Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha valakinek PCO-ja van,...

Ha valakinek PCO-ja van, akkor biztos, hogy inzulinrezisztencia is van mellette?

Figyelt kérdés
Nagyon sok kérdést átolvastam ezzel kapcsolatban és nekem az jött le, hogy a kettő összefügg. Akkor, ha PCO-m van ezt is vizsgálni kellene, mert csak peteérés serkentőt kaptam. Lehet, hogy így nem is fog segíteni? Akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata és megosztaná velem nagyon megköszönném!
2010. nov. 10. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, a kettő nem jár feltétlenül együtt. Ettől függetlenül igen, kellene vizsgálni. Ráadásul a PCOS nem is nőgyógyászati betegség (ott csak tünetet okoz), hanem endokrinológiai.

A kolléganőm volt vizsgálaton, neki is PCOS-ja van, de nincs inzulinrezisztenciája. Azt mondták neki, hogy az az egyszerűbb, amikor van. Azt nem tudom, miért.

A PCOS portálon vagy egy diéta, azt nézd meg, az nagyon hatékony.

2010. nov. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyébként a hormonjaim rendben vannak.
2010. nov. 10. 11:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Tényleg nem feltétlenül függ össze,de elég gyakori.Endokrinológus tud neked segíteni,a nőgyógyász ehhez nem ért.Nekem is ez van és állandó diétán vagyok,hogy megfelelő szinten tartsam.A teherbeeséshez ez is kell,nem elég,ha van peteérés,sőt még az sem garancia,ha történik beágyazódás.Csak megfelelő diéta mellett lehet így kihordani a picit.Pont ezért vizsgáltasd ki magad alaposan,így elkerülheted a vetélést.
2010. nov. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És erre a vizsgálatra háziorvos nem adhat beutalót?
2010. nov. 10. 11:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is PCOsm van! Nincs baj a hormonjaimmal vagy az inzulinszintemmel. Mondjuk eléggé peremen tartózkodik, de a normális tartományban. Nekem nem mondták, hogy diétázzak most az inszemnél. Ez volt az első, és normálisan eszek. Annyit mondott a doki, hogy sok fehérjét fogyasszak. Igyekszem. Volt, akinek összejött PCOval úgy, hogy nem változtatott nagyon az életén??

Szerintem is endokrin szakrendelésre menj, ott jobban megvizsgálnak, de nőgyógyászati endokrinológiára, mert én véletlenül nem arra mentem (egy orvos barátom beajánlott, csak rossz helyre..), és totál hülyének néztek. Akkor még nem tudtam, hogy van külön bel és nógyógyászati endokrin. Szorítok, hogy rendbehozzanak!

2010. nov. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ! Hát remélem sikerül végre, csak bosszant, hogy már hónapokkal ezelőtt kivizsgáltak és azt mondták minden rendben:( Erre kiderül, hogy mégsem.
2010. nov. 11. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!