Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rendszertelen menstruációval...

Rendszertelen menstruációval sikerült teherbe esnetek?

Figyelt kérdés

Nekem 12 éves koromban jött meg az első vérzésem, de onnantól kezdve teljesen kiszámíthatatlan. Most 23 éves vagyok és azt figyeltem meg, hogy 3 havonta van rendes vérzésem, a köztes időben amikor meg kellene jönnie, akkor barna folyásom van. Az utóbbi időben viszont ez a barna folyás előfordult egy hónapban kétszer is. Egyik nőgyógyászom azt mondta, hogy valószínűleg csak nehezen, külső segítséggel tudok majd teherbe esni. A másik szerint ez nem jelent semmit, gond nélkül lehet majd gyerekem.

Egyre többet gondolok a családalapításra és nagyon aggódom, hogy nem fogok tudni teherbe esni.:(

Akinek szintén ilyen rendszertelen volt a menstruációja, mennyire könnyen/nehezen esett teherbe? Hány gyermeke van?


2011. aug. 12. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:

A peteérés a lényeg! Rendszertelen mensinél nagyobb az esélye,hogy nincs!

Egyébként szerintem a tiéd nem normális! Én felkeresnék egy jó orvost ill. nekiállnék hőt mérni!

2011. aug. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt, hogy fél évet is kihagyott a mensim, máskor meg megjött 30 napra, össze-vissza volt mindig. Két gyerekem van, mindkettő azonnal pocakba került, ahogy abbahagytuk a védekezést. :-)
2011. aug. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Rendszertelen mensinél is el lehet találni egy kóbor peteérést, de sokkal nagyobb az esély, ha rendezik a ciklusaidat. Menj el endokrinológushoz, kideríti mi okozza, és kapsz rá kezelést. Legtöbbünknél a peteérési zavarokat egy cukoranyagcsere betegség okozza, az inzulin rezisztencia, amit diétával (nem feltétlenül fogyókúra), mozgással és cukorgyógyszerrel kezelnek. Rendszeressé válik a menses, és minden külső beavatkozás nélkül lehet babásodni. Sajnos a nődokik nagy része le van maradva pár évvel, és még mindig hormonkezelésekkel próbálkoznak, ami néha segít, néha nem. Az alapbetegséget pedig tovább rontja. :-(

2011. aug. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor még van remény, ez jó hír!:)
2011. aug. 15. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!