Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhen kívüli terhesség után...

Méhen kívüli terhesség után ciklus hogy alakul?

Figyelt kérdés
Laparoszkóviával műtöttek, rá 3 nap múlva megjött a mensim. Ennek a ciklusnak már normális hosszúságúnak kell lennie? (Igaz nekem olyan 30-32 napos szokott lenni ált.)
2011. jún. 23. 14:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Laparoszkópia bocsi. Meg lombikból lett, tehát kaptam egy rakat hormont, gondolom az miatt is tolódik....
2011. jún. 25. 07:37
 2/9 Manka68 ***** válasza:
Nekem ugyan nem volt méhenkívülim, de amikor nem sikerült a lombik, ugyanúgy jött meg, mint máskor, sőt talán még egy kicsit korábban. A hormonkezelés nem befolyásolta a ciklus hosszát. Azt nem tudom, miért jött meg neked három nappal a műtét után, de ha kiürült a szervezetedből a hcg, ugyanúgy indulhat a ciklusod, mint máskor.
2011. jún. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azért jött meg, mert leesett a hormonszintem.

Nem tudom miért nem tud visszaállni a ciklusom..

A lombik utáni ciklusom kezd túl hosszú lenni.

2011. jún. 25. 21:02
 4/9 Manka68 ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a lombik miatt, inkább a műtét lehet az oka. Nekem azt mondta a dokim, hogy a műtét (missed ab) után kb hat hét múlva kell megjönnie. De ha már véreztél rögötn utána, akkor nem tudom, mi lehet. :-( Kérdezz rá a dokidnál.
2011. jún. 26. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Manka68 ***** válasza:
Esetleg nem kehet, hogy sikerült spontán teherbeesned?
2011. jún. 26. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ebben nem is merek bízni (spontán). Pedig nagyon jó lenne:).
2011. jún. 26. 10:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Neharagudj, hogy belekérdezek de Te mit éreztél méhenkívüli terhességed alatt?

Tudod nekem 10 éve született meg a nagylányom spontán lett és utána nem jött össze a tesó ezért volt lombik, 3 amiből kettő sikerült, 6 és 2 éves a legkisebb. Szedtem pajzsmirigyre gyógyszert és most a napokban pozit teszteltem aminek örülök, de nem tudom elhinni. Félek, hogy méhenkívüli.A tesztem ilyen lett:

[link]


Mégegyszer ne haragudj csak kicsit félek.Előre is köszi a választ.

2011. jún. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem tavaly szeptemberben volt méhenkívülim, lombikos vagyok én is. a jobb oldali petevezetőm ennek köv.-ben meg is repedt, és engem is laparoszkópiával műtöttek. Nekem a műtét napján és másnap voltak vérezgetéseim, szerintem ez még nem a mensid neked sem,legalábbis az én orvosom aki műtött mondta,hogy ez a vérzés nem mensi még. a műtét után kb. 2 - 3 hétre jött meg, és utána már rendesen visszaállt a ciklusom, nem zavartak be a lombikos hormongyógyszerek egyáltalán, pedig én max. dózist kaptam és kapok mindig. Kedves utolsó válaszadó, nekem a méhenkívülinél a köv. tünetek voltak: miután lombikos voltam, visszahívtak tesztelésre, ami full negatív lett (akkor kellett volna megjönnie), így abbahagytam az Utrogestant, és lett is vérzésem,igaz, enyhe volt, két nap vérzés, két nap barnázás,majd megszűnt. Rá két hétre kezdtem magam rosszul érezni: jobb oldali éles , szúró hasi fájdalom, minden lépés fájt, érzékeny mellek, esténként hányinger,szédülés, aluszékonyság. és elkezdtem barnázni. nekem sosem voltak ilyen jellegű panaszaim, álmomban nem gondoltam volna,hogy babát várok,miután ugye negatív volt a tesztem a tünetek előtt két héttel. (mint utólag kiderült, m.kívülinél lassabban termelődik a hcg, és így később lesz pozitív a teszt), aztán a magándokimhoz elmentem, vért vetetett rögtön, csináltak hüvelyuh-t, ahol szabad hasi folyadék volt a dougles üregben,már ekkor mondta,hogy félő, ez m.kívüli. másnap telefonáltak, nagyon magas a hcg,azonnal induljak, de akkor már full rosszul voltam, hüvelyuh. újra, 100 ml folyadék a hasüregben, és a jobb oldali petevezetőben ott volt a 9 mm-es petezsák benne a mi egyetlenkénkkel...szóval szerintem ilyen gyönyörű pozitív teszt alapján ez biztos nem méhenkívüli:) tessék nem ilyenen gondolkodni! azóta már én is voltam újra babás, áprilisban, csak sajnos elvetéltem,de nekem is akkor ilyen gyönyörű tesztjeim voltak, és ott méhen belül volt a picikénk:) Boldog babavárást:)
2011. jún. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A gyönyörű szép 2 csíkos tesztes hozzászólónak üzenem, hogy ne aggódjon! Nekem negatív lett a tesztem, soha nem volt még pozitív. De csináltattam hcg vérvételt, ami kevesebb volt, mint amennyinek kellett volna lennie (beültetés után 2 héttel teszteltem, vv is akkor volt először). Már akkor azt mondta a lombikos orvosom, hogy vagy méhen kívüli, vagy rosszul fejlődő terhesség. Újabb vv 2 nap múlva, majd 3 nap múlva, akkor uh-n is voltam, kicsit barnáztam már. Uh nem mutatott semmit, hanem csak 4 nap múlva, amikor megműtöttek. A kis barnázáson kívül semmi nem volt, hamar észrevették.


Az utolsó hozzászólónak pedig: a műtét után 3 nappal elkezdtem eléggé vérezni, de nem úgy indult, mint a mensi. Megijedtem, be az ügyeletre, ott mondták, hogy ez az. Másnap varratszedésen is kérdezték, hogy megjött-e. Csak én nem tudtam, hogy műtét után meg fog jönni, azt hittem majd egy hónap múlva kb....

2011. jún. 26. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!