Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirígy alulműködésem...

Pajzsmirígy alulműködésem van, szedhetem a Femibiont?

Figyelt kérdés
A nődokim ajánlotta, de jód is van benne. Megkérdeztem az endokrinológust ő azt mondta, hogy megkavarhatja a pazsmirígy működését, ne szedjem. Van akinek ilyen, vagy hasonló a problémája?
2009. ápr. 10. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 6 hetes vagyok, egy hete szedem a nőgyógyászom tanácsára a Femibion 800-at. 3 éve kezelnek pajzsmirigy alulműködéssel, de a nőgyógyász ezt ajánlotta, és az endokrinológián is azt mondták, hogy nyugodtan szedhetem. A terhesség alatt különben is gyakrabban ellenőrzik a TSH-t, ha ilyen problémád van. Egyébként úgy tudom, hogy minden terhesvitamin tartalmaz valamennyi jódot. Babát vársz már, vagy csak tervezitek?
2009. ápr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én is alulműködök és babát szeretnénk. Megkérdezhetem kinek mennyi a tsh-ja, és mit szed rá??? Köszi!


Gratulálok a babához!

2009. ápr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, szedheted. A minimális jódmennyiség azért kell...

Én garvidát szedek, és nekem is alulműködik a pm-em.

A másik válaszoló kérdésére: Euthyrox 50-et szedek, napi 1-et, 6,6-os tsh-ra. Te??

2009. ápr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 5,6-os tsh-ra 50 mg Letroxot!
2009. ápr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnos kb. 1 hónapja elvesztettem a babámat. Az Elevitben nincs jód, viszont attól fájt a hasam és hasmenésem volt tőle, én a vasra gyanakszom, hogy amiatt volt. (Tavaly ősszel egy antibiotikum kúra tönkre tette a bélflórám, talán most már rendbe jött, még nem teszteltem le az Elevitet, de több minden volt, amit nem bírtam úgy, mint azelőtt.) Most pihi van, kb. 2 hónap és újra próbálkozunk, remélem több sikerrel.

A terhesség előtt határértéken belül volt, inkább az aljánál, a TSH-m 0,379 volt. Terhesség alatt 4,4-re felment, 4,2 a felső érték. Kb. 9 hetesen vesztettem el és a laborban is akkoriban jártam. Én 100-at szedek Latrox-ból. Én gyanakszom a TSH emelkedésnél arra is, hogy az emésztésem is fel volt borulva és nem szívódott fel rendesen a gyógyszerem sem.

Most pénteken megyek újra laborba, kíváncsi leszek az eredményemre.

2009. ápr. 14. 09:02
 6/6 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Sajnálom, ami történt. Én is 9 hetesen veszítettem el 2 hónapja a babámat, nekem akkor volt a tsh-m 6 körüli, az újabb laboreredményért jövő héten megyek, meg belgyógyászatra is, valószínű emelik az adagomat, talán nekem is 100 mikrogrammra...

Írj, hogy mi lett veled!

Ha a belen jót mondanak, akkor mi is próbálkozunk a következő babával jövő hónaptól, bár egyelőre ott tartok, hogy a vetélés óta még egyszer sem jött meg, talán kapok rá valamit így 9 hét elteltével a nődokitól.... :((

2009. ápr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!