Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kismamák, anyukák! Tapasztalat...

Kismamák, anyukák! Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy árthat -e a cigi, ha akkor teszem le ha megtudom, hogy babát várok?

Figyelt kérdés
2009. márc. 18. 11:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első négy hétben nemigen lehet ártani a babának. Én, mivel úgy tudtam, természetes úton nem lehet gyerekem, 3 hetesen erős antibiotikumot kaptam, tüdőröntgenen voltam, és lázcsillapítót is szedtem. Czeizel Endrével is beszéltem erről, mert annyira féltem, hogy mit tettem. Azt mondta, hogy a kimaradt menzi előtti időben őssejtjei vannak a babának, azokból tud regenerálódni, ha károsodás érte. Ha véletlen ez nem sikerül, akkor elmegy. Pocakos vagy már? Ha most abbahagyod, semmi következménye nem lesz. De ha még csak tervezed, inkább hagyd abba, mert a teherbeesés esélyét csökkenti! Sok sikert!
2009. márc. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem! de ha ugy érzed babát vársz akkor csökkensd min.-ra
2009. márc. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

a cigi mindig árt, pláne neked. az igazi az ha kb. két évvel előtte leteszed. de ez sajna már nem nagyon fér bele, ahogy látom, pedig ennyi idő amíg a nikkotibn teljesen eltűnik.

amúgy nem sokat árt, mert az első két hétben még nincs kapcsolata a gyereknek veled, csak utána kapcsolódik a véráramodba. viszont onnantól nagyon sokat árt!

a kérdés, hogy biztos, hogy azonnal le tudod tenni a cigit, és, hogy a leszokást biztos, hogy akkor akarod végigcsinálni, amikor amúgy sem vagy a topon a koraterhességtől?

2009. márc. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első terhességem nem volt tervezett. Mikor az orvos megállapította a terhességet, a rendelőből kijövet után azonnal átadtam a nálam levő cigis dobozt és öngyújtót a férjemnek. Azóta sem gyújtottam rá, egy szálra sem. Ennek már 5 éve!

A kislányunk egészségesen, időre, 4 kilósan született. Ha most leteszed a baba érdekében, nem lesz emiatt gond. És ugye leteszed, mert az Ő egészségével nem szabad játszani, egy egész életen át szüksége van rá!

2009. márc. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinek magánügye a dohányzás és ezért elitélni valakit vagy megszólni nem szép dolog.Ha elszivsz pár szál cigit,attól még semmi baja nem lesz a babának!Ha ettől jól érzed magad és megnyugtat,akkor szerintem inkább szivd el,minthogy ideges legyél!Az idegesség többet árt!
2009. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Első válaszadónak üzenem,hogy én is tüdőszűrésen voltam a ciklus második felében,ezért is aggódom,a cigiről le tudok mondani egyből,az biztos!
2009. márc. 18. 15:25
 7/12 A kérdező kommentje:
Még nem tudom,hogy kismama vagyok-e 1 napja késik!
2009. márc. 18. 15:26
 8/12 anonim ***** válasza:
Én amikor megtudtam terhes vagyok, az rögtön a ciklusom kimaradásának napja, tehát 4 hetes voltam! A + teszthez elszívtam az utolsó cigimet, mint békepipát! :) Azóta nem dohányzom, ez volt 6 hónapja. Kívánni kívánom még most is néha, de nem érdekel. Sokat vártam erre a babára nem fogom ezzel elrontani a boldogságunkat, hogy dohányzom! Ugyanis vetélést okozhat a cigi ha már benned van a kis babó! Már most tudom, hogy szoptatás után vissza fogok szokni, de sebaj! :)
2009. márc. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Első hozzászóló vagyok.

A kislányom decemberben megszületett, teljesen egészséges, boldog kisbaba! A röntgen miatt ne aggódj, nekem három felvételt is készítettek. Ősrégi gépen ráadásul, kis Bács megyei faluban lakom, ide még nem ért a modern technika...

2009. márc. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak köszönöm a megnyugtató választ! Milyen röntgeneket csináltak Neked? Hány hetesen? Miért?
2009. márc. 18. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!