Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tanácsokat várok: vajon az én...

Tanácsokat várok: vajon az én esetemben felesleges a HSG, ahogy az orvosom mondja?

Figyelt kérdés

3 éve volt egy méhen kívüli terhességem a bal oldali petevezetőben. Akkor azt mondták, hogy a jobb oldali nagyon kacskaringós, szinte esélytelen, ugye a bal meg hegesedve gyógyulhatott, én meg rettegek egy újabb méhen kívülitől. Összeházasodtunk, jöhetne a baba, az orvosom azt mondta, hogy felesleges a HSG vizsgálat, mert megterhelő, próbálkozzunk nyugodtan és nem lesz baj. Egy másikat is megkérdeztem, aki azt mondta, hogy laparaszkopót csinálni érdemesebb, de azt meg az altatás miatt sem akarom, meg a laparaszkopós műtétem után begennyesedett a sebem, hetekig voltam kórházba, szóval ha nem muszáj, nem szeretném.

Mit gondoltok? Ne rettegjek és álljunk neki próbálkozni, vagy harcoljak a HSG-ért???


2011. júl. 4. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a helyedben elmennék más orvoshoz.

És inkább lenne megterhelő ha megint méhen kívülim terhes lennél :( Hogy mondhat ilyet egy orvos? Most lehet jönnek majd olyanok akiknek ilyen problémával sikeres terhessége lett ,de nagy a kockázat én is rettegnék a helyedben.

Nekem szerencsém volt és egyáltalán nem fájta vizsgálat mivel átjárható vagyok ,de szerintem mint ahogy nagyon sok nő kibírta,átélte elázórdott részben letapadt vezetőkkel ezt a beavatkozást úgy te is kíbírnád.

2011. júl. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Viszont meglehet hogy a kacskaringós petevezetőd kiegyengeti,kipucolja a kontrasztanyag és legalább megnyugodnál ha utána mondja az orvos hogy lehet próbálkozni.
2011. júl. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nem értem, miért mondja a dokid, hogy felesleges a HSG? Mi van, ha egyáltalán nem átjárható egyik petevezetőd sem? Akkor minden hónapban reménykedsz hiába?

Valamilyen átjárhatósági vizsgálatot érdemes csinálni, szerintem mindegy, melyiket. Ha félsz a lapartól, akkor marad a hsg, vagy az ultrahangos átjárhatósági, amiről az árán kívül csupa jót hallottam. Viszont úgy tudom, azt nem lehet TB-re megcsináltatni.

Viszont egyik vizsgálati módszerrel sem lehet kizárni a méhenkívüli lehetőségét, sajnos az mindig benne van a pakliban. Az első lombikomnál a mellettem fekvő lánynak lombikból lett méhenkívüli terhessége! :-( A beültetett embrió szépen kiúszott a petevezetékébe. :-(

Szóval ha babát szeretnél, csináltass egy átjárhatóságit, és ha rendben vagy, vegyél egy nagy levegőt, és fuss neki!

Van egy olyan mondás, hogy kétszer ugyanoda nem csap a villám! :-)

2011. júl. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sumergo ***** válasza:

Mindenképp HSG, ha máshogy nem megy, válts orvost!


Kedves Manka! Nekem 3x csapott ugyanoda a villám!! De ez nálam volt, még 2 után azt mondta a dokim, próbáljuk meg újra, hátha sikerül mégis, de sajna becsapott a villám, akkor aztán kivették, most már tényleg nem lehet gond vele!

Még 1x hangsúlyozom, tényleg ritka, ha többször is méhenkívüli lesz, de nem kizárt!


22 hkm

2011. júl. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, vannak, akik azt mondják, hogy kicsi újra az esélye, van, aki meg azt mondja, hogy van olyan ismerőse, hogy 2-3 méhen kívülije is volt.

Mindenképp ragaszkodni fogok a HSG-hez, szerintem is jobb tudni, mint nem tudni.

Köszönöm még egyszer.

2011. júl. 5. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!