Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inzulinrezisztencia van...

Inzulinrezisztencia van valakinek?

Figyelt kérdés
kb. 3 hónapja derült ki hogy inzulinrezisztenciám van merkformint szedek 3*850 és szeptemberbe megyek lombikra elvileg a 12. hétig lehet gyógyszert szedni és utána diéta vagy mit kell csinálni?
2011. júl. 18. 14:38
 1/7 anonim válasza:
100%

A diétát már az inzulinrezisztencia megállapításakor el kellett volna kezdeni. Naponta 5X kell étkezni, meghatározott mennyiségben szabad lassan és gyorsan felszívódó szénhidrátokat magadhoz venni.

Fehér liszt, kristálycukor tabu.

Szerintem olvasgass a pcos.hu vagy a hoxa.hu oldalakon, nagyon hasznos.

2011. júl. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom csak nagyon nehéz mert a 173 cm-hez 51 kg vagyok és nem szeretnék fogyni és folyamatosan éhes vagyok persze a babáért mindent...
2011. júl. 18. 14:46
 3/7 Manka68 ***** válasza:

Én is így vagyok, már egy éve diétázom, szedem a cukorgyóyszert. Én sem tudok megoldást, néha nagyon lemegy a súlyom, (155cm vagyok, és próbálom tartani az 50kg-ot, de volt, hogy csak 46kg voltam.). Ilyenkor kicsit lazítottam a diétán, és rögtön visszajött a súlyom. De tudom, hogy ez nem jó módszer. :-(

Talán próbáld meg, hogy több húst és tojást egyél, ezek fehérjék, de talán segítenek, hogy ne fogyj el teljesen.

Én azon gondolkodom, hogy felkeresek egy dietetikust, mert ha az ember már nem akar fogyni, pontosan be kéne lőni a diétát. Főleg, ha sikerül a baba, mert ez olyan alattomos betegség, hogy a terhesség bármelyik szakában okozhat bajt, nem csak az első trimeszterben. :-(

2011. júl. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is IR-es vagyok. Nem tudom, mennyire rosszak az eredményeid, de az én értekeimre azt mondták a MM-ben, hogy ezzel nem érdemes lombikozni, mert szinte nulla az esélyem rá. (Két lombikom volt eddig, a második vetéléssel végződött az 5. héten. Akkor még nem tudtam, hogy IR-es vagyok, ez a két lombik után derült ki.) Addig nem megyek újra lombikra, amíg nem rendeződnek az értékeim. És hát nem tudom, hogy tudod-e, hogy a lombiknál a stimulációhoz kapott injekciók nagyon megnyomják az inzulint. Nagyon fontos, hogy az nem elég, hogy szeded a gyógyszert, mert mellette diétát kell tartani (nem a lombik után, hanem már akkor kellett volna, mikor elkezdted a gyógyszert) + sportolni.
2011. júl. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az értékeim: éhgyomri:24, 60 perces:77 120 perces:45 2 hónapja szedem a gyógyszert és megpróbálom a nasit a csokit a cukrot elkerülni egyébként se vagyok egy nagy étkü de imádom a fehér kenyeret na most ebből is kevesebbet eszem, de viszont nem mozgok semmi azt akkor elkezdem.
2011. júl. 20. 08:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Húha, várjál, képzavar van. A diéta nem abból áll, hogy nem eszel csokit. Először is egyáltalán semmilyen cukortartalmút nem szabad enned, és semmi olyat, amiben fehér liszt van (még keveset sem!). Nem tudom, túlsúlyos vagy-e esetleg? Ettől függően kell számolni, hogy mennyi szénhidrátot kell bevinned egy nap és milyen elosztásban. Ha fogynod kell, akkor kb. 160 g mehet egy nap, ha nem kell fogyni, akkor 200 g körül. Naponta szigorúan 5-6 x kell étkezned, 3 óránként, de akkor sem mindegy, hogy mennyit. Szerintem az lenne a legjobb, ha felkeresnél egy dietetikust, mert ezt így nehéz lenne elmagyarázni. Viszont a diéta, ahogy te csinálod most, így ebben a formában nem ér semmit. Az éhgyomri inzulinod borzasztóan magas és ezen csak a megfelelő diéta+gyógyszer+sport segít.
2011. júl. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Az első válaszadó vagyok. Csak egy gondolat a végére: ez nem fogyókúra, hanem diéta, vagy ha úgy tetszik: életmódváltás! Semmi köze a drasztikus testsúlycsökkentéshez. Ez az anyagcsere beállítását, helyes működését segíti.
2011. júl. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!