Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idő alatt lesz meg a...

Mennyi idő alatt lesz meg a spermavizsgálat eredménye?

Figyelt kérdés
A megyei kórházba megyünk, s ott magánrendelésen fogad bennünket a doki ... pénteken. Hétfőn lesz már eredmény?
2009. ápr. 6. 17:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%
nekünk 1 hét volt, de ez intézmény függő, szerintem.
2009. ápr. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Óóóoohh ... azt hittem azért ez gyorsabban megy? Még egy kérdés ... Mivel itthonról visszük a vizsgálat tárgyát, azt mondták, hogy siessünk ... s akkor mit csinálnak ott egy hétig, mármint nekik nem kell sietni?

Bocsánat, lehet hülyeséget kérdeztem!

2009. ápr. 6. 18:10
 3/30 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekünk is egy hét volt.

Nektek egy órán belül oda kell érni az ejakulátummal mert különben megromlik és nem lehet vizsgálni azért 1 hét mert ki kell mosni, stb... és olyan helyen tárolni hogy vizsgálható legyen ehhez idő kell , mert az ejakulátumnak egy óra kell míg elfolyósodik és utána lehet tenni vele a további teendőket de az sem mindegy milyen edénykében viszed , steril , levegőtől és fénytől elzárt helyen kell tartani min. 20 fokon , ha nem kaptatok azon a helyen ahova viszitek edénykét akkor tekerd be abba a zörgős alufóliába és abba vidd el mert fényt sem kap és melegen is tartja ha kaptatok kis kémcsövet a minta elvételére akkor nem kell betekerned mert ha nem jól tárolod levegőt kap , nem steril , fényt kap akkor használhatatlan az ejakulátum és akkor ismételni kell a vizsgálatot.

Remélem tudtam segíteni.



Eü. dolgozó

2009. ápr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Áá, köszönöm, nekünk ilyeneket nem mondtak ... telefonon kértünk időpontot, s a doki azt mondta, hogy nyugodtan vigyük be otthonról, s ő a régi fényképezőkbe való filmguriga tokját szokta javasolni ... mondtam neki, hogy olyanunk már valószínüleg nincs, erre: akkor hozza valami kis tégelyben! Akkor csavarjam be alufóliával? Jó! Még egyszer köszönöm!
2009. ápr. 6. 18:23
 5/30 anonim ***** válasza:

Szia.

Megint én az előző.

A film guriga tökéletes lenne de ha nincs akkor jó valami kis tégely is de ha átlátszó vagy színes egyszóval ha nem fekete akkor mindenképp csavard be és ne sajnáld a zörgős alufóliát ha nem tudod esetleg hol melegen tartani akkor az alufólia alá tegyél szalvétát körbe dupla rétegben és úgy tekerd be alufóliával mert az nem fényáteresztő és hőszigetelő , lehet hülyén hangzik de csak neked akarok segíteni nehogy értékelhetetlen legyen az ejakulátum mert akkor kezdhetitek előről az egészet ujabb beutaló ujabb 4 nap szünet és ujabb egy őra alatt való beérés ujabb üvegcse satöbbi lehet kinevetsz de én amikor ugy vittem a páromét nem volt itthon kémcsövem , korházban dolgozom de elfelejtettem haza hozni elszaladtam a müanyagos boltba és vettem egy kupakos sószórót ami müanyag üvegecske volt és abba vittem be hát néztek rám jó hülyén de nem volt más az is megtette akkor még hideg tél volt betekertem jó vagtagon kéztörlővel meg alufóliával betettem a zsebembe és bevittem nem lett semmi baja mert ugye kell kupak az üvegcse tetejére hogy ne kapjon levegőt a sószóró teteje meg lyukacsos de megoldottam kicsit nevettek rám mikor kibontották de legalább nem kellett dupla munkát végezni.

És egy hét múlva már volt is eredmény....

Remélem jó lesz a mienk hála istennek tökéletes volt.

Tudod milyennek kell lennie hogy orvosilag jónak mondható legyen????



Eü. dolgozó

2009. ápr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Nem, nekünk nem mondtak semmit ... aztán azt beszéltük a párommal, hogy biztos lesz azon is valami referenciatartomány, mint mondjuk egy vérvételnél ... vagy nem? Persze ez csak tipp volt a részünkről!

...

Dehogy nevetlek ki, sőt, örülök, hogy segítesz!

...

Még egy kérdést megengedsz? Azt mondták, hogy arra készítsem fel, hogy lesz végbélen keresztül történő prosztatavizsgálat! Erre a pici párom közölte velem, hogy őbenne nem fog turkálni senki, ő csak gyereket szeretne! Elutasíthatja? Mi még nem hallottuk, hogy ez szerves része lenne ... meg ha Te is úgy vitted be, akkor tényleg nem kell?

