Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vegyek esemény utánit?

Vegyek esemény utánit?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Ma együtt voltunk a barátommal, és elszakadt az óvszer, amit természetesen a végén vettünk észre... Azonnal hüvelyöblítést végeztem (tiszta vízzel), majd később még egyszer. A menstruációmig 3-4 nap van hátra. Mekkora az esélye így a terhességnek? Esemény utánit nem tudom hogy szerezzek. Kell szülői beleegyezés vagy ilyesmi hozzá? (Édesanyám elutazott és csak jövő héten ér haza...) Teljesen tanácstalan vagyok, kérlek segítsetek! Nagyon örülnék tapasztalatoknak is, előre is köszönöm
2011. júl. 8. 20:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy már jelentkeztek a menstruációs tünetek.
2011. júl. 8. 20:28
 2/9 anonim ***** válasza:

A biztonság kedvéért mindenféle képpen írass én azt mondom. Lehetett késői peteérésed is...

Sajnos arról nem tudok nyilatkozni, hogy kell-e szülő hozzá.

2011. júl. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én 4 nappal a mensim előtt estem teherbe (csak én 30 vagyok és akartam teherbe esni).

Mindenképp menj el nőgyógyászati ügyeletre, ott felírják az esemény utánit, utána ügyeletes patika, és vedd is be, mert ahogy telik az idő a tabletta hatékonysága csökken!!!

Szóval szépen indulj neki most (remélem a baleset is most történt).

2011. júl. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, kb 1 órája, de az a gond, hogy totálisan egyedül vagyok itthon, jogsim nincs, busz nincs... És nem tudom kell-e szülő vagy nagykorú a tabletta felíratásához.
2011. júl. 8. 20:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy kellene szülői engedély.

Nincs busz??? Azért ezt nehezen hiszem. Talán sima háziorvosi ügyelet is felírja, de ez nem biztos. Menj el valamilyen ügyeletre, és kérdezd meg!

2011. júl. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De nem tudok ügyeletre menni, a legközelebbi háziorvosi is 3 falunyira van... és itt vidéken ilyenkor már kb megáll az élet. Egyébként folyamatosan görcsölgetek, ami nálam a közeledő mensi jele, a melleim is feszülnek, ami szintén. Legközelebb holnap reggel tudok orvoshoz jutni.
2011. júl. 8. 20:46
 7/9 A kérdező kommentje:
Szereztem egy ismerőst aki bevisz. Addig esetleg tudna valaki mesélni a tapasztalatokról? Mennyi idő után indul meg a vérzés? Vannak rosszullétek?
2011. júl. 8. 20:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Egyszer jártam így.

Pont karácsonykor.

Először voltam együtt a párommal. Jól sikerült kiszakadt az óvszer:s

Másnap barátom ragaszkodott, hogy menjünk nődokihoz. Semmi kedvem nem volt menni, mert tudtam, hogy 1-2nap múlva meg kell jönnie.

De ragaszkodott hozzá. Mire elindultam a dokihoz megjött.

Nem kérdezett semmit. Felírta a bogyót kiváltottuk és én kérdeztem páromat, hogy biztos, hogy be kell venne mert megjött és ilyenkor elvileg ami bemegy ki is jön.

A biztonság kedvéért felhívtam az egyik ismerősömet(doki mellett asszisztens) és azt mondta, hogy így nem kell bevenni. Így nem vettem be és a baba sem akart jönni:)Így nekem szerencsém volt:)

Barátnőm viszont vett be gyógyszert és semmi baja nem volt. Annyi, hogy rá 2napra fáradt volt és egész nap aludt. De ez minden embernél más és más.

Egy kalappal, hogy ne legyen probléma.

22/l

2011. júl. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére eddig nincs gond, vérzek, görcsölök, de mivel alapból görcsölős vagyok, megszoktam. Fáradékony is vagyok, de eddig eszembe sem jutott hogy köze lehet hozzá :) Köszi mindenkinek :)
2011. júl. 9. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!