Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jövő hónaptól megszűnik a...

Jövő hónaptól megszűnik a munkahelyem.5 hónapja próba a babával, de mi lesz ha ebben a hónapban sem sikerül a baba és elbocsátanak?

Figyelt kérdés
Sajnos segélyből nem tudunk megélni mert az egyikönk fizetése csak a hitel.Most akkor mit tegyek ha elbocsátanak se táppénz, se gyed se semmi.Ha elhelyezkedek egy cégnél akkor meg biztos 3 hónap próbaidő.Mit csináljunk álljunk le a baba projekttel.Nem tudom mit tegyek?Adnátok tanácsot.
2009. márc. 19. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Mióta dolgozol?Szerintem passziv jogon jár neked tgyás és gyed is!
2009. márc. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mármint ha összejön a baba záros határidőn belül!
2009. márc. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
7 hónapja dolgozom.előtte viszont kb. 5 hónapig szoc. segélyen voltam azelőtt vagy 9 hónapig munkanélküli és előtte volt 3 év munkaviszonyom, de az már nem számít bele, mert állítólag két évre visszamenőleg nézik.Úgy tudom.De ha most nem leszek terhes táppénz nem jár csak munkanélküli abban az esetben ha elsejével elbocsátanak.Ugye?
2009. márc. 19. 10:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Én még most elmennék passzív táppénzre. Hátha gyors összejön a baba, aztán bejelentenéd hogy terhes vagy...akkor már nem rúghatnak ki. Szurkolok hogy sikerüljön a baba.
2009. márc. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De mivel menjek el táppénzre?Hogy kell a passzív táppénzt intézni?Ki fizeti?Az első 2 hetet a munkáltató?


Köszi a válaszokat

2009. márc. 19. 10:25
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha megszűnik a munkaviszonyod, akkor passzív jogon 45 napig jár táppénz. A munkanélküli ellátás is jogosíthat tgyásra illetve egy kis trükközéssel gyedre is. Ez attól függ, hogy mennyi munkaviszonyod van és az alapján mennyi ideig vagy jogosult ellátásra. A tgyáshoz az kell, hogy a szülés időpontjáig jogosult legyél munkanélküli ellátásra.


*****


Ez alól a link alól letölthető az az állásfoglalás, hogy a munkanélküli mikor és milyen ellátásokra jogosíthat.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. márc. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Passzív TP-re az elbocsátás utáni 1., 2. vagy 3. napon tud csak elmenni és csak 45 napig jár. A TGYÁS-hoz a múlt évi jövedelmi adatokat nézik, tehát, ha 2009-be szülsz, akkor a 2008-as évi jövedelmedet veszik alapul, ha 2010-be szülsz, akkor pedig a 2009-es évi jövedelem a mérvadó.

Remélem segíthettem. Hát ezért egyre kevesebb a gyerek Mo-n, mert a drága jó kormányunk elintézi. Sajnállak szívből. Remélem megoldódik a helyzeted, minél előbb. Milyen munkát keresel egyébként, ha nem vagyok túl tolakodó?

2009. márc. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Passzív táppénz csak a munkaviszony megszűnése után 3 napon belül vehető igénybe. A kismamákat meg illeti a munkajogi védelem, a munkáltató rendes felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyukat. Ha cég jog utód nélkül szűnik meg, akkor megszűnik a munkaviszonyod akkor is ha kismama vagy.
2009. márc. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Lehetne irodai ,de kereskedelemben eladóként is elmennék.
2009. márc. 19. 10:31
 10/10 A kérdező kommentje:
Borzasztó ez a Mo.már annyira szertnénk egy babát és tessék megint szretefoszlik minden álmunk, ha most nem jön össze.
2009. márc. 19. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!