Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha 15-én volt peteérés, és...

Ha 15-én volt peteérés, és akkoriban összeis hoztuk a bébit, mikor érdemes tesztelni hogy biztos legyen?

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 14:02
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Igaziból szerintem nyugodtan tesztelhetnél reggeli pisiből és lehetőleg a legérzékenyebb teszttel.

Voltaképpen 15-étől a 14-dik napon vagy ha csak nem kicsit később sikerült mondjuk a megtermékenyítés.

Ha tegyük fel 15-én volt akkor holnap nyugodtan tesztelj.

Vagy nézzük abból a szemszögből hogy, mikor kellett volna nem megjönnie.

Attól a naptól kezdve 1,5-2naponta duplázódik elviekben a hormonszint.

Szóval szerintem nyugodtan lehet tesztet készítened de ha véletlen negatív lenne akkor se keseredj el.

Főleg hogy, mint ma pontosabban kiderült az elmaradt mensi első napjától számított 10-dik napon kellene dokihoz menni a terhességmegállapítására.

Szóval semmiről nem vagyunk elkésve.

Nagyon reménykedem hogy,itt mindannyian szerencsével járunk és az derül ki hogy, nem vagyunk egyedűl.

Teljes fokig megértem az aggodalmad.

Én kaptam ma este a dokitól egy terhes tesztre való beutalót ami a laborba szól de iszonyatosan félek elmenni mert valahol a lelkem mélyén rettegek a csalódásól bár a doki nagyon nem zárta ki a terhességet.

Nem tudom hogy, az irományaimmal segítek e neked de én azért csak írok.....

Nagyon vigyázz magadra és kérlek oszd meg velem/velünk a gondolataid és érzéseidet.

Ildikó

2011. jún. 29. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Kedves Ildikó!


Nagyon jól esik,a személyes válasz!Tény hogy nagyon félek tesztelni,legalább a remény....:)Kívánom hogy a teszted + legyen,szurkolok és várom a fejleményeket!Ha teszteltem én is írok!

2011. jún. 29. 19:38
 23/39 Picsusz ***** válasza:
Nekem ma megjött.Nagyon-nagyon szomorú voltam.Holnap megyek iratni a 2.adag clostyt.De nem adom fel,és ti se tegyétek.Nekünk is sikerülni fog,csak 1kicsit nehezebben.De kérlek a tünetekre ne alapozzatok.Engem még soha nem csapott be igy a testem.Már úgy reménykedtem.Már csak az uh-nak fogok hinni:-) Nektek sok sikert!
2011. jún. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Picsusz!Sajnálom!Nekem még nem jött meg,de egyre kevésbé érzem valószínűnek a babukát,már ...kitartás!
2011. jún. 30. 04:55
 25/39 anonim ***** válasza:

Kedves Picsusz!

Borzasztó volt olvasnia a soraid.

De igazad van nem szabad feladni.

Ráadásul nekem van egy barátnőm akinek mostanra 4 gyereke van és kettőjüknél úgy járt hogy, megjött.

Az egyik babánál 3 a másiknál még a 4 hónapban is volt egy kevés aztán állt el és a ciciről való leszokásig meg sem jött.

Szóval sokszor érhetik ilyen meglepik is az embert. Sosem lehet tudni.

Ha nem bántalak meg a kérdésemmel végülis mennyit késett neked.

Egyébként erről a closy-ról szinte csak jót hallottam.

Sokaknak 2babája is sikeredett egyszerre. Többek közt sok egyébként egészséges világsztár is ezt szedte és volt akinek 2 esetleg 3babája lett.

Ezt még a meddőségi központban mondta az orvos.

Régen felkerestem egy ilyen központot mert nekünk nem akart csak úgy jönni a baba. Már 4év telte el védekezés nélkül és megötlött a fejemben hogy,lehet nekem nem is lehet.

Teljesen kivizsgáltak de semmi mire az egyik doki azt mondta hogy, véleménye szerint az egyik hormonműködés kevesebbet produkál mint kellene.

Igaza is volt. Kaptam egy kevéske serkentőt és ott is volt a baba nemsokára.

Esetleg te jártál már ilyen központban? Gondoltam ha kilyukadtál a closy-nál akkor igen de azért kérdeztem.

Persze csak ha szeretnél beszélni ilyesmiről.

Mindenesetre meglátjuk meddig tart e havi dolgod és milyen minőségben...kitudja.

Nagyon vigyázz magadra és írj ha lesz egy kis időd.

