Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tennétek? Egyre kisebb az...

Mit tennétek? Egyre kisebb az esélyem az anyaságra! 5 sikertelen lombik, nincsenek petevezetékek, tehát a természetes csoda kizárt, férjem nem akar örökbe fogadni,34 éves vagyok, törődjek bele?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:

A helyzetünk hasonló, őszintén megértelek. Párod miért nem akar örökbe fogadni? Ha gondolod, priv.!


33F

2011. júl. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Édesanyámék 5 évig küzdöttek, már megvolt a papírja, hogy nem lehet gyereke. És most van két egészséges lánya.. :)

Szerintem ne add fel, de anyuéknak a Czeizel Endre felkeresése jelentette a fordulópontot..

Szóval egy nagyon jó orvos sem árt.


Én lehet amúgy, hogy azért megpróbálnám rávenni a férjem az örökbefogadásra, de szerintem egészen pici babát már lehet nem fogtok kapni.

2011. júl. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Saját esetünk:8 lombik,az egyiknél 21 hetes ikervetélés

Én mindenképp szülni akartam,terhes akartam lenni...a férjem már a kezdetektől az örökbefogadást is megoldásnak találta.


Nehezen értem meg rá,de végül már azt mondtam,hogy készen állok én is a z örkbefogadásra,mert nem akarok gyerek nélkül élni,az elképzelhetetlen számomra.

Ma boldog két gyermekes örökbefogadók vagyunk,mindekettő gyerekünket újszülöttkorban kaptuk,ugyanazon szülőpártól,egy fiú és egy gyönyörű kislány.:-)

2011. júl. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem szabadna elzárkóznia a párodnak az örökbefogadástól...valahogy próbálj vele erről beszélni. Bár gondolom már próbáltál..de jobb ötletem nincs.
2011. júl. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A legcélravezetőbb ha a közelében megismerne a párod olyan örökbefogadó családdal ahol gyönyörű szép gyermekük van,boldogan,szeretetben nevelik.


Nekem is ez segített annak idején,mert a végletekig elzárkóztam,én buta...ha tudtam volna mennyire szeretem majd a gyerekeimet és mennyire kérpótol az élet a sok lellki fájdalomért amit a sikertelen lombikoknál és a 21 hetes ikervetélésnél kellett megélnünk,ma már elhalványúlt a fájdalom...csak boldogság van,nincs hiányérzet,teljesen betöltötték az űrt a gyerekeim :-D !

2011. júl. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Amikor elkezdtük a lombikozást,még benne lett volna az örökbe fogadásba,de a sikertelenség előrehaladtával vált világossá előtte hogy lehet tényleg csak így lehetne "gyerekünk"és ettől megijedt,Ő nem akarja ezt az egész több évig tartó procedúrát.Én gyermekgondozó vagyok 11 éve ,és sokszor vigyáztam már 6-7 hetes babákra is,nagyon a szívemhez nőttek,így én 100%-osan tudom hogy tudnék szeretni egy nem vér szerinti babát is.De mivel a férjem nem akarja így már nem nagyon van erőm belekezdeni az egész procedúra elindításába,+férj győzködésére.10 éves küzdelem van mögöttünk,és nem érzek több erőt magamba.Azt mondta ha úgy alakulna hogy valamilyen úton-módon itt lenne egy baba aki nem kellett a szüleinek,vagy nincs aki felnevelje,akkor megtenné természetesen.
2011. júl. 20. 21:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy csak idő kell neki,hogy megeméssze a sikertelen küzdelmet és készen álljon az örökbefogadásra.


Hosszú valóban a várakozás,de addigis élhettek egymásnak,utazhattok :-),utánna már úgyis többfelé oszlik a figyelem,nem csak a másikra.Ha beadjátok a kérelmet onnantól már biztosan lesz babátok,nem jó évekig halogtani.


Ha te valóban szeretnéd,akkor beszélj róla, úgy neki,mint aki ebben láttja a megoldást,lelkesen,pozitívan és fellélegezve,hogy képes voltál elengedni azt,hogy szülj,hogy terhes légy,mert a lényeg hidd el azután következik csak,a terhesség csak 9 hónap :-).


Amennyiben képes vagy így láttatni számára az örökbefogadást van remény arra,hogy megváltozzon a véleménye,de ha még tele vagy feldolgozatlan fájdalommal,elkeseredettséggel akkor nem tudod megfelelőképpen őt sem lelkesíteni.



Abban ,hogy azt írod,hogy ha most azonnal lenne baba,akkor benne lenne látszik,hogy megoldást akar ő is sürgősen,minél hamarabb tegyétek meg a lépéseket...kedveskedj neki sokat,mosolyogj sokat és hangsúlyozd neki,hogy te mindenképpen anyuka akarsz lenni,higyje el a JóIsten elküldi a Ti babátokat,mert minden meg van írva előre,nemhiába kertültek hozzánk is a mi gyerekeink ;-) !

2011. júl. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 sumergo ***** válasza:

A 6. lombikunk eredménye mocorog a pocimban!!! Soha ne add fel!!


24+3 hkm

2011. júl. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A 6. lombikunk eredménye mocorog a pocimban!!! Soha ne add fel!! "


Gratulálok :-)!

Nagyon megérdemeltétek ,ritka kitartóak voltatok.

2011. júl. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!