Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért esnek teherbe tinilányok...

Miért esnek teherbe tinilányok egy diszkózás alkalmával, aki pedig gyereket szeretne, miért kell hónapokat, éveket várnia?

Figyelt kérdés
A párommal hónapok óta próbálkozunk a kis trónörökösön,én egyetemre járok,a párom rendesen dolgozik nem vagyunk gazdagok egyáltalán,de minden alapvető dolgot meg tudunk teremteni a kicsi babának.Minden gondolatunk a kisbaba körül forog,és közben azt látom,hogy körülöttem sorban szülnek olyanok,akinek kutyát sem adnék a kezébe,nemhogy gyereket,elmennek egy diszkóba,berúgnak és "összeállnak" akárkivel,és máris terhesek maradnak.Akinek pedig minden vágya egy pici baba,annak hónapokig kell próbálkozni.Ti hogyan látjátok ezt?
2011. jún. 9. 09:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ezen sokan agyalnak itt már rég óta! Erre nincs válasz!

Nem feltétlenül jó az sem,ha minden gondolatotok a gyerek körül forog. Annak biztos nem forog, aki véletlenül lesz terhes!:)

Igazságtalan dolog ez, de sajnos ez van.

2011. jún. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

ez egy szereotípia.


két dologról hallani: a diszkózás alkalmával egyetlen dugástól teherbe esett lányokról, meg arról, ha valakik évek óta próbálkoznak sikertelenül.


azokról, akik diszkózás alkalmával egyetlen dugástól nem esnek teherbe, meg azokról, akiknek viszonylag rövid idő alatt sikerült teherbe esni, nem szól a fáma. abban nincs semmi érdekes, minek beszélni róla. így aztán ki is alakul az az érzés, hogy ilyenek nincsenek is. pedig vannak. jó sokan.

2011. jún. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Szia! Én tökéletesen megértelek! Mi is sokat vártunk a babókánkra a férjemmel. Mind a kétszer hamar sikerült teherbe esnem, gondoltuk is milyen szerencsések vagyunk, hiszen ez olyan ritka amikor az ember tervezi a babát. De tévedtünk. a 8. héten elvetéltem (azóta sem derült ki az oka, a dologban az a "legszebb", be kellett feküdnöm a kórházba, úgye én éppen elvesztettem az áhított babám, a mellettem lévő ágyon feküdt egy 17 éves lány abortuszra várva. Rettenetesen félt még én vigasztaltam. Közben haragudtam az egész világra igazságtalannak tartottam az életet. Ő elveteti a gyermekét én meg aki annyira vágyom rá.....szóval teljesen magam alatt voltam. S azért írtam az elején, hogy mind a kétszer hamar összejött mert miután kivártuk az idő, hogy újra lehetett próbálkozni és újra össze is jött ismét ellvesztettük. Kb. újra a 8. hét körül. Ekkor már nagyon féltem, hogy hogy lesz így babánk. Újra kivártuk az időt és újra próbálkoztunk. Harmadszorra is viszonylag hamar összejött. három hónapot próbálkoztunk csak. az első kettőnél teljesen rá voltunk görcsölve mind a ketten, hogy mikor jön már össze. Hát nrm jött. A harmadik hónapnál úgy álltunk neki majd ha akar összejön és komolyan nem gondoltunk rá annyit. Na ekkor tényleg sikerült. Pedig elöször én sem hittem ebben, de tényleg ha nem gondolsz folyton rá hamarabb összejön. Ahogy pozítiv lett a teszt már az 5. héten mentünk a dokihoz írt fel nekem sárgatest hormont a 12. hétig szedtem. Most 7 és fél hónapos a kislányunk. Bocs, hogy ilyen hosszú lett csak azt akartam vele elmesélni, hogy sajnos az élet tényleg sokszor igazságtalan, sose fejtjük meg hogy miért, tényleg nem szabad rágörcsölni és mindig van remény! Most nagyon boldogok vagyunk, de megszenvedtünk érte.
2011. jún. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
27%

A fogantatás puszta biológia.

Lehet valami nem stimmel nálad vagy a párodnál, rossz időben szeretkeztek, amikor nincs peteérésed, egyszerűen nem illetek össze a pároddal.

Egyébként pedig nem a másik a hibás a te nyomorodért, próbálj a saját dolgodra koncentrálni, és hátha összejön.

Ez a másikak miét sikerül és nekem miért nem-nem vezet sehova maximum a saját lelkedet teszed tönkre vele és nyomorult, gyülőlködő roncs leszel.

2011. jún. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez tényleg bosszantó. 2 ismerősöm is így esett teherbe. Az egyik az sem tudta kitől van, el is vetette. A másik, pedig megszülte, de mind a ketten megszakítással védekeztek.Mi két évig megszakítással védekeztünk, és lassan másfél éve egyáltalán nem védekezünk, és semmi! Nem győzzük járni hónapról hónapra az orvosokat, és persze, hogy minden gondolatunk e körülforog. Akinek nem az nem is akar igazán gyereket. Ez természetes. Egy gyerek nem attól fogan meg, hogy eszedbe jut e vagy sem. Ja és az egyik barátnőm próbálkozásuk második hónapjába teherbe esett. Persze örülök, de nagyon irigylem!
2011. jún. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%
Kedves utolsó örülj, hogy veled még nem történt hasonló akkor nem így látnád!
2011. jún. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
az előbb a második 10:18 asnak írtam.
2011. jún. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

Mert az élet rohadtul igazságtalan.Saját példám:3 éve kórházban feküdtem,mert elveszítettem a kisbabámat.Rajtam kívül az osztály összes kórtermében abortuszosok feküdtek.Szerintem elég "jó" arány.Akkor én is elgondolkodtam,hogy miért.Tőlem miért veszi el a sors,amit mások röhögve(szó szerint!) dobnak el maguktól.

Nincs igazság:(

2011. jún. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

Fenntartom a gyülölködés, más hibáztatása, meg a másnak kutyát nem adnék nem vezet sehova. Ettől még nem adatik meg a gyermekáldás.

Nekem megadatott a gyerek, elsőre, mindent megtettem és beteg lett, súlyos, gyógyithatatlan és esküszöm soha egy percig nem gondoltam, miért igazságtalan a sors vagy haragudtam a világra, hogy az én gyerekem beteg és miért egészséges egy olyannak a gyereke, aki semmit nem törödik vele. Éljük az életünket, küzdünk, próbálkozunk és boldogok vagyunk. A kórházban az orvosok, az óvónők csak néznek, hogy ennyire jól viseli a fiam a kezeléseket és kiegyensúlyozott, boldog gyerek.

Mi ezt kaptuk a sorstól, így kell élnünk, boldogan, teljes életet. A kérdező ezt kapta, nem könnyen jön össze a gyerek, de erről legkevésbé tizenévesek tehetnek. És te vagy a legjobb példa, felül lehet emelkedni ezen és összejön, amire annyira vágysz.

Úgyhogy én most is azt mondom, lépjen túl ezen, foglalkozzon csak magával és sikerülni fog.

2011. jún. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem egyformák az emberek, ki nehezebben viseli ki könnyeben túl teszi magát rajta.

Higy benne és sikerülni fog!

2011. jún. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!