Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a kismama allergiás akkor...

Ha a kismama allergiás akkor az gondot okozhat a picire nézve? Por allergiára gondolok.

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy az ember nem tudja előre kiszámítani, hogy hol jön rá a tüsszögés, orrfolyás, de mivel ez nem kimondott betegség ami lázzal jár, gondolom nem olyan veszélyes, nem?
2009. márc. 23. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:

A terhesség alatt nem okoz gondot a babának a por allergia.

Lehet, hogy más sem, de én erről konkrétan tudom, mert 600x-os por allergiám van, ami miatt aszthmám is kialakult már. Így vittem végig 2 terhességet is.

Inkább a baba megszületése után kell külön odafigyelni erre, mert ezeknek a babáknak sokkal nagyobb az esélye az allergiára. Ami lehet atópiás dermatitisz, aszthma, allergia is. Ez mind "egy tőről fakad".

A második gyermekem sajnos atópiás bőrű volt, két éves korától tejfehérje allergiás is. A nagyobbik gyermekünk szénanéthás lett.

2009. márc. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem jelent gondot. Nekem nem csak porallergiám van, az a legkisebb bajom. Minden betegség után a szervezetem elkezd dolgozni és hisztamint termel, ami által csalánkiütéstől kezdve fulladásos rohamig bármi jöhet. Sőt, a stimuláló injekcióra is allergiás lettem, kérdeztem az orvosomtól és az allergológusomtól is, hogy folytathatom-e, mondta a doki, igen, de semmi fehérje és kalcium mellé. Rákérdeztem arra is, hogy a babára nézve lehet-e veszélyes az allergiám, mondták nem, max. rám. Én meg már megszoktam, tehát semmi nem lesz.

Viszont, Suprastint nem szabad se szedni se szúrni, mert szem fejlődési rendellenességeket okozhat.

2009. márc. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!