Ildikó

2011. jún. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Bocsáss meg hogy, kiváncsiskodok de miből gondolod hogy, egyre kevesebb a valószínüsége.

Neked egyébként rendesen időben szokott jönni?

Véleményem szerint ha 15-én volt pé-d akkor ez a mai a 15-dik napod és még nem jött meg.

Szerintem a holnap REGGELI pisiből csinálhatsz egy tesztet de 10-es erősségűt.

Szerintem ha a gondolataidra és az érzéseidre hagyatkozól akkor előbb vagy utóbb megviccel a szervezetet és ha van baba akkor nagyon boldog leszel de ha nincs akkor az nagyon rossz érzés.

Ha netán a pé-d 1-2 napot késett vagy bármi miatt is csúszott egy keveset már eltelt annyi nap hogy, tesztelni merj. És hiába van a dobozra írva hogy, bármikor a nap folyamán te akkor is csak reggeli pisit használj és mondom 10-es tesztel.

Én is hogy, vettem korán azt a tesztet és majdnem kidobtam mikor megláttam azt a haloványka csíkot szaladva a dokihoz de ő még nem látott semmit .....és tudom hogy, korán mentem el ,meg ilyesmi ő adott egy laboros terhességi vizsgálatra beutalót de nem mertem elmenni.

Szóval e sorok valahol nekem is íródnak.

Az hogy, nem jön meg és ilyesmi az valószínüleg baba is lehet de lehet esetleg más ok is. A doki benyögte hogy, erről könyvet is írtak.

Nem is tudom pontosan hogyan fogalmazzam meg de biztos érted.

Én is rettegek a csalódástól de kénytelen az ember megcsinálni a tesztet. Mivel neked nemjött meg még van remény. Ez egyen a fejedben és készítsd e a tesztet reggeli pisiből. És ne feledd megírni miből gondolod hogy, nincs baba.

Vigyázz magadra, ne add át magad a spekulációnak és legyél bátor készíts egy tesztet...:-)Ildikó

2011. jún. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 Picsusz ***** válasza:
Kedves Ildiko!Köszönöm az együttérzést,aranyos vagy.Nem,nem jártam még olyan központban.Mivel mi 1éve próbálkoztunk sikertelenül,nemrég mentem el a nődokihoz,h.nézze már meg mi a baj.Kb.2éve kezdődött,h.össze vissza jött meg.Akkortájt hagytam abba a fogit,azelött soha semmi problémám nem volt a mensimmel.Na ugyhogy elmentem a dokihoz,ott derült ki,h.pcos vagyok,ami átmeneti meddőséget okoz,mivel nem volt peteérésem,a tüszőim cisztákká alakultak.El sem akartam hinni.Pco?Azt se tudtam,h.van ilyen.Na ugyhogy erre irta fel nekem a clostyt.Mentem vissza uh-ra,ahol kiderült,h.hatott a gyógyszer,lett 2domináns tüszőm töle.A doki megadta a napokat mikor kell 1ütt lenni a sikerért.Bele is húztunk.Még az ovum napján is,mivel éreztem,h.mikor van.De 33napra mégis megjött.Gondolom már nem vagyok Pcos,mert volt peteérésem+meg is jött.Csak ezek hiányába alakul ki.Azt mondta amugy a dokim,h.a closty szedésétől számitva max.3-4hónap,h.teherbe essem.Ha netalántán nem,akkor kell a további kivizsgálás,a páromnak is.Remélem erre nem kerül sor!Az ikrek nem lennének gondok,csak legyen már.
2011. jún. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Kedves Picsusz!

Hát tudod én sem hallottam olyanról hogy, cisztává alakuljanak. Bár uh-n rögtön nézik és akkor egyrészt valószínűleg ezért is. Nem is tudtam hogy,ilyen lehetséges.

A cisztákkal kapcsolatban annyit tudtam hogy, bizonyos esetekben veszélyesek is lehetnek.

De örülök hogy, elmentél dokihoz és így ebből már nem nagyon lehet gond. Az meg pláne jó hogy, a doki egyből felírta ezt a gyógyszert.

És bizony sokan hamar teherbe is esnek tőle hiszen egyszerre nem is egy pete lesz aztán csak valamelyik .....

Vagy többen is.

Éppen levelezek egy hölggyel egy másik nem általam kiírt kérdésnél és ő hosszasan járt a meddőségi központba mire eljutottak odáig hogy, kiírják neki ezt a gyógyszer.

4 Hónapja próbálkoztak mire lett neki egy olyan halovány csíkja mint nekem.

A 15-dik napon a meddőségi k-ban az uh-val meg is látták a 3 babát. Nem semmi. Sajnos az egyik felszívodott de 2 gyönyörű babája született.

