Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tanácsokat szeretnék kérni?...

Tanácsokat szeretnék kérni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Dr. Blaskó Ervinhez járok Meddőségire, mert PCO-m van, ez idén kb. februárban derült ki. Eddig több vérvételen voltam és többször voltam nála meddőségi rendelésen, de csak dietetikushoz küldött és azt mondta, hogy fogyjak le.

Az lenne a kérdésem, hogy ha esetleg járt valaki hozzá ilyen problémával, őt hogy kezelte mennyi idő múlva jött össze a baba?


2011. szept. 25. 18:28
 1/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én ugyan nem hozzá jártam, de szerintem jó felé irányít. Valóban a PCOS oka általában inzulinrezisztencia, az pedig a cukoranyagcsere zavara, amit a hármas kezeléssel lehet kezelni : gyógyszer + diéta + mozgás.

A fogyás nagyon sokat segít ebben. A dietetikus tud neked olyan tuti diétát, amitől nem lesz kínszenvedés a fogyás. Gondolom, megijedtél a fogyókúra hallatán, de nem kell. Én már több mint egy éve diétázom. Ez a fajta diéta (cukros diéta), nem a koplaláson alapul, mégis olvadnak tőle a kilók. :-)

Gondolom, metformint írt fel a dokid. Kb 3 hónap, mire igazán kifejti a hatását, persze függ attól is, hogy kinek mennyire súlyos a helyzet. Kitartás, ez a kezelés már nagyon sok babát hozott. :-)

2011. szept. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia,


köszönöm a válaszodat. Gyógyszert még egyáltalán nem írt fel. Hát a diéta az megyeget eddig 4 kb minusznál tartok.

2011. szept. 26. 19:25
 3/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ha megy a fogyás, az jó jel. :-) Azért ha van kéznél dietetikus, én a helyedben kihasználnám. :-) Sokkal kényelmesebb, ha valaki megmondja, mikor, mennyit, mit lehet enni, mint egyedül kikísérletezni, hogy mi a jó. :-)

2011. szept. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, jó ha kéznél van a dietetikus, csak már annyira vágyunk a párommal a picire és hát ő is és én is kezdünk már türelmetlenek lenni ami a legnagyob baj. Tudom türelmesnek kell lenni, csak ha látom, hogy az ismerőseimnél már ott a pici v. úton van, hát eléggé elszomorodok, hogy nálunk még semmi.
2011. szept. 29. 20:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Kitartás. Biztos jó irányba lépett az orvosod. A PCO nem, illetve nem csak nőgyógyászati betegség. De nem biztos, hogy elég a fogyás és a mozgás. Versenyszerűen sportolok, hosszú táv futó vagyok. Súlyfeleslegem nincs, cukrom rendben, még is PCO-m van. Kisfiam két éves múlt nyáron stimulációval (Merional injekció) elsőre sikerült. Most a második babával vagyok 6 hetes terhes, megint a Merionállal a stimuláció segített. A nőgyógyászom mindig mondja, hogy a sport sokat segít az állapotomon, de természetes úton így se fogant meg baba. Még a terhességemet is végig sportoltam (úsztam, kocogtam), illetve most is futok még minden nap. Sőt szoptatás mellett jártam már versenyekre. Nekem mindenesetre lelkileg sokat segít a sport.
2011. okt. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!