Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek 18 évesen korai...

Szerintetek 18 évesen korai egy baba?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 08:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%
Hát ez nagyon sok mindentől függ...
2011. jún. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
55%
Egy picit bővebben?Hol laksz/laktok?Párod akarja e?Van e anyagi háttér?Tanulsz e még?akarod folytatni?
2011. jún. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

sok mindentől igyvan... de azért szerintem a mai világban igen korai...

régen nagyanyáink idejében megfelelő volt...

ma nem...

2011. jún. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Azért gondolom, hogy korai, mert legalább az érettségid és egy szakmád legyen meg. Ha van is pénze a párodnak és nem is akarsz dolgozni, de soha nem tudhatod mit hoz a jövő. Legalább egy szakmád legyen, amivel ha kell el tudsz helyezkedni.
2011. jún. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
77%
Igen.
2011. jún. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem igen. Kb. 14 éves korom óta álmodozom gyerekről, de csak 27 évesen szültem a körülmények miatt. Egy percig nem bánom, hogy így jött, kellett egy bizonyos élettapasztalat ahhoz, hogy most kiegyensúlyozott, boldog anyuka lehessek, akinek van olyan szilárd anyagi háttere, hogy mindent meg tudjon adni a gyermekének amire szüksége van. Nem vágyom már bulizni, szilárd munkahelyem van, lakás, megbízható társ/apuka. Szerintem 18 évesen még nagyon ritka, hogy valaki ugyanezeket tudja biztosítani a gyerekének, bár ismerek olyat, aki velem egy korosztály és 18 éves kora óta a férjével van, három gyerek és nagyon boldogok. De szerintem ez a kivétel, ami erősíti a szabályt! Nem hiszem, hogy véletlen, hogy huszonegynehány éves anyukák panaszkodnak itt, hogy nem bírják a gyűrődést, hiányzik nekik a kikapcsolódás, a "szabad" élet és azt sem tudják, hogy mikor és hogy passzolják le a gyereket a nagymamának, hogy kicsit lazuljanak. De persze mint írtam nem lehet kiszámítani a jövőt, simán előfordul olyan, aki 18 évesen anyuka és végig nagyon jól alakul az élete, boldog marad, ahogy az is, hogy valaki 30 évesen szül biztos anyagi és egyéb háttérrel és mégis kikészül 1-2 éven belül. Szerencsére nem vagyunk egyformák, de egy gyerek nagyon-nagy felelősség és nagyon sok lemondással jár, amit már nem lehet visszacsinálni! :)
2011. jún. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Én középiskola utolsó évében, 4. ben lettem terhes. Engem is sokan le akartak beszélni róla. De én nem hagytam. 7 hónapos terhesen ballagtam, írásbeliztem, 8 hónaposan szóbeliztem. Apuka dolgoztt, ő 1 évvel idősebb volt, mint én. 1 év kihagyással elkezdtem a fősikolát levelezőn. (már rég lediplomáztam). A kis-nsgylány már 10 éves, gyönyörű, okos, imádnivaló. Jó, anyu nagyon sokat segített, de ez nem a korom miatt volt, amúgy is segített vona, meg most is segít, jön a kistesó. Egyébként az élet engem igazolt, az apukája 25 évesen egy balesetben meghalt. Mondja valaki, hogy nem áéletem legjobb döntése volt, hogy megszületett? Egyébként épp tegnap mondta, amikor a tévében ment az a reklám, amikor a kiscsajt betolják a műtőbe abortuszra, hogy: anya, én úgy örülök, hogy nem vettél be gyógyszert, amitől meghaljak!
2011. jún. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
van hol laknunk és munkánk is van!az meg hogy eljárni hiányozni fog nem hiszem sose voltam az a eljárós ember!a párom is szeretné csak ő fél a szülök véleményétől hogy mit fognak szólni! mer úgy beszéltük meg hogy nyáron adunk neki egy esélyt hogy összejön e és ha nem akkor várunk vele még!csak tegnap beszélt párom az anyukájával mer ő is 18 évesen szült és elbizonytalanodott mer hogy rémülten nézet rá és ezért össze kaptunk de már megbeszéltük csak tanácstalan vagyok hogy mit tegyek hogy nyugtassam meg!mer ugye nem is biztos hogy 2 hónap alatt összejön meg a szülök is sztem kidühöngik magukat és utána minden rendbe lesz!
2011. jún. 16. 09:19
 9/33 A kérdező kommentje:
én is most leszek 4-es meg párom is de mi ezt is megbeszéltük hogy ha úgy alakul hogy sikerül akkor max átmegyek estire és úgy lerakom az érettségit és közte mindketten dolgozunk hogy a kicsinek meglegyen minden!
2011. jún. 16. 09:22
 10/33 anonim ***** válasza:
0%

Igen!


HA félretesszük azt, hogy van-e munkája, lakása, akármilye is a leendőszülőknek...

Akkor is korai, mert 18 évesen nagyon érettnek érzi magát az ember lánya/fia, de nem az. Ekkor még hónapok alatt is annyit változik az ember szemléletmódja. Tapasztalat...19 évesen éltem haltam egy babáért, visszagondolva ostobaság volt, korai, most jutottam újra el addig hogy szeretnék, de a koörnyezetem szerint korai (még mindig), sztem is, de nem a korom miatt..

DE: ez nem jelenti, hogy 18 évesen nem lesz egy nő jó anya, sőt...lehet, hogy jobb lesz...Viszont szerintem ennyi idősen még korai tervezni egy babát, megéri várni, hogy saját magadat is jobban megismerd.

Tehát nem is annyira a gyerek miatt, hanem a saját érzelmi stabilitásod miatt minimum 2 évet érdemes várni.

Mindenki a saját élete kovácsa, de nekem az a véleményem a tapasztalataim által, hogy korai


24/n

2011. jún. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!