Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Baba tervezésnél negatív...

Baba tervezésnél negatív szülők, nagyszülők?

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok a párom is ennyi idős, 6 éve vagyunk együtt, nem vagyunk házasok de nem is tervezzük az esküvőt. Már nagyon sokat szoktunk beszélgetni a családalapításról mostmár a párom is szeretné nem csak én így nagy volt a boldogság mikor ezt kimondta. Az én szüleim nagyon szeretnének már unokát így mindenben támogatnak. De a párom szülei és a nagymamája kifelyezetten ellenzi. A szülei egyszerűen hallani sem akarnak arról hogy nagyszülők legyenek (pedig 44-47 évesek az apukája nem volt 18 mikor kiderült hogy terhes az anyukája, hozzáteszem mai napig otthon laknak a szülői házban) a nagymamája pedig mindíg csak azt hajtogatja hogy ráérünk még nem vagyunk semmiről lekésve és hogy különben is mire akarunk gyereket nincsen semmink! Mondjuk éppen most nincsen valami sok jövedelmem(50.000Ft) de most fejeztem be egy tanfolyamot, így ha minden igaz megkapok egy nagyon jó kis állást! A párom 120000 keres 1hónapban, van saját kertes házunk, van autónk is, egy pici hitelem van havonta 12.000. Így egyszerűen nem is értem hogy miért mondja hogy nincsen semmink!!! ( bezzeg neki 2 gyerekkel 20-on évesen albérletben az egy nagyon ideális helyzet volt)! Úgy csinálnak mindha nekik kelleni gondoskodni, etetni, ruházni.. stb a mi gyerkünket. Persze egyáltalán nem tudnak megérteni hogy nagyon szeretnék már kisbabát mert ők még nem is gondoltak a családalapításra már jött nekik a baba, nem tudják milyen az amikor vágyakozik az ember egy csöppség után évekóta (én 3 éve szeretnék a párom kb fél éve mondta ki hogy jó lenne ha lenne 1 babánk már) Teljesen elkeserít hogy a párom családja semmiben nem támogat minket. De amikor anyával beszélgetünk annyira másképpen áll a dolgokhoz, természetesnek gondolja hogy ennyi idősen ilyenekben gondolkozunk! Volt már olyan hogy úgy tűnt állapotos vagyok és akkor azt mondták hogy vetessem el, meg is fogadtam ha biztos lesz hogy kisbabánk lesz megvárjuk a 3 hónapot hogy még véletlenül he tudják felhozni mint lehetőség!

Ezek után ha majd lesz egy babánk szívem szerint nem is engedném hogy velük legyen hogy megfoghassák..stb. Ez normális sokan vannak ilyen helyzetben, várom a tanácsokat is ha esetleg valaki volt már ilyen helyzetben!


2011. júl. 13. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozzatok velük , ha ti valóban készen álltok a gyerekvállalásra akkor hajrááá!!

Mert mint írtad nem ők fogják nevelni, etetni, ruházni stb...

Amúgy mért mondja a mama hogy nincs semmitek pedig egész sok dolgot felsoroltál.

2011. júl. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 26 évesen szültem a lányomat, 7 éve voltunk együtt. Ha ti így látjátok jónak, megtehetitek, akkor mit számít a mások véleménye? Ők is, meg ti is megenyhültök majd, ha megszületik a baba.
2011. júl. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Ismerős a helyzeted az én családom akarta a páromé nem nekünk is volt már házunk autónk mindketten dolgoztunk az anyósom meg hallani sem akart az unokáról eldöntöttük lesz ami lesz mi szeretnénk babát én is 25 éves voltam a párom 27 volt nem beszéltünk a továbbiakban senkinek róla 8 hónapra estem teherbe amikor az első ultrahangos képet meg kaptam akkor mentem anyósomhoz elmondani úgy hogy az orra alá dugtam a képet és mondtam neki ,hogy itt a kis unoka jelzem amikor megtudta majd ki ugrott a bőréből örömében teljesen más lett már 5 éves a kisfiam és ő a mama szeme fénye ő az egyetlen unokája utólag már bánta,hogy anno úgy viselkedett.Most a másodikat tervezzük.Ha úgy érzitek,hogy készen álltok a babavárásra ne foglalkozzatok mással!

2011. júl. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Ez az amit mi sem értettünk, a párom is úgy kiakadt, meg sem bírtunk szólalni olyan stilusban adta mindezt elő a napokban.

2011. júl. 13. 13:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy rosszindulatból mondják, csak mint írtad ők igen korán családot alapítottak és gondolom azt szeretnék, hogy még éljetek . Ez így igen hülyén hangzik tudom. Én két kisgyerkőc büszke anyukája vagyok , egy percig se bántam meg a döntést, hogy anyuci legyek, de az előző életem ( baba nélküli) megszűnt létezni. Nekik meg soha nem volt, hogy azt megtapasztalják....gondolom ezért mondják.

Egyébként meg kit érdekel, hogy ők mit mondanak. Ha készen álltok akkor itt az idő! :) Lehet, hogy ők lesznek a végén a mintanagyszülők !

DE nálatok boldogabb senki a világon nem lesz!

2011. júl. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi közük hozzá ha ti akarjátok akkor hajrá :)
2011. júl. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Mi lett azóta veletek? Lett végül babátok?
2019. márc. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!