Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mérlegre teszitek a munkahelye...

Mérlegre teszitek a munkahelyet, a gyermekvállalás idejével?

Figyelt kérdés

Június végén lejár a szerződésem, és állítólag újra meghosszabbítják egy évre, de 2010 márciusában 5 éve leszek ezen a munkahelyen, és akkor automatikusan határozatlan idejűre kellene áttegyenek. De mi van, ha nem lesz szabad álláshely, és elküldenek emiatt márciusban? nem tudom mit tegyek. Merjek addig gyermeket vállalni, vagy várjak inkább, míg kiderül. CSak az minimum még egy év várakozás.

Vagy inkább most próbálkozzunk, és akkor még az 5 év lejárta előtt szülhetek, és még biztosan lesz unkahelyem a szülés pillanatában.

Szerinetetek?


2009. ápr. 8. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ammondó vagyok,hogy ne várj.Ha szeretnél picit akkor most kell,mert először is bármi adódhat,hogy esetleg nem jön össze egyszerre,mert valamelyikőtökkel gond van.(Mi már 1 éve próbálkozunk,de semmi,kiderült PCO-s vagyok,csak a kivizsgálásaim már fél éve tartanak)

És ha mindíg az ideális időpontra vársz,akkor sose lesz gyerek.Most beparáztattak ezzel is hogy csak 2 évig lehetsz otthon a gyerekkel,ha elfogadják a határozatot,meg sztem minden csak rosszabb lesz ,jobb nem.

Nézd a sokgyermekes,albérletben élő családokat,megvannak ők is,bár nehezen.

Szerintem semmiképp se várj.

2009. ápr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igen, én is egyre inkább a baba felé hajlok.

Szerencsére van hol lakni, (igaz egy szobás garzon, de legaláb saját), és autó is van. Csak azért mégis félek, hogy egy fizetésből, ha véletlenül kitesznek, akkor, hogyan fogunk megélni.

2009. ápr. 8. 20:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
(még mindíg első:D)ne aggódj annyit ezen,mindíg lesz valahogy,hidd el be fogod tudni osztani,az én párom sem keres túl sokat az autónkat cserélni kéne,lakáson hitel van,de nem érdekel már,nagyon sok kiszámíthatatlan dolog közbejöhet,emiatt akkor mindenki csak halasztaná a babavárást,
2009. ápr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
24 vagyok. Régen elterveztem, hogy 26 éves korig lenne ideális szülni. Ma már látom, hogy ebből semmi nem lesz. Kénytelen leszek 30 felett nekifutni a dolognak, már ha vmi csoda folytán összejönne egy tartós párkapcsolat, amiben fel merném vállalni... 1 éve munkanélküli vagyok, még 1etlen bejelentett tisztességes munkahelyem sem volt. Onnantól kezdve, hogy egy nő gyereket vállal, elfelejtheti, hogy munkát kap, mert mire a gyerek olyan korú lesz, hogy "magára lehessen hagyni", addigra az anya azért nem kell a munkahelyen, mert "túl öreg". Szal én tudom, hogy amíg nincs biztos egzisztenciám, nem lesz gyerek sem. Én nem akarok 30 000 Ft-os segélyből élni és gyereket nevelni.
2009. ápr. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!