Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Voltam vérvételen hormonvizsgá...

Voltam vérvételen hormonvizsgálat miatt. Ezek az értékek mit jelentenek? Tapasztaltak válaszát várom.

Figyelt kérdés

TSH 1,34

LH 15,4

FSH 5,5

Prolaktin 12,

Tesztoszteron 55,3

Ösztradiol 46,8

DHEA-S 198,0

Ma voltam tüszőmérésen is 14. napon 8-9 mm volt.37 napossak a ciklusaim.


2009. ápr. 6. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt meg vannak az egyes hormonok referencia tartományai. Laikusként nehéz ezek között eligazodni, mert nem csak a határértékek, hanem egyes hormonok egymáshoz viszonyított aránya is számít.

2009. ápr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem múlt héten csináltak ilyet a Kaáli intézetben.

Magas a prolaktin szinted, s amiatt nincs rendesen peteérésed, meg viszonylag normális hosszúságú ciklusod. A tesztoszteronod is magas, s ez is hathat ugyanerre. Még a DHEA-S-t nézték nekem is, de az Neked is rendben van. A többit nekem nem nézték, így azokhoz sajnos nem tudok hozzászólni. Nekem a prolaktint már rendbe rakták, most csak ellenőrzés volt, de sajnos még mindig nincs peteérésem. Megkérdezhetem, hogy mennyi volt a méhnyálkahártya vastagsága Nálad?

Köszönöm!

2009. ápr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok ... amúgy igaza van az elsőnek, nagyon nehéz ezeket a hormonokat csak úgy önmagukban kielemezni, nagyon összefüggnek!
2009. ápr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a 3. napon voltam. Nekem más mértékegységbe adták meg, szerintem:

Prolaktin: 331 mIU/L

tesztoszteron: 0.98 nmol/L

FHS:6.6 iu/l

LH: 5.2 iu/l

ösztradiol: 109 pmol/L

progeszteron: 1.4 nmol/L

A 12. napon pedig 20x16 mm volt a domináns tüsző. A doki szerint nagyon jók az eredményeim. Csak azért írtam le hogy tudj viszonyítani, mert egyébként én sem értek hozzá!

2009. ápr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha ez a 3. napon volt, akkor az LH-FSH arányod nem túl jó. Ilyenkor kb 1:1-nek kell lennie. Az LH nagyon magas. Nekem is ilyenem van :( PCO-ra utalhat az az eredmény szerintem.

2009. ápr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nekem 6 mm volt a méh vastagság
2009. ápr. 6. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!