Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes kismama vagyok és...

20 hetes kismama vagyok és mindenre allergiás. Annyit tüsszentek egy nap, hogy már az erőlködéstől fáj a méhem és a hasam. Szedhetek allergiára gyógyszert?

Figyelt kérdés
Elvileg lehet szedni az Allegrát (az orvosom szerint) viszont a betegtájékoztatóra az van írva, hogy nem szedhetik terhes és szoptatós kismamák.Sajnos elég sűrűn szorulnék rá.Merjem vagy ne merjem?Jár valaki hasonló cipőben?Ti mit tennétek,hogy ne ártsatok a picinek?
2010. júl. 4. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább kérdezzél meg egy fül orr gégész szakembert, aki allergiás panaszokkal foglalkozik.
2010. júl. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az allergológus, hogy inkább szedjem, már vannak olyanok, amit kismamik is szedhetnek, minthogy úgy járjak, mint te, hogy állandóan tüsszögök, stb, és idő előtt méhösszehúzódásaim legyenek, ami koraszüléshez vezet. Szóval irány az allergológus.
2010. júl. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyan nem vagyok allergiás, de ha alaposan utánakérdeztél, és azt mondták, hogy van valamilyen szer amit szedhetsz, azt mindenképpen szedd. Csak azért javaslom, mert én megfáztam és sajnos a köhögés kb. 4 hétig el is tartott, viszont pont erre esett az orvosi vizsgálat ideje, ami azért volt jó, mert kiderült, hogy a köhögéstől elkezdett a méhszáj felpuhulni. Még Magnerottal sikerült visszafordítani és két hét múlva már újra visszakeményedett, de akár elkezdhettem volna kinyílni is. Már volt egy koraszülésem, így ez nem hiányzott volna. Szóval ha van rá módszer, akkor mindenképpen szedj valami homeos, vagy bármi mást a tüsszögésre.

Bocsi, hogy hosszúra sikerült.

2010. júl. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,most egy picit megijedtem,nehogy nyílni kezdjen a méhszájam...Azt hittem "ártalmatlan" a tüsszögés,de akkor ezek szerint okozhat bajt is...

Köszönöm még egyszer,a héten elmegyek a nőgyógyászhoz egy vizsgálatra és bejelentkezem allergológiára is.

Szép napot!

2010. júl. 6. 12:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az allergiámra csak a homeopátiás histaminumot ajánlotta a doki és bevált!
2010. júl. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!