Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Anyák, Kismamik! Ti hogy...

Anyák, Kismamik! Ti hogy viseltétek a hányós időszakot?

Figyelt kérdés

Tudtatok mellette dolgozni járni, a napi teendőket intézni? Kinél meddig tartott ez az időszak, és hogy bírtátok? Ilyenkor egész nap volt, vagy csak időszakosan?


Köszönöm a válaszokat :)


2011. júl. 27. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem általában délelőtt volt, meg este felé. Szerencsére itthonról dolgoztam többnyire, így nem volt vészes. Amikor már elmúlt, akkor el tudtam indulni intézni a dolgokat.

De volt olyan, hogy felhívtak, hogy be kéne menni kinyitni a raktár ajtót, mert hoztak anyagot. Szépen be is sétáltam, de éreztem, hogy nem olyan jó a gyomrom. A raktárnál még tartottam valahogy magam, aztán hazafelé jóformán rohantam, hogy ne kezdjek el az utcán hányni. Hazaértem, és sugárban jött ki a déli barátfüle... Azóta sem ettem. :)

Amúgy nálam a 8-13. hét között tartott, és bár hányingerem minden nap volt, de általában heti 3-4 alkalommal hánytam. És legtöbbször úgy, hogy megettem a reggeli kiflimet, 5 perc múlva visszajött, majd megettem egy másik kiflit, és az bent maradt. Azért is viseltem kicsit rosszul, mert nyár volt, és dög meleg.

2011. júl. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozni? Az ágyból sem bírtam a wc-ig elmenni 5-6 hónapig. Sötétítő behúz, és várakozás.Szédülés-hányinger ahogy kinyitottam a szemem, addig amíg el nem aludtam.Vajling az ágy mellett. Öklendezés, böfögés-röfögés, testnedv hányás 10 percenként( szó szerint). Ivás napi 1-2 deci kortyonként 24 óra alatt. Kaja semmi az első hetekben utána falatkák.
2011. júl. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jesszus... remélem nálam nem lesz ilyen durva, muszáj lenne dolgozni, amíg csak bírok...
2011. júl. 27. 14:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére nem voltak ilyen tüneteim:-), de barátnőm 4 hónapig hányt állandóan, de tényleg állandóan. reggel ott kezdett, majd melóba menet-szerencsére itt a városba, és biciklivel ment-útközben fás-bokros résznél szintén 5 perc megállás, majd a melóba 1,2 hányás, délután már jobb volt.

Mindkét terhességnél ez volt, de a 2.nál otthon volt az elsővel.

Szerintem ez alkat függő, nekem semmi ilyen tünetem nem volt egyszer sem. Én vizesedtem a 20. héttől, de nagyon. Ö meg abszolut nem vizesedett.

2011. júl. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

20. hétig hánytam, kb a 10-15. hétig volt a legrosszabb. Akkor csak fekvés-hányás. Átlagban 18-szor mentem egy nap. De aztán elmúlt :)

Most a következő babára várunk, és bár már ott tartanánk, hogy hányok....de sajna nem akar összejönni. : (

2011. júl. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam kb 1 hónapja tart, hogy émelygek, de csak ritkán hányok. Én azt is szagok miatt. Nem bírom elviselni a hús szagát, se a felvágottakét, se a nyers húsét. Mondjuk előtte sem voltam nagy húsevő, de most 2 hete félig vega lettem.


Én nekem ha dolgozom, vagy nem itthon vagyok, akkor teszek mindig egy kis parfümöt a csuklómra, és azt szagolom, ha nagyon nem bírom már a szagokat! A másik hatásos, hogy amikor tehetem rágózok, mert az elnyomja az émelygést.


Ha meg hányok, én annak komolyan csak örülni tudok, mert iszonyat megkönnyebbülés, szóval én azt pozitív dologként fogom fel, mert utána mindig jobban vagyok, akár ha csak 1-2 órára is!


Nekem amúgy nincs mindennap, de a szagokra reggel vagyok iszonyat érzékeny, émelygés meg inkább este fordul elő, amúgy gondolom azért is ezen napszakokban, mert ekkor otthon vagyok, és ráérek ilyennel foglalkozni :)


9hkm

2011. júl. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!