Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosok! Ti, hogy viselitek...

Lombikosok! Ti, hogy viselitek/viseltétek a végeláthatatlan hercehurcát?

Figyelt kérdés
Én nagyon kivagyok lelkileg. Pénteken voltunk a Kaáliban az első konzultációt, és októberre kaptunk lombik időpontot, addig is rengeteg vizsgálatra kell elmennünk. Ráadásul azt mondta a doki, hogy így is csak 34% a siker. Ráadásul egy elég súlyos endometriózissal műtöttek 2 éve, és a hormonkezelés, amit fogok kapni, kiújíthatja az endot, amit lehet, hogy emiatt újra műteni kell, tehát árral szemben úszunk. Teljesen összetörtem. Hogy lehet ezt ép ésszel végigcsinálni? A munkáltatótok, hogy tolerálta a távolléteket?
2011. febr. 14. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Bár én nem vagyok lombikos, azért válaszolok, ha nem haragszol. A szomszédunk lombikos volt. Hogy viselte el? Igazából azt mondta,hogy a 10 évi sikertelen, többször vetéléses éveknél már semmi sem volt rosszabb. Azt az egy évet már meg sem érezte. Illetve neki reményt adott, hogy legalább van rá esély,hogy terhes legyen. És az is lett! Első beültetésnél ikrek!:) Ma már 14 évesek a "picikék"! Imádom őket! De az a 10 az kegyetlen volt szegény szomszédasszonyomnak!

Szóval ne tessék feladni! Arra kell gondolni,hogy igenis hála Istennek,hogy már van rá technika, hogy akár így, akár úgy, de jöjjön a baba! Hogy még nem próbáltatok ki mindent, szóval van még lehetőség!

Sok sikert!

2011. febr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ki lehet bírni! Fel a fejjel!

Nekem volt már 2 sikertelen beültim, de nem vagyok elkenődve! Várom a 3. lehetőséget.

Azok a vizsgálatok annyira nem vészesek, sőt bőven lesz rá időd, hogy megcsináltasd. Nem kell kapkodnod, már ez eleve jó!

Tényleg kicsi az esély hogy valakinek elsőre sikerül, de van ilyen! És bízz abban hogy ha már benne vagy a programban akkor előbb utóbb lesz babád!!! Ez tuti!

Nekem egyébként a beülti utánni 2 hét a legdúrvább, illetve az utolsó pár nap amíg kiderül az eredmény. A többi herce-húrcát észre sem szoktam venni.

Úgyhogy ne aggódj, várd boldogan az októbert, élvezd a tavasz, a nyarat! Minden rendben lesz.


36 éves bizakodó nő!

2011. febr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2 évig jártunk lombikra, 6.-ra sikerült. Most 17 hetes a babám és nemt udom, de valahogy.. elfelejtettem azt az összesen 3 szörnyű, várakozással töltött évet. Nálad is így lesz, kitartás!
2011. febr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, igyekszem optimista lenni.
2011. febr. 14. 12:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia!14 évet vártam a kisfiamra!A lombikot élveztem amikor már elkezditek a programot akkor sokszor kell menni és mindig van miért szurkolni!Nekem is volt endóm de nem újult ki!Másodikra sikerült most 9 hónapos!Sok sikert és kitartást!
2011. febr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Frissek az élmények, most várom a beültetés eredményét. Még egy hetet kell várnom. Jól bírom a várakozást. A program ennél rosszabb. Szeptemberben kezdtük, most 10-én volt a beülti. Hosszú protokoll, hetekig injekció. Engem megviselt, de mondjuk én nyafogósabb is vagyok... :-) Ha valami részlet érdekel, írj nyugodtan!

2011. febr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Minden részlet érdekel, amit megosztanál velem. Hol lombikoztok?
2011. febr. 14. 15:14
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A Budai Meddőségi Központba járunk. Szeptember 15-én voltunk első konzultáción. Utána kellett mennem 3. napon és 21. napon vérvétel, hormonvizsgálat, uh. Férjemnek kétszer spermavizsgálat két hét eltéréssel, egyik alkalommal vérvétel is. Nálam minden oké, nála van gond. Alacsony spermaszám. Genetikai uh-ra is mennie kellett, mikor ez kiderült. Fura hogy csak októberben mehettek lombikra, itt rögtön,amint megvannak az eredmények. Az endohoz nem tudok hozzászólni....Miről írjak még? :-))

2011. febr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Azért október, mert máj. körül fog.gátlót kell szednem 3 hónapig, állítólag így biztosabb a siker. Jó hosszú kezelés előtt állok, szerencsés vagy, hogy nektek könnyebben ment. A Budai fizetős? Mert a Kaáliban minden egyes vizsgálatért külön kell fizetni, ezért mehetek 600 felé, hogy SZTK alapon vizsgáljanak ki :(
2011. febr. 14. 15:27
 10/10 anonim ***** válasza:
A Budaiban minden vizsgálat ingyen van. A gyógyszerekért kell fizetni, mondjuk ez is jelentős. 135000 forintunkban volt. Plusz genetika, vitaminok, bemászkálás. De persze ez is mindenkinél más. Még nem mondhatjuk hogy szerencsések vagyunk, de reméljük hamarosan igen. Lelkileg és fizikailag is nehéz, már nagyon nem bírtam a szurkálást. Az asszisztensek, nővérek aranyosak, az orvosok kevésbé, de értik a dolgukat.
2011. febr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!