Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az a korhatár, ameddig...

Mennyi az a korhatár, ameddig vállalnál egy (és első) gyereket?

Figyelt kérdés

Most vagyok 25, befejeztem az egyetemet. Párkapcsolatom stabil, de most kb. 10 évre kimegyünk Kanadába tanulni és dolgzni (rokonokhoz kerülünk egyelőre).


Kb. 35 leszek mire hazajövünk. Itthon szeretnék majd szülni és élni. Én egyébként kb. 36-38-ig tartom a saját szemszögemből "normálisnak" a dolgot.


Kérlek, írjatok egy számot (MÁS KOMMENT NEM KELL HOZZÁ), csak egy fölső szám érdekelne... kíváncsiságból. :) Köszi.


2010. aug. 5. 13:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Bocsi de csak írok kommentet is. Alapból 30 előtt szülnék mindenképp. De pl. ha nem jönne össze valami okból, természetesen nem dobnám el a lehetőséget ez után sem. Max. 40-ig vállalnám be.

Én 25 vagyok, 1-2 hónapon belül indul a project....

Igazából ezt tartom ideális kornak. Nekem is van diplomám, munkám, de nem adnám fel a babát a karrierért.

2010. aug. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Ha csak egy gyereket szerettem volna, akkor 36 lett volna a felső határ nálam is.
2010. aug. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 letta88 ***** válasza:
61%
Én most 23 vagyok és most kezdtünk neki a babaprojektnak.Én max 28 éves koromig szeretnék mindenféleképpen gyermeket.Gondolj bele 38 évesen szülsz, az oké de nem biztos hogy megéred az esküvőjét.Meg egy idősebb szülő nem olyan gondolkodással neveli a gyermekét mint egy fiatalabb.Szigorúbb és egy gyermek nem igazás te fog egy idősebb szülőt bevonni a tini dolgaiba mint egy fiatalabb anyukát.Hidd el nekem.Természete te érzed.Ja és azt elfelejtettem hogy 35 után a terhesség során is több kockázat merül fel mint egy fiatalabb korú nőnél.Szerintem jól gondold meg azt a 10 évet,nehogy később megbánd.Félre ne értsd én nem rosszindulatból írom, csak úgy hozz döntést ebben a komoly helyzetben hogy később ne bánd meg.Sok szerencsét kívánok!:-)
2010. aug. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
max. 35-ig, mert mi van ha nem jön egyből, komplikációk, stb. de ha nagyon úgy hozza a sors, 40-ig.
2010. aug. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Egyet szeretnénk csak, ezt rég megbeszéltük. Nem szülhetek 30 előtt semmiképp. :( Most kimegyünk, 4 év a betanulási időnk (szigorúan a 7 napból 6 suli, reggeltől estig), utána kb. 5 év maga a "projektünk", ami egy nagyszabású dolog, az egyik haza tv csatorna is támogatja. Szóval biztos, hogy 35 előtt esélyünk sincs, mert ezt végig akarjuk (kell) csinálnunk.


Köszi a válaszokat. :)

2010. aug. 5. 13:29
 6/26 eszo ***** válasza:

én 23 vagyok, de már nagyon vágyom egy babára!

volt egy vetélésem pár hónapja, szóval mindenképp idén tehetbe akarok esni újra!és jövőre egészséges babót szülni!!


első gyermeket 30-ig ideálisnak tartom!

2010. aug. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Kívánom, h teljesüljön is mihamarabb mindannyiótok vágya!!!!!! :)
2010. aug. 5. 13:31
 8/26 A kérdező kommentje:
Első és egyetlen gyerekről lenne szó. Nem szeretnénk kettőt, mindketten így akarjuk (szeretnénk).
2010. aug. 5. 13:32
 9/26 A kérdező kommentje:
Letta, az Anyukám és köztem 36 év a korkülönbség, és anyum a legjobb barátnőim közé tartozik :) Viszont a legjobb barátnőmet 20 évesen szülte az anyukája, és a barátnőm 18 évesen elköltözött tőle, mert nem bírtak kijönni egymással. Ez emberfüggő dolog, sztem, és nem korfüggő. De amúgy igazad van sokmindenben! :)
2010. aug. 5. 13:35
 10/26 eszo ***** válasza:

szerintem te már úgyis eldöntötted, hogy kb 35 évesen szülsz.illetve szeretnél..a természet meg majd cselekszik!


Kívánom neked, hogy bejöjjön a munka, és később a babó is!

Sok sikert odakinntre!

2010. aug. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!