Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 2 császár után nehezebb a...

2 császár után nehezebb a teherbeesés? Vagy más a várnadósság?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol, hogy császár után gyakoribb a vetélés,a tapadási zavar, a koraszülés. A kisfiam után volt egy vetélésem, rá egy évre fogant a kislányom. Zavartalan volt a terhességem, mindketten 37+0-ra születtek, akut császárral. Most vároma harmadikat, nem kérdeztem, de gondolom ő már automatikusan császár lesz. Nagyon fiatal a baba, 2-3hetes lehetek, a teszt is nagyon halványan mutatta csak, 2napot késett eddig.
2011. júl. 29. 18:34
 1/5 gráner andrás ***** válasza:
A teherbe esés nem a császártól függ, az elmaradást több dolog is befolyásolhatja, két nap még nem biztosít semmit. Általában, ha az első is császáros volt, akkor valószínű a következő is az lehet, ha a testi felépítés miatt kellett császározni. A leválás után 2-3 naptól számított kb. nyolc nap az biztonságos időt ad mindkét fél számára, de a kivétel erősíti a szabályt. Meglepetések mindég lehetnek. üdv: TENGERPICI
2011. aug. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Manka68 ***** válasza:

Azért egy kicsit függ tőle : a méhfalon heg van, amin nem igazán tud megtapadni a baba. De ha nem pont ott akar, akkor semmi gáz. A hegnél kicsit gyengébb a méh, emiatt esetleg nagyon fognak figyelni a végefelé. Még esetleg annyi lehet,hogy a műtétek miatt lehetnek összenövések, amik ha rossz helyen vannak, megakadályozhatják a teherbeesést is (pl letapadhatnak a petevezetékek). De nálad az nyilván nem áll fenn. :-)

Boldog babavárást!

2011. aug. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálam semmi gond nem volt a várandósság alatt, viszont a harmadig császárom után nehezebben épültem fel. Nem tudom van e összefüggés.
2011. aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Két ismerősöm is van, akik ötöt szültek, és mindet császárral. Szóval meg tudnak maradni azok a babák!


A felépülésről csak annyit, hogy az valószínűleg nem attól függ, hogy hányadik császár, inkább attól, hogy éppen hogyan sikerült a műtét.

Egyik fent említett barátnőm mondta, hogy neki a harmadik volt a legnehezebb.


Gratulálok a babához!

Azért még kérdezősködj körbe orvosoknál, hogy biztosan császároznak-e.

Ez sok mindentől függhet, attól is, hogy mikor szültél utoljára, meg hogy mi volt a császárok oka, és hogy milyen a hegek állapota...

2011. aug. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is a harmadik babámat várom, az első kettő szintén császáros volt!!! Gondolom ez is az lesz!!! Bár engem a dokim meg ilyesztett hogy még max 1 lehet aztán nincs több esélyem!!! Az első császár után az első 3 nap borzalmas volt!!! A második császárnál (ez nem kamu!!!) Már este sétáltam, katéter nélkül, mindig én mentem a babámért az osztlyra!!! :) Napról napra hihetetlenül jól voltam!!! Persze közben pihentem is mert még is csak volt egy nagy "hegem"!!! azon viccelődtem hogy a harmadik baba születése után már én magam szálok le a műtő asztalról!!! :))) "Ez persze lehetettlenség az epidurális után!!! :)))"
2011. aug. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!