Bocsánat, hogy így kihasználom, hogy értesz hozzá!

2009. ápr. 6. 19:03
 7/30 anonim ***** válasza:

Megint én .

Örülök ha segíthetek , és kérdezz nyugodtan... :-DD


Az én páromnak 3 spermavizsgálata volt a 3 évben mióta babát szeretnénk de őt soha nem vizsgálták meg végbélen kersztűl mert a prosztatának semmi köze a gyermeknemzéshez akkor szoktak ilyen vizsgálatot csinálni ha genny van a vizeletben meg ha nagyon sok a fehérje a spermában ha nem 1-2 fvs látóterenként hanem ettől éltérő akkor csinálnak addig nyugodtan utasítsa el mert nem kötelező meg az urológus szokta végezni nem a laborosok ahova viszitek majd az ejakulátumot mert ott nem is fogsz találkozni dokival ha a spermatoggram eredménye olyat mutatna ki akkor persze a párodnak bele kell egyezni ebbe a vizsgálatba ha tudni szeretné miért van sok fehérje a spermába ami viszont férfi meddőséghez vezethet , egyébként csak a here vizsgálat van amihez nem kell semmilyen beavatkozás csak letolja a nacit és a doki kesztyűben megtapogatja , és egy kicsit meghuzogatja a heréket éppen azért hogy nincsenek -e tágult viszerek ( főleg a bal herén ha jobb kezes ha bal kezes akkor a jobb herén ami szintén gátolhatja a nemzőképességet) vagy nincs e deformáció de ez nem fáj csak a férfinak kellemetlen de nem fizikailag mert sérti a férfi büszkeségét és szégyelli magát.

Az intervallum ami orvosilag elfogatható az 20millió/ml , 90 millió össz sejtszám , 50 % mozgó alak , 10 % kórós alak , vagy 10 % életképtelen (nincs feje vagy farka) , 30 % lassú , 50 % gyors , ezek lehetnek rajta jah é s látóterenként 1-2 fvs, ha ebben az intervallumban van mindet adat akkor rá szokták írni hogy normozoospermia ami az jelenti hogy jó spermakép , ami fontos mégde nem mindenhol nézik korháztól függ de lehet kérni és érdemes :hogy ne legyen benne gomba , és semmi nem tenyészthető ki ez legyen rajta, és ne legyen benne baktérium a férfiaknál a leggyakrabban előforduló az a strepptococcus agaliate sok vagy kevés telep mert ha van bennt akkor nagyon nehéz kikezelni mert egy alattomos baktérium ugyan nem gátolja nemzőképességet de a női szervezetben vetélést vagy károsodást okozhat a babára és ez által a kismamára , de gyógyszeresen kikezelhető de hosszú folyamat.

Bocsi hogy hosszúra nyúltam...


Eü. dolgozó.

2009. ápr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm-köszönöm ... most úgy megölelnélek, ha itt lennél, amiért annyit segítesz nekünk!

Még egy utolsó: mi az az fvs?

Köszönöm! Puszi Neked! :)

2009. ápr. 6. 19:24
 9/30 anonim ***** válasza:

A fehérvérsejt- (FVS-) más néven még : leukocitaszám , vizsgálata megmutatja a FVS-ek számát egy adott vérmintában vagy ejakulátumban és vizeletmintában.A FVS-ek a csontvelőben képződnek, védik a szervezetet a fertőzésekkel szemben, és segítik az immunválaszt. Fertőzések fellépésekor a FVS-ek megtámadják és elpusztítják a fertőzést okozó baktériumot, gombát vagy vírust.


Köszönöm szépen a bókot , nagyon jól esik és sziívesen segítek hisz ez a dolgom az életem azért lettem egészségügyis a legrosszabb beteg... :-DD

2009. ápr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Megint én .

Mióta szeretnétek babát?

Téged vizsgáltak már?

Mennyi idősek vagytok?

Saját példámból okulva nagyon nézd meg milyen dokihoz mész nehogy ha esetleg eljuttok odáig (amit nem kívánok és nem ugy legyen) nem rendesen vagytok kivizsgálva hanem csak tapogatózás van a sötétben , én ezzel elpazaroltam 2 évet.

Mielöbbi babásodást és ha bármi kérdésed van ide - e kérdés alá vagy priviben irj nyugodtan szívesen segítek amiben csak tudok nekem nagy örömet okoz.

2009. ápr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!