Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi az a laporoszkópia? Nagyon...

Mi az a laporoszkópia? Nagyon veszélyes? Mikor lehet utánna probálkozni a babóval? ( hány hónapot kell kihagyni)

Figyelt kérdés
2009. márc. 19. 23:30
 1/3 anonim ***** válasza:
A műtét során csak egy apró vágást ejtenek,bevezetnek egy miniatűr kamerát melynek segítségével végzik a műtétet,úgy hogy az orvos a monitort nézi.Engem epekővel műtöttek így.Három centis heg maradt a melleim közt a gyomorszájnál.Attól függ milyen műtétről van szó,a belső gyógyulástól.Ezt az orvos dönti el.Epeműtét után pl.diétázni kell és nem szabad emelni,cipelni fél évig.
2009. márc. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem novemberben csinálták petevezetőelzáródás miatt. Sikerült a műtét. Azt a hónapot hagytuk csak ki, a következőben már próbálkoztunk is, az orvosom is ezt tanácsolta. A műtét után 2 hétig betegszabin voltam, egy héttel utána mentem varratszedésre. Köldökön keresztül végzik, kb. 1 cm-es vágás van, amit egy varrattal zárnak. Az első hét gázosabb, de kibírható, húzódik a varrat és vérzel. De a vérzés olyan csak, mint egy enyhe menses, kis hasfájás is lehet, de hidd el nem annyira vészes. A cél érdekében mindent!!! Szurkolok!!!

2009. márc. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Engem 2 éve műtöttek laparoscopiával. Kiderült, ogy endometriózisom van. A műtét nem vészes. Engem reggel műtöttek, délután már sétáltam, másnap délelőtt pedig haza is mehettem. Két kis vágást csináltak, kb 1 cm-est. Egyet a köldöknél, a másikat pedig lágyék környékén. Csak egy kicsit fájt, de inkább akkor, amikor pl tüsszentettem. A műtét után 3 hónapig GnRh injekciót kaptam. Utána megkérdezte az orvos, hogy akarok-e gyereket, de mondtam, hogy nem (egyedülálló voltam). Utána folyamatosan fogamzásgátlót kellett szednem, hogy leállítsák a menzeszt, és hogy ne fejlődjenek vissza a szigetecskék, csomók. De én pár hónap után abbahagytam, mert iszonyatosan fájtak tőle a melleim. A párommal nem védekezünk, de nem sikerül teherbe esnem. A műtétem óta eltelt 2 év, lehet, hogy visszafejlődtek azok a valamik. Egyébként úgy tudom, hogy a műtét után nagyobb az esély a teherbesésre. Az egyik lány, akivel egy szobábam feküdtem (igaz, hogy lombikkal), de tavaly februárban egészséges ikerfiúknak adott életet.
2009. márc. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!