Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Honnan tudom hogy pajzsmirigy...

Honnan tudom hogy pajzsmirigy alulműködésem van?

Figyelt kérdés

TSH: 1,32 mIU/L

FT4: 1,32 pmol/L

FT3: 4,96 pmol/L

Az ft3 nem alacsony?


2009. okt. 22. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a pajzsmirigy nem termel elegendő hormont, a betegek fáradtságról, aluszékonyságról panaszkodnak, koncentrációképességük, romlik. A hideget rosszul tűrik, hajhullás léphet fel, bőrük száraz, székrekedés és hízás alakul ki. Szívverésük lassul, nőknél rendszertelenné válik a menses.


Gyermekekben a növekedés lelassul, bár sokszor csak az iskolai teljesítmény romlásáról számolnak be a szülők.Terhességben a jó pajzsmirigyműködés elengedhetetlen feltétele a születendő gyermek megfelelő idegrendszeri fejlődésének.



A kiváltó okok sokfélék lehetnek, jódhiány, gyulladás, műtét következménye, stb. A betegség gyógyítása a pajzsmirigyhormonok pótlásával lehetséges. Ez az összes tünetet visszafordítja, és a beteg panaszmentessé válik, ám később is rendszeres orvosi ellenőrzés szükséges.

2009. okt. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A TSH a pajzsmirigy stimuláló hormon! A babához 1 és 2 közötti érték a legjobb!! Tehát neked jó az eredményed.

Viszont, a T4-re emlékszem, hogy 12 -22 között kell lennie, úgyhogy neked kevés az a hormon.

Endokrinológushoz jársz? Neki mutatsd meg, hogy derítse ki, vajon gyulladás-e (anti-TPO-t kell nézni), vagy jódhiány okozza-e. Ezek alapján aztán lehet kezelni!!

A 2 féle pm-hormon a baba idegrendszerének kialakulásához KELL, nekem alacsony volt kezdetben, és emiatt már volt egy vetélésem! De akkor nekem a TSH is 5 fölött volt!

Mindenképp menj endokrinológiára, és ne aggódj, lehet kezelni!

egy szintén alulműködéses 8 hetes kismama :)

2009. okt. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bocsi a FT4 értékét elírtam: 19,33 pmol/L

Így már jó az érték?

2009. okt. 23. 07:51
 4/6 A kérdező kommentje:
viszont az FT3-nak nem tudod, hogy mennyinek kell lennie? Nekem az nem alacsony?
2009. okt. 23. 07:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor a T4 így már jó!! :)

3,1 -6,8 között jó a T3, megnéztem a régi papírjaimat, úgyhogy neked ez is tökéletes! :)

2. voltam

2009. okt. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én palyzsmirigyes vagyok, nem jött meg,sokat híztam, nagyon szárad a bőröm,még mindig hullik a hajam :( meg ilyesmi tünetek voltak ja meg fáradékony voltam duplája volt a palyzsmirigy szintem a megengedettnél, most gyógyszert szedek örökre 3 havonta vérvételre járok. A menzim kezd beállni.
2009. okt. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!