna egy kicsit a gyerek neme felé orientálódni színekben, még ha nem is kimondottan rózsaszín szobát csináltunk a lányunknak, de azért lányos lett :)

2011. máj. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
Én azért, mert már a pocakban kislányként v kisfiúként szeretnék Rá gondolni. Ebből következik, hogy már elnevezhetjük, a nevén "szólíthatjuk". Mondhatom a bátyjának, hogy hugicája lesz! Vehetünk előre rózsaszín ruhákat, de mégsem kell sok, mert a kisfiús ruhákat is rá fogom adni. (Fordított esetben nem tenném :) A gyerekszoba színe nálunk fehér maradt eleve, mert csak másfelesben lakunk. Disney figurákkal van díszítve. Meghát úgy eleve: megölne a kíváncsiság, ha nem tudnám a nemét :) Egyébként sok babát váró ismerősöm van, akik csak szüléskor fogják megtudni. Hát én nem bírnám ki, hogy nem tudom hamarabb, ha már van rá lehetőség :)
2011. máj. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mert már a terhesség alatt megveszi mindenki a babának szükséges dolgokat és nem mindegy milyen színt választ.

És a névválasztásnál is jó ha tudják.

Szélsőséges eset,de van ilyen:ha valaki nagyon pl kislányt szeretne és fia lesz, csalódás lenne a szülőszobán szembesülni.

Egyébként miért ne szeretnék tudni a szülő,milyen nemű babájuk lesz? Ez a természetes,biztos régen is szerették volna tudni,csak a tudomány most képes rá.

2011. máj. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hú,igen azt el is felejtettem már,hogy pocaklakóként is már a nevén szólítottam.
2011. máj. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

nyilván az a lényeg, hogy egészséges legyen, de miért baj ha ezt tudni szeretné az ember?

Te nem lennél kíváncsi?

Bár mi csak a 30 héten tudtuk meg :) Nagyon titkolózott!

2011. máj. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mert az emberi természet része a kíváncsiság. De a ruhák, egyéb cuccok miatt sem mindegy, sőt a nevét is könnyebb megszokni, ha már a pocakban úgy szólítod.

De szerintem a kíváncsiság a legerősebb ezek közül.

2011. máj. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mi már nekiláttunk a babaprojektnek, és még egyáltalán nem biztos hogy úton van, de azt már eldöntöttük, hogy amint megmutatja magát mi is szeretnénk tudni, hogy mi lesz. Ennek elsősorban praktikussági okai vannak: ruhák, kiegészítők, bútorok na és a szoba színe is ettől függ. Persze biztos nem csupa kék vagy rózsaszín rucikat adnánk a gyermekünkre. Meg én is szeretném majd a nevén szólítani már akkor, amikor még csak pocaklakó. Természetesen nekem is nagyon fontos az, hogy egészséges legyen, ezért próbálok neki megadni mindent amit tudok, majd a babavárás alatt.
2011. máj. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 sumergo ***** válasza:
Hogy ne csak picikémnek stb hívhassam, hanem kislányként tudjak rá gondolni, beszélgetni vele, és a nevet is jól át kell gondolni, hiszen egy életen át elkíséri majd. Ha már többet rugdos, biztosan jelezni fog, ha tetszik neki, ahogy szólítom. Ha nem tetszik neki már a pocakban a neve, akkor keresünk mást! Nekem ezért fontos.
2011. máj. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem az a fura hogy te nem szeretnéd tudni.Elképzelhetetlennek tartom,hogy hogyan lehet így kapcsolatot tartani a babával.
2011. máj. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!