Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Napra pontosan két hónapja...

Napra pontosan két hónapja jött meg utoljára, a terhességi teszt negatív. Decemberben hagytam abba a szoptatást. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
Kistesót tervezünk. Nem régóta próbálkozunk, de ez nagyon zavar. Legutóbb 53 nap után jött meg, ez most már a 61. Védőnő szerint 2 év szoptatás után ez még előfordul. Menjek nőgyógyászhoz? Van értelme? Járt így valaki rajtam kívül?
2011. júl. 26. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
igen, menj nőgyógyászhoz!
2011. júl. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem Neked is hormonális problémáid lehetnek, mint nekem.DE orvos nem vagyok.Én csak pár hétig szoptattam,sajnos nem volt tejem.Ennek ellenére a mai napig van minimális tejcsordogálásom,és 40-50naposak a ciklusaim.2éves a fiúnk, de nem tudom, hogy lesz így kistesó. Jelenleg 2 doboz Premens beszedésénél járok.Az első adag után normálisan 32 napra jött meg.Viszont most a második után pedig a 39.napon vagyok.Meg nem jött, de a terhességi tesztem negatív.

Szerintem jobb lesz, ha orvoshoz megyünk,mert ez így nem is jó, plussz még a kistesó se jön össze.

Ovuteszteltél a hónapban/ciklusban? Kérdés, hogy van-e peteérésed?

2011. júl. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen menj nödokihoz. Az én fiam 3,5 éves, már 2,5 éve tervezzük a másikat és nem jön össze. Az ilyen hosszú ciklusok nem jók, és tünetei a PCO nevű betegségnek. Ez inzulinrezisztenciával jár együtt, meg nincs peteérés. Teszteltem én is hiába annyit, a végén 150 napos volt a ciklusom. De hiába.

Én is sokáig szoptattam, de utána pár hónapig még rendesen kb 30 napra jött meg. De természetesen nem vagyunk egyformák, jobb, ha egy orvos mondd véleményt.

2011. júl. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szoptatás után van hogy kimarad egy vérzés. Az 53 és a 61 nap is utalhat erre.

De ha aggódsz, akkor nézesd meg magad. Én nem gyanakodnék egyből betegségre. Két év szoptatás nem kevés.

Mikor jött meg először? Onnantól szabályos volt?

2011. júl. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Manka68 ***** válasza:
Szerintem is lehet PCO gyanú, de lehet, hogy magas még a prolaktin szinted, az is gátolja a peteérést. Van, aki így is teherbe tud esni, de a többség nem, amíg a prolaktin vissza nem áll. Ha mostanában szeretnétek kistesót, menj el a dokihoz, egy vérvétellel kiderítheti, hogy mi a gond.
2011. júl. 29. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Voltam dokinál, semmi gond, csak kimaradt egy peteérés. Köszönöm a segítséget mindenkinek!
2011. aug. 1. 20:15
 7/8 Manka68 ***** válasza:
Csak rád nézett a doki és közölte, hogy semmi gond? Magától azért nem szokott kimaradni a peteérés. Ha még egyszer ilyen lesz, ne hagyd magad lerázni ennyivel.
2011. aug. 2. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem, megvizsgált, ultrahang, minden. Köszi az aggodalmat, nem rázott le, nagyon lelkiismeretes volt!
2011. aug. 2. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!