Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vállalnál másnak gyereket ha...

Vállalnál másnak gyereket ha neki nem lehet?

Figyelt kérdés
A párom (aki nő) már 45 felett van, nem lehet gyereke. Viszont szeretnénk ennek ellenére (nekem lehetne). A legvégső megoldásnak azt látjuk, hogy valakit megkérnénk segítsen pusztán emberbaráti szeretetből (aki 35 alatt van és már több gyereke is van), és szülés után lemondana róla.
2011. jún. 22. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nem. Képtelen ennék lemondani róla. Most csak képzeld magada "béranya" helyébe (ár egy férfinak igen nehéz)! Az a kis élet 9 hónapon keresztül benned él, érzed a mozgását, próbálod kitalálni épp melyik testrészével nyomja ki magát, minden rezzenését figyeled, próbálod elképzelni, hogy is nézhet ki. aztán ott a szülés, ami valóban egy egészen más tudatállapot. Nem csupán hatalmas fájdalom, de közben az ember egy átváltozáson megy át! mi a biztosíték arra, hogy az, aki nektek "emberbaráti szeretetből" vállalja a baba kihordását, a szülés után nem fúj visszavonulót???
2011. jún. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem van 2 gyerekem(több nem kell) Mindkét babámnál könnyű,gyors,és enyhe fájású szülésem volt.Én szerettem terhesnek lenni,élveztem hogy nagy pocim van,és nem volt kínlódás szülni se.Bármikor szülnék újra(csak családod nem akarok már gyarapítani)Ha a húgom vagy a nővérem képtelen lenne szülni,örömmel segítenék rajtuk.
2011. jún. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én olyan embert választanék béranyának a helyedben, aki már csinált ilyet. Olyat semmiképp ne válassz, aki még nem csinálta, mert nem tudhatod, hogy nem fúj e visszavonulót. Ami teljesen érthető is.

Aki képes erre, az előtt le a kalappal, hogy ilyen nemes cselekedetet képes véghez vinni. Én magam nem lennék képes rá. (Már szültem)

Kívánom nektek, hogy találjatok megfelelő embert erre a célra, és sikerüljön minden, és boldogok lehessetek! A gyermekáldás a legszebb dolog a világon, és kívánom mindenkinek, aki szeretne babát, hogy legyen neki!

2011. jún. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nem. sosem tudnék lemondani a gyerekemről. nem hiába van Amerikában is szigorúan szabályozva a béranyaság. a 9hónap alatt olyan érzelmi szeretet-kapcsolat alakul ki, amit nem lehet pénzre/szívességre cserélni.

inkább fogadjon örökbe, az nem megoldás?

2011. jún. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak, és kizárólag testvéremnek tenném meg, senki másnak.
2011. jún. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én majdnem béranya lettem.

A nővérem képtelen volt megszülni a babáját.Évek óta jártak orvoshoz,majd lombikprogramban is benne voltak.

Nagyon rossz volt nézni,hogy a számomra legfontosabb ember akit nagyon szeretek szomorú,és nem tartja semmire sem magát.Végül is én ajánlottam fel,hogy vállalom,hogy megszülőm a nővérem,és a sógorom megtermékenyített petesejtjéből fogant babát.(nekem is kettő gyerekem van)

Voltaképpen nem okozott gondot nekem,mert én is végig jól viseltem,és könnyen szültem a gyerekeimet.A férjem is támogatott benne.A babáról ha megszültem volna, nem ragaszkodtam volna hozzá,hiszen az a baba biológiailag semmi közöm hozzá.Én csak a "méhemet" adtam volna kölcsönbe.Elmentem én is a sok orvosi vizsgálatra,de ettől függetlenül meg kellett várnunk az engedélyeket.Elutasítottak minket avval,hogy Magyarországon nem lehetséges a béranyaság. De végül is minden jóra fordult.Ugyanis a nővérem amióta az lett a terv,hogy béranya leszek nekik,már nem görcsölt a babára,és terhes lett ami meg is maradt neki.Végül is 9 hónappal később megszületett az imádott kislányuk..

Kedves kérdező..Magyarországon kimondottan a béranyaság nem engedélyezett.

Olyat lehet csinálni(hallottam,mondták) hogy egy nő megszüli a babáját,de téged jelöl meg édesapának.Amikor a kórházban világra hozza a gyermekét rögtön és véglegesen lemond a anyai jogairól.Így a kisbaba az édesapjához kerül.Sokan ezt a megoldást csinálják,mert ez törvényes.

2011. jún. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vagy Ukrajnába kimentek, ha van elég pénzetek, ott béranya közvetítő cégek egész hada van. A nő a ti sejtjeitekből megszüli a babát, majd - mivel ott a béranyaságot nem tiltják - rögtön a ti nevetekre kerül, és hozhatjátok is be az országba. Az egyetlen szomorú dolog ebben, hogy 8-10 millió forint körül van ennek a költsége.
2011. jún. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jajj, amit au utolsó előtti válaszoló írt, az olyan gynönyörű történet:D Gratulálok nekik:D
2011. jún. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem képtelen lennék rá.
2011. jún. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Manka68 ***** válasza:

Ha jól látom a dolgot, itt nem béranyaságra, hanem petesejt adományozásra lenne szükség, utána a párod ki tudná hordani a ti babátokat némi hormonkezelés hatására. Ezt nem tiltják a törvények, csak nehéz olyan valakit találni, aki hajlandó lenne végigmenni a procedúrán. Sajnos ez nem olyan, mint a donorsperma, a petesejt donornak végig kell mennie a hormonkezelésen, a sejtleszíváson, csak éppen az embriót nem neki ültetik be, hanem a párodnak. Mivel ezért pénzt nem szabad elfogadni, elég kevés ilyen adományozó van. :-( Ha nem zavarna benneteket, hogy tudjátok, ki a biológiai anya, kérdezősködjetek először családi körben.

Szerintem egy fokkal jobb megoldás, mint a béranyaság.

2011. jún. 24. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!