Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elvileg lehetetlen, hogy...

Elvileg lehetetlen, hogy teherbe estem, miért érzem mégis, hogy összejött?

Figyelt kérdés

A ciklus 8. napján voltunk együtt férjemmel védekezés nélkül. A peteérésem a 14. napon volt, mint általában, legalábbis jött a jellegzetes nyákos folyás (hőmérőzni nem szoktam, szóval arról fogalmam sincs). Most van a ciklus 17. napja, és épp olyan érzésem van (már tegnap és tegnapelőtt is az volt), mint az első terhességem idején beágyazódáskor, hasszurka, méh megváltozott állapota, stb.

De hogy lehetnék terhes, ha az aktus és az ovu közt eltelt 6 nap? Addig nem élnek el a spermiumok, vagy igen? Ha meg előbb volt ovu, és teherbe estem, akkor később nem lett volna megint ovu a 14. napon! Most akkor hogy is van?


2011. aug. 2. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Több pete is megérhet egy ciklus alatt, szóval elvileg lehetséges!
2011. aug. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát hallod!!! Erre nem gondoltam, pedig előzőleg is ikreket szültem!

De ha egy pete volt csak, akkor viszont nem lehetek terhes! Bár ha van olyan ondósejt, amelyik kibír 6 napot, az már tényleg megérdemli, hogy éljen!

2011. aug. 2. 19:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül csak peteéréskor eshetsz teherbe.Nekem a kislányom a menstruációm utáni héten fogant.
2011. aug. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Második, ezt értem. De hát muszáj, hogy a pete találkozzon a spermiummal, anélkül nem lesz semmi! És ha túl sok nap telik el, az ondó már elhal, mire jön a pete (vagy fordítva), akkor nem lesz fogantatás. Ezért csodálkozom, mert nekünk eltelt 6 nap a kettő között. Ha pedig két érett pete volt, akkor miért nem éreztem meg az előzőt? Na meglátjuk.
2011. aug. 2. 19:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mindig érzed a peteérést, van akinek kanyi fogalma sincs róla, mikor van, max ha kiszámolja. Szóval elvileg lehet, de az is lehet h nem is vagy terhes, teszteld, aztán még filózhatunk utána is :D
2011. aug. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze.De ugyebár peteérés a ciklus közepén,a 14 nap körül van.Hát akkor nekem a menstruációm utáni héten,vagyis a ciklusom elején is volt peteérésem.
2011. aug. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem tudom már hogy hol olvastam,azt vagy egy orvosi könyvben,vagy egy cikkben,hogy a férfiak spermája is kiválthatja a peteérést.
2011. aug. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!