Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Félelem, aggódás van/volt...

Félelem, aggódás van/volt bennetek, hogy már szeretnétek első babát vállalni, de az anyagiak a környezet ez a magyar társadalom a munkahely hiány ezt megakadályozza?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Bennem nem volt, mert hálistennek megalapoztuk előtte kicsit az anyagi biztonságunkat. Mostár 3 éves lesz lassan. Inkább most aggódom, testvért már nem is akarok neki... Félek, h mi lesz 10-15-18 év múlva... Annyi sztorit olvasok meg hallok a környezetemből mostanában.. apuka elment (vagy sajnos meghalt) anyuka hátramaradt két-három gyermekkel...


Egyik szomszédunk ápolónő, kiment Németországba, hogy a most 17 és 20 éves gyerekeit útnak tudja indítani az életbe... Apjuk meghalt. A 17 éves még gimis, a 20 éves most kezdte az egyetemet, + mellette dolgozik 4 órában.

2011. szept. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Egy percig sem!

Pedig nem vagyunk milliomosok, de én úgy vagyok vele, h a munka mindenütt megtalál, csak nem szabad elfutni :)

2011. szept. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Utolsónak igaza van.

Ez a fogyasztói társadalom agymosása, hogy csak így meg úgy vállalunk gyereket.

Csak a verseny megy, az emberek között, minél több materiális cucc felhalmozása.

Persze az utcára nem vállal az ember, de aki akar melózni az tud is.

Gondolj bele 50-100 vagy még több évvel ezelőtt is születtek gyerekek. Jól néztünk volna ki ha nagyanyám a háborúban amikor a fagyott krumplit kaparta ki a földől azt mondta volna jajj ilyen világra nem szülünk gyereket.

Mikor én vállaltam két gyereket egyszobás lakásunk volt. Mindent amire szükségük volt megkaptak. Ahogy nőttek úgy gyarapodtunk anyagilag.

Tanultam, dolgoztam, minden munkát elvállaltunk a férjemmel. Szerintem nem nyafogni kell.

És a gyereknek nem az a legfontosabb, hogy márkás cuccokban járjon és több százezres babakocsiban tologassuk az utcán.

Rendes ruházat, jó étkeztetés, szeretet, sok foglalkozás, kirándulás,stb. azt hiszem ezek nem csak a milliomosok lehetőségei.

Jöhetnek a piros kezek, nem érdekel.

2011. szept. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Én felpontoztalak 14:57, mert igazad van. Régen egy családban 7-8 gyerek is volt, háborúk jöttek-mentek, szegénység, politika.... és mégis felnevelték őket. Szegényen, de ha kellett, mindig volt a kenyér az asztalon.Anyukám idejében még "hivatalos" gyes sem volt, valami bagatell pénzeket kaptak. De mert szülni. Régen se volt jobb, viszont egyre fogy a magyar nemzet. Ez azért elgondolkodtató...
2011. szept. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
NEM! Egy percig sem. Az aki tudja, hogy ha kell elmegy akár kapálni is, mert nem büdös a munka és nem Next, Nike,Adidas stb cuccok alapján értékeli az embert, az nem aggódik a gyerekvállaláson.
2011. szept. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit akadályoz? Miért akadályozza? Talán azért, mert mindenhol azt hallani, hogy csak akkor jó szülő valaki, ha a gyerekének mindent meg tud venni, amit csak az megkíván, bizonyos dolgok megléte nélkül már ne is gondolkozzunk azon, hogy vállalunk 1, netán 2 babát... aki meg többet is be mer vállalni, az már vagy őrült vagy az lesz. Pedig nem így van! Természetesen a gyereknek mindent meg kell adni, amire szüksége van. De itt nem anyagi javakra kellene gondolni! Egy kisbaba épp olyan jól elvan egy olcsóbb, ne adja Isten, használt babakocsiban is, mint egy méregdrágában, épp olyan jó lehet neki egy a turiban vett ruha, overall, mint a bolti. Igen, foglalkozni, játszani, az alap anyagiakat meg kell adni, de ezen kívül mi is kell még? Talán azon kell gondolkozni, hogy mi lesz 10 vagy 20 év múlva? Hisz azt soha nem tudhatjuk előre! Akár holnap vagy 10 perc múlva elüt egy autó vagy a fejünkre esik egy virágcserép. Persze, ne a semmire, az utcára vállaljatok gyereket, de a jövőt senki sem ismerheti! Lehet valakinek jól menő vállalkozása, lehet biztosnak hitt munkahelye... és mennyire biztosak ezek? De lehetsz épp most munkanélküli is, de találhatsz munkát, ha keresel és nem vagy túl válogatós..

Ha fiatalon nem vállaltok, később mikor,hogyan? Mindig lehet valamire hivatkozni... És sajnos manapság úgy látom, a különféle hivatkozások csakis kibúvó-keresések. Igen, nehéz az élet. De mikor nem volt az? Tudtad, hogy általában a háborúk idején ugrik meg a születések száma? És nálunk meg csak fogy-fogy a népesség... Pedig nincs háború, csak ez az ostoba búskomorság, borúlátás, magyaros mentalitás. Manapság alig 1,2 gyerek születik átlagosan 1 magyar családban... Pedig amíg picik, nem igazán kell komoly költségekkel számolni.. Aztán, hogy évekkel később mi lesz, csak akkor fogjuk látni :)

Mondom ezt úgy, hogy 4 gyereket nevelünk. Nem dúskálunk, de a szükséges dolgokat, rezsit ki tudjuk hozni. Persze, szerencsére hitelünk nincs.. lehet, hogy így könnyebben beszélek.. De akkor is! Ha az első baba ekkora dilemma, mi lesz később???

2011. szept. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Na vegre normalis nok....

Mindenhol azt hallom jajj nem kell gyerek nincs lakas,nem tudok neki majd luxus nyaralast fizetni meg markas ruhat venni meg blablabla.Nem is kell,annak a gyereknek az egvilagon semmi "luxus" dologra nincs szuksege.Enni,inni legyen mit,ruhaja legyen(nem egy valtasnyi persze) akar turibol is hisz olyan hamar nonek felesleges szinte mindenbol ujat,markasat venni.Legyen eleg jateka es persze szeressek.Nem vagyunk szegenyek,jol keresunk de nincs sajat hazunk egyebkent ez is csak nalunk ilyen elterjedt dolog.Ahol elunk szinte a lakossag 50-60%a alberletben lakik.

Es igen nem kell valogatni a munkak kozott.

Ment a zold kezecske...

2011. szept. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én leszek a kivétel! Munka nélkül nem vállaltam volna. Úgy akartam várandós lenni,hogy az anyagiak miatt nem kell állandóan aggódnom!

Ez nem luxust, meg milliókat jelent számomra, hanem annyit,hogy ha véletlenül beugrik egy szülinap, vagy betegség és gyógyszert kell venni,akkor még maradjon pénz a tárcánkban hó végén!

2011. szept. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23%

Utolsó akkor te nem érted miről írunk mi.

Nem rólad.

2011. szept. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!