Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi az első lépés? Kisbabát...

Mi az első lépés? Kisbabát szeretnénk.

Figyelt kérdés

Kb. egy éve nem védekezünk, jöhet a baba... Eddig nem aggódtam, mindent a természetre bíztam, de közben eltelt egy év (vagy lehet, már több idő is, nem is tudom pontosan) és semmi. Eddig nem trükköztünk (naptár, hőmérő stb.), de kezd a dolog aggasztani.

Mi volt az első dolog, amit megtettetek, amikor rájöttetek, hogy valami nem stimmel?


2011. jún. 9. 07:33
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Most már figyelni fogom, hogy hányadik napon vagyunk együtt, az OK. Az igazság az, hogy eddig ezt sem figyeltem, olyan spontán, romantikus módon képzeltem el a dolgot, minden para nélkül... A családomban a nők nagy fogamzóképességgel vannak megáldva, miért pont én ne lennék......gondoltam én naiv.
2011. jún. 9. 07:36
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát mindenképp menj el dokihoz, és mondd neki hogy eltelt 1 év és semmi. Csinál hormonvérvételt, pajzsmirigyet, megvizsgál, és lehet a párodat is elküldi vizsgálatra. De mostmár harcold ki magadnak a vizsgálatokat, ha nem is akar önszántából küldeni. Mi is babát szeretnénk, 5 hónapja próbálkozunk, én magándokinál voltam, és kiharcoltam magamnak a vizsgálatokat már most. Igaz, nem tudja hogy csak 5 hónapja. De nem is kell. Nekem a párom cukros, és nem akarom halogatni a dolgot.

2011. jún. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ne kezdje el parázni, az idegesség egy nagyon jól bevállt fogamzásgátló!


A helyedben elmennék a nőgyógyászhoz, hogy végezze el a szükséges kivizsgálásokat, az ártani nem árthat. Ezen felül a petesejtek érését nagy mérétkben elősegíti, ha pillangós virágúak csíráját eszed (tehát pl. lucerna). A mostani mizéra miatt azt mondom, inkább vegyél bioboltban csíráztatáshoz való lucerna magot és csíratálat, és otthon csináld meg a csírákat. Ezek a csírák tele vannak folsavval, ami nagyon fontos az egészséges babához, és a bennük lévő növényi hormonok elősegítik a petesejtek megérését (talán furcsa példa, de pl. a birkáknál az iker ellések elősegítésére fogamzási idő előtt zöld lucernát etetnek, tehát valóban hatásos és kipróbált módszer).

2011. jún. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat. Doki tuti, egyébként is időszerű meglátogatnom, szűrés, stb.

...és no para...ezt mondom a páromnak is... :D

Én még próbálok nagyon pozitívan állni a dologhoz.

2011. jún. 9. 07:51
 5/13 anonim ***** válasza:

Persze, irány a doki!!

rákszűrés ultrahang, vizsgálat- és elmondod mi a gond. Kicsit rá is rakhatsz az egy évre, hogy tutira megcsinája a vérvételeket is! Lehet vmi hormonod nem jó- kapsz rá gyógyszert és pikk-pakk lesz baba.


A másik meg, hogy használj ovu tesztet, van peteérésed pl?

ezzel lehet ellenőrzini! Bár úgy tudom, hogy nem ha pozitív is a LH teszt, akkor sem 100%ék hogy van PÉ, de a hormon ami a PÉ-t okozza az ottvan- tehát elég nagy valószínűséggel PÉ is van.

Ilyen teszteket viszonylag olcsón tesz-veszen vaterán rendelhetsz, beírod hogy ovuteszt, vagy LH teszt és látod kitől lehet venni.

Én használtam, és nekem már kétszer bejött! ;-)

a kisebbik fiam az első ilyen hónapban öszejött, és az LH és terhességi teszt is jól működött, és most teszteltem tegnap ismét egy +-at, ugyhogy jön a 3. kistesó is! :)


Remélem te is sikerrel jársz mielőbb.

2011. jún. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Gratula a babóhoz! :)
2011. jún. 9. 08:06
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló:milyen korkülönbség van a 2között?és most mennyi időre jön a 3.baba?
2011. jún. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó az LH teszt, főleg, ha nem rendszeres a ciklusod. Nekem sem jön össze egy éve rendszeres ciklus és peteérés mellett, és most először LH teszteltem, hogy tutira menjünk. Kíváncsian várom az eredményt:)
2011. jún. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A ciklusomhoz 13 éves korom óta, mióta először megjött, órát lehetne állítani.
2011. jún. 9. 08:46
 10/13 anonim ***** válasza:

a 3.babás vagyok.:)

a nagyfiam és kisebbik között 27hónap van, a kicsi még nincs egy hete, hogy betöltötte az 1évet, és most lett + a tesztem!

Olyan érdekes, mert az első babára gyurtunk sokat, és fél év alatt hoztuk össze, a kisebbiket 3hónap alatt.

Most meg kb egy gondolatra jöhetett össze, mert a férjem már elég régóta beteg volt- infulenza, csak ráment a fülére... szóval kórház miegyéb, ugyhogy alig láttam őt az utóbbi két hónapban- és össz-vissz egyszer tudtunk együttlenni... szóval ez a 3.bébi valahogy jönni akart.

MOndjunk örülünk neki, így terveztük- csak nem gondoltam volna, hogy most leszek kismama! :)

Ilyen kiszámíthatalan ez!

:)

2011. jún. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!