És jó is a kettő mert talán a kettő babát el is tudja látni az ember a szoptatás alkalmával.

De van egy olyan anyuka is aki egy csomó lombik programon vett részt. Mindketten a párjával együtt egészségesek voltak. De nem jött a baba. Nem is tudom hányadszorra próbálkoztak de tudom a pénz már nagyon közbeszólt.

Abba kellett hagyni.

Erre a hölgy teherbe is esett.

Ennyire meghatározó az hogy, az ember mikre gondol.

Na majd ebben a hónapban. Esetleg a szeretkezés közben is ott tolonganak a gondolatok....várjuk hogy, kimutatható legyen végre a pozitív eredmény és mindíg jön a koppanás.

Ezt a saját bőrömön is tapasztaltam. Sajnos.

Iszonyatosan meghatározóak azok miként hogyan csinálja az ember. Mikre gondol.

Bocsáss meg hogy, ilyeneket elmondtam és lehet ezen dolgokról nálad nincs is szó de meg kellett írjam.

Biztos érted mit szeretnék ezzel mondani.

És az biztos hogy, ez az egyik legmeghatározóbb abban hogy, az ember ne essen teherbe.

Na de eleget zavarkodtam.

El ne keseredj és ha lehet próbálj meg ne arra gondolni hogy,,,

Ez a jelenség a szoptatásnál is meghatározó egyébként.

Ha már itt tartunk ezt még gyorsan elmondom.

Az első gyereknél annyi tejem volt hogy, olyanok voltak a cicijeim mintha nem is az enyémek lettek volna.

Mintha oda ragasztottak volna két kemény műanyag darabot.

Szegény babám annyit evett hogy, ügyeletre kellett vinnem.

Mi a csuda baja lehet. Szegény össze-vissza hányta magát aztán mondta az ügyeletes na mi is lehet a baja.

Felvettem a kapcsolatot az anyatej gyüjtő központal hogy, leadjam nekik a felesleget.

A kislány azt hiszem 3 hónapos volt. Egyszer arra gondoltam mi van ha mégis azért akar állandóan cicizni mert mégsem elég neki a tej.

Fogtam az üvegben lévő mennyiséget amit a tejbegyüjtőnek tettem el és oda adtam a kislánynak.

Na úgy elaludt végre hogy, ettől a pillanattól kezdve ott motoszkált a fejemben hogy, mi van ha még semelég a tej.

Hiába mondta mindenki hogy, oltári hülyeséget beszélek stb....és ahogy, telt múlt az idő addig jutottam a hülyeségem végett hogy, már csak 20gr-okat szopott a baba.

Eljutottam a csillagos égig ebben a dologban.

A tej mennyisége egy cseppet nem növekedett.

Kész tápszert kellett adni a babának.

Nekem végem volt lelkileg.

És egyszer csak már annyira el voltam keseredve hogy, feladtam. A kislány elfogadta még a cicit és oda adtam neki hogy, érezze mellettem van. Mindig megnyugodott és ilyesmi. Aztán láss csudát újra kezdtek töltődni a ccikék.

Vissza állt az eredetibe de nekem soha többé még a másik gyerekemnél sem verődött ki a fejemből ez az alattomos gondolat. Ezért a másik gyereknél már nem is volt annyi tej mint az elsőnél. Na ugyan ez van a teherbeesésnél is.

Csak annyi a különbség hogy, ha végre sikerül onnantól kezdve az ember boldogan készűl fel hogy, 9 hónap múlva a kezében foghassa hőn áhított babukáját.

De a ciciztetés ezen fogalmát borzalmasan nehéz hizárnia az embernek a fejéből.

Ha majd sikerül eljutnod odáig mert az sikerülni fog az biztos soha de soha nem vond kétségbe hogy, kevés lehet a tej.

Mert az mindíg abban a mennyiségben és összetételben készül el ahogy, a te babádnak az a legjobb.

Na de biztosan érted amiket leírtam. Nem is zavarlak tovább mert már ígyis egy regényt írtam.

Jobb az ilyet személyesen dehát.....

Szép napot kívánok neked Ildikó :-)

2011. júl. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Esetleg készítettél egy tesztet?

Azért írj ám valamit jó.

Vigyázz magadra és szép napot kívánok.

Ildikó

2011. júl. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

PA,A válasz megírásának időpontja: 06-27 15:45


Ma teszteltem egy +!!!:) El sem hiszem!!

2011. júl. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!