Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi havi bevétel mellett...

Mennyi havi bevétel mellett vállaltátok az első babát?

Figyelt kérdés

Ebből mennyi megy el a havi alap költségekre, mennyi megy babára és mennyit tudtok félretenni(ha tudtok)?


Köszönöm a válaszaitokat!


2011. aug. 9. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Havi 150-re vállaltuk be albérletre. Ehhez jön az én 39e gyesem, azaz így van 190e havonta. Félretenni semennyit nem tudunk. A rezsi+albérlet 90e a babára mikor mennyi. Van, hogy csak 2-3ezer, de van hogy 10-20 ezer is, attól függ mikor éppen mire van szükség.
2011. aug. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Kb. 350 a havi bevételünk.

Hitelünk nincs, így csak rezsire költünk, élelmiszerre és benzinre. +/- gyógyszer ha kell (allergia, vitaminok, gyerekápolás)

Gyermekre havonta kb. 30 ezret költünk, de mikor még pocakban volt ez nagyobb összeg volt a baba dolgok megvásárlása miatt. Amúgy attól függ, hogy éppen mi kell, van-e extra igény. (3 hetes)

Félre tenni meg a maradékot rakjuk félre. :)

2011. aug. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Havi bevételünk mikor szültem 330.000 ft volt.Ebből 160.000 ft a hitel,kb. 50.000 a rezsi telszla,kábeltv 15.000.A babánkra kb. 30.000 ft-ot költök amikor ruha kell vagy évszakváltás van nyilván többet.Félretenni kereken 0 ft-ot tudunk!Mostmár vmivel több a bevételünk kb. havi 80.000 ft-tal.
2011. aug. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Mindennel együtt 190e a bevételünk. Számlák+kaja kb. 90e, babának sok mindent megvettem előre, még pocakosan a fizukból, így valóban változó , de a minimum a 10e. A többiből magunkra is költünk, de havonta a minimum amit elrakunk az 50e. Közben Anyósék vidéki kertjét teleültettük zöldségekkel, így a mélyhűtőt tele tudjuk tenni télre, na meg vettünk csirkéket is amiből hétvégére mindig van tojás és így a mélyhűtőben is mindig van hús. "Trükkjeim" közé tartozik, hogy figyelem az akciókat és amit jónak tartok többet veszek előre belőle.Sűrűn előfordul, hogy inkább utazok 30 percet egy adott akciós termékért, de nem veszem meg a ház előtti közértben duplájáért. Ez mellett nyaralni is voltunk és még a téli fűtés számlára is már tettünk félre. Sajnos baba mellett kell osztani-szorozni(legalábbis Nekünk, de szerintem másnál is). Én úgy gondolom, hogy babás háznál mindig KELL, hogy legyen némi félretett pénz még ha 5-10 e Ft is, de legyen, mert egy Manó mindig a legrosszabb pillanatban lehet beteg, eshet fejre a mászókáról vagy ...



24 évesek vagyunk és van egy 15 hónaposunk! :D

2011. aug. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12%
KELL,hogy legyen?Hát ez jó hülye megállapítás...
2011. aug. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Miért lenne hülye megállapítás?? Mondjuk hó végén kap a gyereked egy szép kis fertőzést vagy megfázást, nincs félretett pénzed, mit csinálsz? Szaladsz Anyádékhoz vagy a szomszédba pénzért, gyógyszerért?

Vagy mondjuk elesik és igencsak vérzik a keze-lába, de annyira nem , hogy mentő keljen, de mondjuk Te nem tudsz vele mit kezdeni akkor nyilván beviszed az ügyeletre. Ha nincs kocsid legalább pénzed legyen, hogy benzinpénzért elvitesd magatokat, mert mire az ügyelet kiér eltelik pár óra.

Vagy mondjuk kilyukad a cipője és nincs másik akkor a fizetésig járatod mezítláb?


Na ezekbe gondolj bele!!! Még ha havonta 1000 vagy 500 ft is raksz félre a GYEREKEDNEK, a GYEREKEDÉRT akkor már az is jó szerintem!!!!!

2011. aug. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Nekünk az össz bevételünk 250.000Ft, e mellé én még kapok munkanélkülit. A 250.000 elmegy egy hónapban, rezsi, sok tankolás, utazás (vidéki nagyszülők),hitelek, kaja, szórakozás.

Amit én kapok, azt rakjuk el.

E mellett van egy jókora megtakarításunk is.

Ha az nem lenne, nem vállaltuk volna be a babát! Nem élünk a felső tízezer között, de a megszokott életszínvonalunkat a baba mellett is szeretnénk fenntartani.

2011. aug. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10%
10.21-es.Van félretett pénzünk nem kevés.De aki minimálbért keres az mégis hogy tegyen félre?Van fogalmad róla?Egyébként nem,"anyámékhoz nem rohanok pénzért" mert sajnos már nem élnek!Vigyázhatnál miket írsz!Persze szerinted én vagyok a hülye!Tudod mit,örüljél,hogy neked még élnek,bár nem vagyok a játszópajtásod a gyerekem lehetnél!(ISTEN MENTS!!!!)
2011. aug. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14%
Ja,és mindkettőnknek van saját autója és agyereknek legalább 10 pár cipője te szerencsétlen!
2011. aug. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
4 évvel ezelőtt a kislányom apukájával közösen vállaltuk a babát, de már lassan 3 éve egyedül nevelem, apuka segitsége nélkül, kb. havi 50-60 ezer a fizetésem, attól függ mennyi a túlóra + csp 13700ft, a gyerektartás 5 ezer!!! forint. És nem nyafizok segélyért. A kislányomnak még a bölcsedei diját is nekem kell fizetni, ami naponta 390,- Ft, mert igy több a kettőnk összes jövedelme mint 39.900,- Ft és nem vagyunk jogosultak nevelési támogatásra.
2011. aug. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!